Hesap Makinesi İndireceğim

Hesap Makinesi İndir

  1. Ana Sayfa
  2. Tablet Uygulamaları İndir
  3. Hesap Makinesi İndir

Hesap Makinesi Hakkında Ön Bilgi

İlk olarak hesap makinesi tanımı Wilhelm Schickard tarafından ortaya atıldı. Alman bilim insanı olan Schikard bu fikri çalıştığı üniversite olan Heidelberg Üniversitesinde tasarladı ve ilk olarak iş arkadaşlarıyla paylaştı. Etrafındakileri şaşırtmayı başarmıştı.

Çok Az Sayıda İnsan Kullanıyordu

Bu icatla artık hesaplamalar oldukça kolay bir hale gelecekti. İlk başlarda herkes kullanamasa da bu buluş dünyada bir devrim olarak kabul edildi. Hesap makinesi ilk icat edildiğinde yalnızca 4 basit işlemi gerçekleştirebiliyordu. Bunlar toplama, çıkarma, çarpma ve bölmeydi. Yaklaşık 20 yıl sonra ise bir Fransız bu işe el attı ve bu makinenin geliştirilebileceğini söyledi. Blaise Pascal, bunu yaptığında tek amacı vergi dairesinde çalışan babasına yardım etmekti. G

Hesap Makinesinin Gelişimi

Makinenin beyin gücü diğer işlemler için yeterli değildi. Ancak yıllar geçtikçe hesap makinesi de güçlendi. İlk hesap makinesi elbette mekanikti. Bir dikiş makinesi boyutundaydı ve yalnızca elit insanlarda bulunuyordu. Günümüzde her alanda ihtiyaç duymaya devam ettiğimiz hesap makineleri ise hemen her yerde. Cep telefonlarına bile girdi ve ileri matematik işlemlerini 1 saniye gibi kısa bir sürede yapabiliyor.

Hesap Makinesi İnceleme


Hesap Makinesi İndir Sistem Gereksinimleri


  • Boyut: 2,6M
  • Yükleme Sayısı: 500.000.000+
  • Gereken Android sürümü: 6.0 ve sonrası
  • Mevcut Sürüm: 7.8 (271241277)
  • Sunan: Google LLC
Hesap Makinesi İndir YAPILAN YORUMLAR