Cs Go Türkçe Yapma

Cs Go Türkçe Yapma

Cs Go Türkçe Nasıl Yapılır ?

Counter-Strike: Global Offensive (yani Cs Go) Valve tarafından 21 ağustos 2012 tarihinde ücretli olarak piyasaya sürülmüştür. Beta sürümünde 2 yıl  kaldıktan sonra oyuncular tarafından görülen hataları ve oyunun eksiklikleri valve tarafından düzeltildi. Beta sürümünde tek dil olarak İngilizce vardı ancak beta sürümünden çıktığı anda çoğu ülkenin dili varsayılan olarak ayarlandı.

Steam’e kayıt olurken ülkenizi, bölgenizi ve dilinizi seçiyorsunuz. Yani aldığınız oyunlarda eğer Türkçe dil desteği varsa otomatik olarak zaten Türkçe olacaktır. Bunlara rağmen İngilizce ise oyun dosyalarınız bozuk olabilir bu sorunu 2 şekilde halledebilirsiniz.

İlk olarak Steam ayarlardan bölge, ülke ve dilinizi düzeltmeniz olacaktır. Korsan olarak oyunu oynuyorsanız şöyle söyleyeyim oyun ayarlarında ve dosyalarında Türkçe yazabilir fakat oyunda rusça ve İngilizce olabilir bunun nedeni oyunu hackleyen korsanların dili İngilizce ya da Rusça olabilir.  İkinci olarak ise aşağıda yazdığım adımları takip etmeniz olacaktır, bu işlemleri yaptığınız halde hala düzelme olmadıysa Cs Go güncelleme yapmasını bekleyebilirsiniz.

Cs Go Dil Değiştirme

 • Windows tuşu + R tuşuna basın
 • Çalıştır arayüzüne “Regedit” Yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisine gidin
 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam dizinini bulun
 • Language kısmına değiştirmek istediğiniz dili yazın örneğin “Turkish”
 • Kaydettiğiniz takdirde oyun Türkçe olacak açılacaktır.

Cs Go Dil Değiştirme

Arkadaşlar Counter-Strike:GO  Valve tarafından piyasaya sürüldüğünde sadece ama sadece İngilizce dili destekliyordu ancak beta sürümünde oyuncuların çoğunluğu hangi bölgedeyse o bölgeye özel dil desteği getirdiler. Siz sadece oyunu satın aldıktan sonra steam üzerinden bölgenizi, ülkenizi ve dilinizi girmeniz durumunda oyun zaten otomatik olarak Türkçe olacaktır. Bu sadece Cs Go da değil bütün oyunlarda geçerlidir, yani Türkçe dil desteği olan bütün oyunlar sizin ayar seçiminiz den sonra direkt olarak Türkçe olacaktır. Korsan oyun oynayanlar için ise Dil desteği indirmenizi öneririm.

Steam Türkçe Yapma

 1. Steam programını çalıştırın
 2. Sol tarafta bulunan Steam sekmesine tıklayın.
 3. Ayarlar bölümüne girin.
 4. Gelen ekranda Arayüz bölümüne tıklayın.
 5. En üstte bulunan dil seçeneğinden Türkçe dilini seçip tamama tıklayın.
 6. Karşınıza gelen Steam’ı yeniden başlat seçeneğine tıklayın. ve Steam’ı yeninden başlatın.
 7. Bu adımdan sonra diliniz değişmediyse üst taraftaki adımı denemenizi öneririm.

 


Cs Go Türkçe Yapma YAPILAN YORUMLAR