Akıllı Bileklik ile Akıllı Saat Arasındaki Farklar

Akıllı Bileklik ile Akıllı Saat Arasındaki Farklar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 oy, ort.: 1,00)
Loading...
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım ve Reklamlar
  3. Akıllı Bileklik ile Akıllı Saat Arasındaki Farklar
en iyi akıllı saat

Giyilebilir akıllı teknolojiler arasında yer tutan akıllı bileklik ve akıllı saat modelleri sıklıkla birbirleriyle karıştırılıyor. Ancak bu iki ürün grubu arasında teknik ve özellik olarak büyük farklar bulunuyor. Hem stil hem de yapabildikleri kıyaslandığında benzer özellikler ve görüntüler taşıyan akıllı bileklik ve akıllı saat arasındaki farklar oldukça net aslında. Bu yazımızda iki grup arasındaki farkları da ele alarak yaptığımız incelemeyi dikkatle okuduktan sonra siz de kolaylıkla iki akıllı cihaz arasında bir karar verebilirsiniz.

Akıllı Bileklik Nedir? Ne İşe Yarar?

İki akıllı cihazı kıyaslamadan önce ne işe yaradıklarına hızlıca bir göz atalım istiyoruz. Akıllı bileklikler, giyinilebilir teknolojinin en son ürünlerinden olup genellikle spor ve fiziksel aktivite gibi programları takip edebilmek amacıyla tercih ediliyorlar. Nabız sayımı, app aracılığıyla aktivite takibi gibi işlevlere sahip olan akıllı bileklik modelleri kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklı donanımlar taşıyor. Hedefinde spor yapan kişiler bulunan akıllı saat modelleri saat, alarm, kronometre, kalori takibi, çoklu spor modu, hareketsizlik ikazı gibi fonksiyonlar taşıyor. Kullanıcının kişisel aktivitesini asiste etmek amacıyla planlanan akıllı bilekliklerin bazı modelleri gelen mesaj ve çağrı bildirimlerini alıyor ve GPS özelliği bulunuyor.

Akıllı bileklik almak isterseniz en iyi modellere syblog adresindeki en iyi akıllı bileklikler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Akıllı Saat Nedir? Ne İşe Yarar?

Yine giyilebilir teknolojinin bir ürünü olan akıllı saatler akıllı bilekliklere nazaran daha çok fonksiyona sahip olmalarıyla öne çıkıyorlar. Akıllı telefonların saat marifetiyle kontrol edilebilmesi ve GPS fonksiyonları bu saatlerin en önemli fonksiyonu. Farklı ve şık tasarımlarıyla göz alıcı modelleri bulunan akıllı saatler, telefonunuzun yaptığı her işlevi yapabilmeleriyle de akıllı bilekliklerin bir adım önüne geçiyor. Hem çağrı yanıtlayabileceğiniz hem de sosyal medyanızı takip edebileceğiniz, müzik dinleyip kayıt alabileceğiniz; telefonun tüm işlevini yerine getirebilecek saatler ortama göre ekran yüzünü de değiştirebileceğiniz tasarımlarıyla da çok beğeniliyor.

Akıllı saat tavsiyesi arayanlar da en iyi akıllı saat sayfasından modelleri inceleyebilir.

Akıllı Saat mi Akıllı Bileklik mi?

Yazımızda verdiğimiz detaylarda da açıkça gözüktüğü gibi akıllı bileklikler ve akıllı saatler arasında ciddi bir fark bulunuyor. Bu verdiğimiz detayları gözden geçirdiğinizde akıllı saatlerin daha çok fonksiyonu bulunduğunu görebilirsiniz. Ancak bu fonksiyonları zaten telefonumdan da kullanabiliyorum diye düşünüyorsanız o zaman akıllı saat almak için bütçenizi zorlamanıza hiç gerek olmayabilir. Çünkü akıllı saatler, akıllı bilekliklere oranla daha yüksek maliyetli ürünler. Akıllı bileklikler, daha az fonksiyona sahip olmaları nedeniyle batarya kullanımında saatlerden daha cimriler. Bu sayede de şarj konusunda daha başarılı olduklarını söylemek mümkün. Bilekliklerin ekranında daha az içerik yer aldığı ve hareketi engellememesi temel alındığı için akıllı saatlerden küçük bir ekrana sahip olurlar.  

 

Akıllı Bileklik ile Akıllı Saat Arasındaki FarklarYAPILAN YORUMLAR