5G Çıkıyor Ülkemizde 4G Bile yok

5G_

5G İnternet

Merhaba tablet adama hoş geldiniz.Teknoloji Haberleri paylaşmaya devam ediyoruz.5G Çıkıyor Ülkemizde 4G Bile yok . Türkiye’ye 4G nezaman geliyor? 5G testlerini tamamlamak üzere olan japonlar saniyeler içinde film indirme işlemini yaptı. Japonya 5G testlerinde 10Gbps internet hızını vaad eden testlerini devam ettiriyor. 2014 yılında 4G’ye geçeceğimiz haberi yayınlanmış ancak 2015 kapıya dayanmış henüz 4G’den haber yok. BU kezde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan konuyla ilgili 2015 yılının sonlarında 4G’ye geçileceğini duyurdu. Hızın en az 10 kat artacağını dile getiren Bakan Elvan sözlerine şu şekilde devam etti. “4G ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Teknik düzeydeki çalışmalarımızı bitirdik. RTÜK’ün şuanda kullanımında olan bir frekans var. Frekansın o bölümünü 800 frekans dediğimiz bölümü boşaltmasını istedik, RTÜK’ten. RTÜK, televizyon yayın yönetmenleriyle bir toplantı gerçekleştirdi ve bu televizyonlarımızı bir alt banda, daha kaliteli bir banda aktaracağız. Zannedersem bu ay içerisinde gerçekleşir diye düşünüyorum.

5G Çıkıyor

Bunun gerçekleşmesi halinde özellikle 4G için gerekli olan frekanslar hazır hale getirilmiş olacak. Firmalara hazırlık yapmaları için belirli bir süre de vereceğiz. 800, 900, 1800 ve 2600 megahertzlik spektrumumuz olacak. Bunlar çok teknik. Şu anda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çok yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Ancak firmalarına da bir süre vermemiz gerekecek. Ancak 2015 sonuna doğru 4G’ye geçmiş olacağız” İnternet fiyatları hakkında ise avrupada en ucuz internetin türkiyede olduğunu dile gitren elvan fiyatlarda düşüş olduğunu ve rekabetin farkında olduğunu belirtti.rekabet ortamı devam ederse bu ücretlerin dahada düşeceğini söyledi. Elvan siber saldırıları unutmadı Türkiyede yani ülkemizde sık sık yaşadığımız bu olay tehditleri önemli bir husus olduğunu vurguladı Siber saldırıları önlemek amacıyla siber saldırı timleri oluşturduklarını ve bu tehditleri bu şekilde ortadan kaldıracaklarını söyledi.

En güncel bilgileri Teknoloji Haberleri bölümümüzden takip edebilirsiniz."5G Çıkıyor Ülkemizde 4G Bile yok" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Lol Ne demek ? Lol Kelimesinin Anlamı Nedir ? Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden..
Lol Oyunu Lol Oyunu Lol Oyunu Nedir ?  League of Legends yani  kısaltılmış terimi olarak “lol” rekabete dayalı  bir strateji oyunudur.  27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır.Oyun..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG sevelerler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan birçok battleroyal..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? (Mod Skin LOL Pro) Hakkında merak edilenler Nelerdir? >> Lol Skin / Mod..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb PUBG Nedir ? Kelime anlamı  “PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS“un kısaltılmış hali olan  bir FPS oyunudur. Yapımcı şirketi Bluehole olan ve 23 MART 2017  tarihinde..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
11 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: