Fifa Mobile Apk

Fifa Mobile Apk İndir

Fifa Mobile Nedir? Ne İşe Yarar?

Fifa Mobile, Ea sports tarafından geliştirilen ve 11 Ekim 2016 tarihinde iOS, Android, Microsoft Windows işletim sistemleri üzerinde yayımlanmış spor oyunudur. Mobil cihazlar üzerinden daha önce böyle ayrıntılı ve gerçekçi bir oyun daha önce çıkmamıştı. Neredeyse her ligin ve futbolcunun bulunduğu bir oyun diyebilirim. Zaten masaüstü sürümleri ile kalbimizi her daim çalan bir seri olan Fifa şimdilerde mobil camianın kalbini çalmaktadır.

Mobil oyun sektöründe neredeyse her alanda strateji oyunları, taktik oyunlarıyla dolup taşan mecrada en iyiler arasına giren taktik oyunu olan fifa mobile göz atalım. Oyun futbol simulasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Kendi takımınızı istediğiniz biçimde kurarak diğer kullanıcılarla kolayca oynayabileceğiniz oyunlar arasında yer alıyor.

fifa mobile oyununa giriş yaptığınızda ilk başlangıçta kötü bir takımınız var. Fakat sonrasında oyunu sürekli oynayarak takımınızı kolayca geliştirebiliyorsunuz. Oyunun amacı size verdiği bu kötü takımı, yükseltmeniz ve şampiyon haline getirmenizdir. Oyuna girdikten sonra öncelikli olarak pas, şut ve benzeri antrenmanlar yapıyor, ilk oyuncumuzu alabiliyoruz. Burada amaç oyuncuların, oyunun nasıl işlediğini görmesi ve öğrenmesi adına yapılmaktadır. Bu sebeple antrenmanlara önem verebilir ve daha iyi oynayabilirsiniz. Daha sonra oynadıktan sonra iki oyuncu alıyor ve oyuna devam ediyoruz. Oyundaki temel amaç ise zevk dışında oyuncuları geliştirmek. Bu sürümün meraklıları mutlaka bu oyunu denemeleri gerekiyor.

Fİfa masaüstü serilerinde genellikle kariyer modu bulunmaktadır. Bu modu mobil sürümüne de getirmişlerdir. Ancak tek farkı mobil oyunun ücretsiz olmasıdır. Oyuncular mod başlangıcında rastgele küçük bir takım alarak oyuna başlıyor ve bu takımı seviye olarak yukarı çekmeye çalışıyor. Bunun için birçok antrenman ve taktik çalışması yapması gerekiyor. Ayrıca iyi transferler yaparak, takımın maliyetini düşürebilir ve şampiyon bir takım yaratabilirsiniz.

Fifa Mobile Nasıl Oynanır?

Fifa Mobile oyununa giriş yaptığımızda bizleri Türkçe bir arayüz karşılıyor. Bu arayüz üzerinden oyuncular kariyer modu, yapay zeka ile maç veya arkadaşlarınızla maç yapabilmeniz için butonlar bulunmaktadır. Oyuncular istedikleri moda giriş yaparak oyuna oynamaya başlamaktadır. Ancak biz kariyer modu üzerinden anlatıma devam edeceğiz.

Kariyer modunda oyuncular ilk olarak düşük seviyeli bir takımdan başlamaktadır. Oyuncular takımın sorunlarını çözmek adına başa gelmektedir. Takımın başına geçtikten sonra, oyuncular genellikle direkt olarak antrenman yapmaktadır. Çünkü hem oyunu öğrenmek hem de takımın durumunu öğrenmek adına yapılacak en iyi tercihtir.

Oyuncular, takımın sorunlarını bulmak adına birkaç maç yapar. Bu maçlar sonrasında takımın kötü ve iyi oyuncuları zaten kendini gösterir. Kötü oyuncuların olduğu bölgelere transfer yapılır. Ve bu transferler sayesinde iyi bir takım oluşturulur. Oyun genel olarak bu amaç üzerine kurgulanmıştır.

Fifa Mobile Nasıl Kurulur?

  • Fifa mobile oyununu ilk olarak sitemizden indirmeniz gerekiyor.
  • Ardından indirdiğiniz oyun dosyasını mobil cihazınıza atmanız gerekiyor.(Mobil üzerinden indirme yaptıysanız gerek yok.)
  • Mobil cihazınızda kurulma başlamadan önce, bilinmeyen kaynaklara izin verin.
  • Son olarak oyunun kurulumunu yaparak oyuna giriş yapabilirsiniz.

Fifa Mobile Apk İnceleme

Fifa Mobile Apk Tanıtım


Fifa Mobile Apk Kaç Gb Yer Kaplıyor?

Fifa Mobile apk 2020 dosyası anroid ve ios cihazlarınızda ortalama olarak 80 Mb yer kaplamaktadır. Ayrıca oyuna eklenen güncellemeler ile yer kapladığı alan artmaktadır.

Fifa Mobile Apk Nasıl İndirilir?

Fifa Mobile oyunu tamamen ücretsizdir, google play veya sitemiz üzerinden ücretsiz bir şekilde apk dosyasını indirebilirsiniz.

Fifa Mobile Apk Hilesi Var Mı?

Fifa Mobile oyununun apk para hilesi bulunmaktadır. Bunun dışında bilinen bir hilesi yoktur. Oyunu hilesiz olarak oynayarak, Fifa Mobile oyunundan daha fazla zevk alabilirsiniz.

Fifa Mobile Apk İndir Sistem Gereksinimleri


  • Boyut: 79M
  • Yükleme sayısı: 100.000.000+
  • Gereken Android sürümü: 4.0.3 ve sonrası
  • Mevcut Sürüm: 13.0.09
  • Sunan: ELECTRONIC ARTS
Fifa Mobile Apk İndir YAPILAN YORUMLAR