el feneri indireceğim

El Feneri İndir

El Feneri Hakkında Ön Bilgi

El feneriyle insanlığın tanışması hayat kurtaran icatlardan biri olarak karşımıza çıkar. Işıkların olmadığı karanlık bir ortamda etrafı aydınlatmak istediğimizde ilk aklımıza gelen araçtır. Araba tamir etmeden karanlık ortamda yürüyüş için kullanmaya kadar hayatımızın her noktasında nüfus etmiştir.

El Feneri Nedir?

El feneri adından anlaşılacağı üzere elle tutabilmemiz için tasarlanmış önümüzü aydınlatmaya yarayan cihazdır. 1898 yılında Hubert ve David Missel tarafından bulunmuştur. 10 Ocak 1899 tarihinde ise el feneri patenti alınmıştır. Pille çalışabileceği gibi şarj edilerek çalışan versiyonları da mevcuttur. Pille çalışan el fenerleri genelde iki kalem pille çalışır. Ancak el fenerinin kullanım süresine göre bu durum değişebilir.

El Feneriyle Neler Yapabilirim?

El feneri çok amaçlı kullanım sahasına sahiptir. Aklımıza gelemeyecek kadar çok alanda bu müthiş icat kullanılır. Apartmanda elektrikler mi kesildi, merdivenleri çıkmak için hemen onu kullanmak gelir aklımıza. Genel olarak el fenerinin kullanım alanlarını ise aşağıdaki maddeler halinde sıralayabiliriz.

Araba tamirinde motor içlerine bakmak için kullanılır.

Elektrik arızalarında elektrik kablolarını incelemek için kullanılır.

Elektrikler kesildiğinde önümüzü aydınlatmak için kullanılır.

El Feneri İnceleme


El Feneri İndir Sistem Gereksinimleri


  • Boyut: 8,7M
  • Yükleme Sayısı: 10.000.000+
  • Gereken Android sürümü: 4.1 ve sonrası
  • Mevcut Sürüm: 2.5.0
  • Sunan: RV AppStudios
El Feneri İndir YAPILAN YORUMLAR