İnternetten Film İzlemek Kaç Gb Gider

Film İndirmek Kaç Gb Gider

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
İnternetten Film İzlemek Kaç Gb Gider

Film İndirmek Kaç Gb Gider

Pek çok insan internetten film izlemeyi tercih eder. Bazılarımız online film izleyecek internet altyapısına sahip değilizdir. Bu yüzden filmleri bilgisayarda olmadığımız zamanlarda yüklenmesi için indirmeyi tercih ederiz. Peki film indirmek kaç gb gider?

 

Filmin boyutunu etkileyen pek çok etken bulunmaktadır.

 

Başta filmin kayıt kalitesi çok önemlidir, internette bir filmin düşük çözünürlüklü 360P’den çok yüksek çözünürlüklü 1080P’ye kadar farklı versiyonları bulunmaktadır. 2 saatlik bir 350P bir film 500 MB’ye yakın bir boyuta sahiptir. 480P için boyut 700-800 MB arasındadır. 720P bir film ise 1.50-2 GB arasında değişebilen boyutlara sahiptir. 1080P bir film ise 5 GB bile olabilmektedir.

İnternetten Film İzlemek Kaç Gb Gider

Bunun yanında filmin DVD olarak mı Blu-ray olarak mı kaydedildiği de çok önemlidir. Blu-ray DVD’ye göre çok daha iyi bir ses ve görüntü kalitesi sunar ancak boyut olarak çok daha yüksektir. 1080P bir filmin 5 GB civarında bir boyuta sahip olduğundan bahsettik. Bu filmi Bluray olarak izlemek istersek bu filmin boyutu 10-15 GBlere hatta özel versiyonlarda 50 GB’a kadar yükselmekte. Bunlar film indirmek kaç gb gider sorusunun genel olarak cevaplarıdır ancak filmin indirileceği siteden filmin boyutunu öğrenerek çok daha isabetli bir yanıt alabilirsiniz.

Film İndirmek Kaç Gb Gider YAPILAN YORUMLAR