Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
League Of Legends Linux nasıl kurulur

League Of Legends Linux

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
League Of Legends Linux nasıl kurulur

League Of Legends Linux

League Of Legends Linux Nasıl Kurulur?

League Of Legends  linux işletim sistemine özel olarak  Riot Games tarafından çıkarılmıyor.  Yani Linux için resmi lol yükleyicisi yok, işletim sistemini kullananlar oyun için değil de daha çok kodlama tarzı mühendisler vs. kullanıyor. Fakat oyunu çalıştırabileceğimiz bazı programlar var  bu programlar ile çalıştırabilirsiniz ama Fps düşüklüğü takılma yaşayabilirsiniz. Çünkü program üzerinden oynayacak olduğunuz için böyle takılma, kasma olabilir.

İlk Programımız Wine sahte bir windows kurulumu yaratır. Sistem dosyalarını sanal sürücüsünde tutar bu program. Wine League of Legends’ı sabit olarak desteklemiyor. Bunun için Wine arkada çalışırken diğer  program ile oyunu tamamen oynayabilir duruma geleceğiz.

Diğer programımız Play On Linux kurduğunuzda arka planda yine Wine çalıştırarak kullanılır. Size sunduğu ara yüz ile istediğiniz oyunu listeden seçip kurabilirsiniz. Linux sabit olarak oyunu desteklemiyor aynı şekilde Wine programı da  ancak League Of Legends Linux işletim sistemine özel çıkarırsa oynayabilirsiniz.

 

League Of Legends Linux YAPILAN YORUMLAR