Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Cs Go Yeni Başlayanlar İçin Taktikler

Cs Go Taktikleri

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Cs Go Yeni Başlayanlar İçin Taktikler

Cs Go Taktikleri

Cs Go Yeni Başlayanlar İçin Taktikler

Valve tarafından 21 ağustos 2012 tarihinde piyasaya sürülen, kişi bakış açısı ile dünyada en çok oynanan online oyunlarından biridir. Peki, dünyada bu kadar ünlü olan oyunda en iyiler arasında yer almanın en iyi yolu nedir?

Counter-Strike artık her eline silah alan oyunu oynayamıyor, Cs Go ile birlikte  beceri ve teknik zeka gerektiren bir online oyundan bahsediyoruz. Yani oyuna başladıktan sonra hemen en üste çıkmanız imkânsız. Counter Strike:Go profesyonel bir oyuncu gibi iyi oynamak için öncelikle bazı yetenekler kazanmanız gerekiyor. En kolay ve en önemlisi ekonomik bilgidir.

Öncelikle rakiplerinizin raunt bitmeden önce üzerinde ne olduğunu aklınızda tutmanızı istiyorum. Rakiplerinizin para harcamalarını çözerseniz ileri rauntta alacağı Awp önceden tahmin edebilirsiniz, Awp olduğunu bilip ona göre hareket edersiniz. Harita bilginiz oyun içinde çok önemlidir dışarıdan öğrenmesi kolay gibi görünse de, aslında o kadar kolay değil. Takımınızda iletişim sorunu olabilir, sizde haritaya bakarak hangi koridorun boş olduğunu ya da takımınızın nereye gittiğini görebilirsiniz.

Oyunu kulaklık ile oynamanızı öneriyorum iyi bir kulaklık olabilir, rakibinizin nereden geçtiğin, nerede zıpladığına, nereye gittiğine kadar duyabilme eğiliminiz var. Oyun içi sesli iletişimin iyi noktalarından biride bu hemen takımınıza nereye gittiklerini söyleyebilirsiniz ne kadar çabuk toplanır sanız karşı takımı o kadar yanlış yapma payı yükselir. Spray yapmanız çok önemlidir, açıklamak gerekirse Spray bir silahın sekmesini doğru kullanarak rakibi etkisiz hale getirmektir.

Spray nasıl yapılır derseniz, ateş ederken hiç durmadan aiminizi aşağı doğru çekerseniz rakibinizin kafasına doğru gitme olasılığı var yani hiç kesmeden ateş ederseniz kesinlikle öldürebilirsiniz. İzleyerek öğrenebilirsiniz, Cs Go yayınları yapan profesyoneller var ve bunları izleyip ne yaptıklarını öğrenebilirsiniz. Ayıca oynadığınız oyunları kaydedip sonradan izleyerek nerede hata yaptığınızı görebilirsiniz amacınız mutlaka kendinizi geliştirmek olsun

 

 

CS Go Spray Nedir ?

Spray oyundaki en önemli olaydır, çünkü ateş etmeye devam ettiğinizde bir zaman sonra mermileriniz tamamı rakibinize uğramadan havaya gidecektir. Burada yapacağınız Spray rakibinizi siz ölmeden hızlıca öldürmek olacaktır. Adımlarımı takip ederek öğrenebilirsiniz

  • Öncelikle Crosshair atölyesine girip aiminizi kendinize göre ayarlıyorsunuz.
  • Rakiplerinize ateş etmeye başladıktan sonra
  • Ateş etmeye devam edin
  • Aiminizi aşağı doğru çekin
  • Bu olay ile rakiplerinizi hızlıca öldürebilirsiniz.
Cs Go Taktikleri YAPILAN YORUMLAR