Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
League Of Legends Gameplay

League Of Legends Nasıl Oynanır ?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
League Of Legends Gameplay

League Of Legends Nasıl Oynanır ?

League Of Legends Gameplay

League of legends basitçe bir açıklama ile rekabete dayalı, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Lol temel olarak 5 vs 5 oynanan bir oyundur. Şu an oyunda 139 tane karakter bulunmakta ve Riot Games her ay neredeyse yeni karakteri oyunculara sunuyor. oyun ücretli değildir, kayıt olarak oyunu oynayabilirsiniz.  139 karakterin yetenekleri aynı olmadığı gibi farklı farklı güçleri var. Anlatmadan önce oyunda bir harita var ve bu haritaya göre şampiyonlar belirleniyor.

Bunu belirtmek istedim, haritaya göre konuşacak olursak üstten aşağı doğru sıralı bir şekilde anlatayım Solo (Top Lane) Üst koridorda tek başına amansızca mücadele verir karşı kuleyi yıka bilirse oyunu açabilir ve takımın tank lığını üstlenir. Jungler (Jungle) Ormancı , ormana gider canavarları keserek güçlenir amacı koridorlara baskın atıp takımını öne geçirmektir ve rakibinin ormanını keserse onu geri düşürebilir. Mid (Mid Lane) Orta koridora çoğunlukla suikastçı şampiyonlar alınır amaçları tamamen karşı takımın nişancısını yada suikastçısını takım savaşında ortadan çıkarmaktır.

Adc (Bot Lane) Nişancı olarak bilinir oyunun taşıyıcıdır takım arkadaşları kasmadıysa takım olarak korunursa harikalar yaratabilir. Support (Bot Lane) Nişancıyı korur destek olarak bilinir nişancısını kastırıp ölümüne korursa oyunu bot koridorundan alabilirsiniz. Oyunun amacı rakip takımın merkezini ele geçirmek veya yok etmek

League Of Legends Nasıl Oynanır ? YAPILAN YORUMLAR