Kapalı böbrek taşı ameliyatı

kapalı böbrek-taşı ameliyati

kapalı böbrek taşı ameliyati

Minik kesiklerle, neredeyse hissedilmeyen bir ağrıyla, kolayca ayağa kalkmayla, kapalı böbrek taşı ameliyatıyla kolayca böbrek taşınızdan kurtulmuş olmayla değişmeyecek bir gerçek var ki, o da, öyle ya da böyle kapalı böbrek taşı ameliyatının da bir ameliyat olduğudur. Her ameliyat gibi, kapalı böbrek taşı ameliyatının da bir sonrası vardır. Tıpkı ameliyat öncesi yapılması gerekenler gibi ameliyat sonrası yapılması gerekenler de hastanın sağlığını etkiler. Bu yüzden; doktorun tavsiyelerine ameliyat sonrasında da uyulmalı, her ne kadar günlük hayata tez zamanda dönülse de bu ameliyatı olan birçok kişinin düştüğü “İyileştim ben.” hatasına düşülüp bünye, çok fazla yorulmamalı, hareketlerde biraz daha dikkatli davranılmalıdır. Kapalı böbrek taşı ameliyatı sonrasında hemen ayağa kalkılsa bile belli bir süre günlük dinlenme süreçleri koyulmalı ve hasta bu kontrolü elinde tutmalıdır. Bu dinlenme, ameliyat sonrasını daha etkili bir hale getirecek, kanama gibi olumsuz vakaların yaşanması ihtimalini azaltacaktır.

Kapalı böbrek taşı

Kapalı böbrek taşı

Ameliyat sonrası gelen büyük dereceli derinden öksürükler, ağır eşyalar taşımak, ıkınmak gibi durumlar, kanama ihtimalini daha çok arttıran etkenler olduğundan, bu etkenlere dikkat edilmeli ve mümkünse belli bir süre bu eylemlerden uzak durulmalıdır. Şayet kişinin elinde olmayan derin, büyük öksürükler ve ıkınma hareketlerine sebebiyet verecek ıkınmalar için doktora mutlaka danışılmalı, gerekli ilaca ve gerekli tedaviye başlanmalıdır. Ameliyat sonrası, doktor tarafından hastaya verilen bir antibiyotik mutlaka olacaktır. Hastanın, bu antibiyotiği belirtilen vakitlerde hiç aksatmadan içmesi, kendini toparlaması için büyük bir etkendir. Bu antibiyotik, bitene kadar tüketilmesi ve sonrasında doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır.

Ameliyat sonrası, ameliyatın gerçekleştiği böbrek bölgesinden kan gelmesi durumu olağandır. Fakat bu kan, saatlerce sürmüş ve gelen kan miktarı gitgide artmış ise bu durumu derhal doktora danışmak lazım gelir. Kapalı böbrek taşı ameliyatı sonrasında yapılması gerekenlerin sonuncusu da bir ayın yahut da doktorun belirttiği sürenin sonunda taş analizinin yapılması için doktor kontrolüne gitmektir. Yapılan bu analizler, ameliyatın geçerliliğini sorgulayacağı gibi, tekrar taş çıkarıp çıkarmama durunu da inceleyecek, tekrar bir taş oluşmaması için gerekli adımları atacaktır.

Bilgi için ;

http://taskirmamerkezi.net/"Kapalı böbrek taşı ameliyatı" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Lol Ne demek ? Lol Kelimesinin Anlamı Nedir ? Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden..
Lol Oyunu Lol Oyunu Lol Oyunu Nedir ?  League of Legends yani  kısaltılmış terimi olarak “lol” rekabete dayalı  bir strateji oyunudur.  27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır.Oyun..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG severler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan bir çok..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? (Mod Skin LOL Pro) Hakkında merak edilenler Nelerdir? >> Lol Skin / Mod..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb PUBG Nedir ? Kelime anlamı  “PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS“un kısaltılmış hali olan  bir FPS oyunudur. Yapımcı şirketi Bluehole olan ve 23 MART 2017  tarihinde..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
20 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: