Hassas Ciltlerin Bakımına Özen Gösterin

Hassas Ciltlerin Bakımına Özen Gösterin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım ve Reklamlar
  3. Hassas Ciltlerin Bakımına Özen Gösterin
turuncukasa

Ciltte zaman zaman geçici kızarıklık görünümleri ortaya çıksa da bazı kızarıklıklar uzun süre kalıcı olarak varlıklarını sürdürebiliyorlar. İlk ortaya çıktığı zaman gerekli önlemler alınmadığı takdirde kızarıklık görünümünün genişlemesi ya da kaybolup yeniden ortaya çıkması söz konusu olabiliyor.

Ciltte yolunda ilerlemeyen durumlar meydana geldiğinde yüzde kızarıklıklar meydana gelebiliyor. Yüzde oluşan kızarıklıkların ardında bu durumu tetikleyen farklı sebepler de bulunabiliyor. Alkol tüketimi, süt ürünleri, güneş ışığı, kafein, yorucu egzersizler ve stres yüzdeki kızarıklığı etkileyen faktörler arasında sayılıyor. Ayrıca sıcak ve soğuk hava da cilt bariyerinin bozulmasına neden olabiliyor. Güneş ışınlarının en yoğun olduğu zaman dilimlerinde dışarıda zaman geçirildiğinde ya da cilde herhangi bir koruyucu ürün sürülmeden soğuk havaya maruz kalındığında da ciltte kızarıklık görünümü oluşabiliyor. Kızarık görünümü oluşmasına yatkın bir cilde sahip kişiler iç mekan ısılarından dolayı da cildin tahriş olması durumunu yaşayabiliyorlar. Bu durumda cildin anormal hava etkilerine maruz kalmaması için ılıman bir ortam sağlanmasına ve koruyucu ürünler kullanılmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Cilt sorunlarının kızarıklık görünümüne neden olması, cilt destek yapısında tahribat oluştuğu anlamına gelebiliyor.

Uygun cilt bakım ürünlerinin kullanılmadığı durumlarda hassas ciltler kızararak tepki verebiliyorlar. Hassas ciltlere sahip olan kişiler bakım ürünlerini yüzlerine uygulamadan önce bileklerinin iç kısmında deneyip cildin verecek olduğu tepkiyi ölçebiliyorlar. Cilt bariyeri kuruduğu zaman çatlamalara ve kızarıklık görünümüne neden olabiliyor. Cilt, kuruluğa dair ilk sinyallerini dudakların kuruyup çatlamaya başlamasıyla veriyor. Dudaklar kurumaya başladığı zaman cildin nemlendirilmesi için bakım uygulanarak ileri safhalarda kızarıklık görünüme dönüşmesinin önüne geçilebiliyor.

Cilt ile uyumlu olmayan cilt bakım ürünlerinin kullanılması kısa ve uzun vadede kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalınmasına neden olabiliyor. Makyaj yapılırken acele edilmesi, makyaj ürünlerinin cilde hızlı bir şekilde ve darbe ile uygulanması, sert makyaj süngerlerinin ve fırçalarının kullanılması da cildi tahriş ederek kızarık bir görünüm oluşmasına neden olabiliyor. Stres de cilt bariyer fonksiyonlarını etkilemesi nedeniyle ciltte kalıcı ya da geçici kızarıklık görünümünün oluşmasına neden olabiliyor. Turuncu Kasa kalitesi ile tüketicilere sunulan yüzdeki kızarıklık için krem ve akneli ve yağlı ciltler için nemlendirici gibi ürünler sayesinde çok farklı cilt sorunlarının çözümlenebilmesi mümkün olabiliyor.

Cilt Bakım Ürünleri İhtiyaçlarınızı Turuncu Kasa İle Giderebilirsiniz

Günümüzde pek çok kişi cilt sorunları yaşamakla birlikte herkesin cilt problemi farklı olabiliyor. Cilt sorunlarının büyük kısmı cildin nem dengesinin bozulmasından ve cildin doğal olarak gerçekleştirmesi gereken fonksiyonlarını artık gerçekleştiremez hale gelmesinden kaynaklanıyor. Bu tarz sorunların giderilmesinde nemlendiriciler ve diğer cilt bakım ürünleri son derece önemli bir role sahip bulunuyor. Günlük yüz nemlendirici kremler, yüzün sağlıklı, parlak ve esnek hale gelmesini ve cilt sorunları ile başarılı bir şekilde mücadele edilebilmesini sağlıyor. Markaların farklı ihtiyaçlara karşı ürünler sunması kullanıcılara kendi ihtiyaçlarına ve karşı karşıya kaldıkları sorunlara göre en doğru seçimleri yapmasına imkan tanıyor.

Günlük kullanım esnasında derinleme nemlendirme etkisi sağlayan, cildin ve gözeneklerin doğal yapısının daha esnek hale gelmesini sağlayan cilt bakım ürünleri düzenli kullanıldığı takdirde yorgunluk ve yaşlılık belirtilerinin giderilmesi konularında oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlayabiliyor. Temiz bir cilde parmak ile uygulanabilecek formda bulunan ürünler renksiz olduğu ve hızlı emilim gösterdiği için pratiklikleri ve kolay kullanım özellikleri ile de avantaj sağlamış oluyorlar. Özellikle havaların soğuk olduğu dönemlerde yüzde oluşan kuruluk, yaşlandırma etkilerini hızlandırmasının yanı sıra kaşıntılı bir hisse neden olarak kişinin yaşam konforunun düşmesine de yol açabiliyor. Kuru cilt tipine sahip kişiler yoğun formüllü yüz nemlendirici ürünlerini kullanarak ciltlerinin ihtiyaç duyduğu nemi doğal yollarla sağlayabiliyor, derinlemesine nem etkisinden yararlanması sonucunda cilde iyi bir bakım uygulayabiliyorlar. Turuncu Kasa  cilt bakım ürünleri kategorisinde yer alan yoğun nemlendirici ürünler yüzde düzenli olarak kullanıldığında kuruluğa bağlı pullanmaları ve kırışıklık oluşumlarını giderme konusunda son derece etkili oluyor. Ayrıca içeriklerindeki özel bileşenler sayesinde ciltte kuruluğa bağlı olarak meydana gelebilecek zararlı oluşumların giderilmesini de sağlayabiliyorlar.

Son dönemlerde piyasaya sürülen çeşitli kategorilerdeki ürünlerde doğallık faktörüne büyük önem veriliyor. Özellikle yapay materyallerle koruyucu bileşenlerin içeriğinde yer aldığı ürünlere karşı intoleransı olan kişilere özel olarak geliştirilmiş cilt bakım ürünleri büyük ilgi ile karşılaşıyor. İçeriklerinde doğal bileşenler olan ürünler; çoğunlukla cildin nem dengesini sağlama özelliği olan  bitkilerden, çiçeklerden ve özel yağlardan oluştukları ve cilde zarar verebilecek bileşenlere sahip olmadıkları için uzun süreli kullanımda ciltte sağlıksız oluşumlara yol açmıyor.

Siz de cildinize en uygun cilt bakım ürünlerini satın almak için Turuncu Kasa’nın cilt bakım ürünleri kategorisini ziyaret edip Türkiye’de ve dünyada en çok ilgi ile karşılayan ürünleri inceleyebilirsiniz. Turuncu Kasa’nın dönemsel indirimleri ve kampanyaları sayesinde ihtiyacınız olan ürünleri çok daha uygun fiyatla satın almanın avantajlarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

Hassas Ciltlerin Bakımına Özen GösterinYAPILAN YORUMLAR