Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Lol oyunu Nasıl Oynanır 

Lol Nasıl Oynanır ?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
Lol oyunu Nasıl Oynanır 

Lol Nasıl Oynanır

Lol Oyunu Nasıl Oynanır ?

Öncelikle nedir bu lol diyebilirsiniz.  League of Legends rekabete dayalı bir strateji oyunudur. Tasarımı oynanışı kendine özgü olan bir oyundur ve dota haritasından alıntı yapmıştır. Lol 5v5 çevrim içi oynanan çoğunlukla alt liglerin sinir krizi geçirdiği  Çevrim içi oyunların kralıdır. Tam olarak 139 tane karakter var ben bu kadar saydım siz bu içeriği okurken daha fazla şampiyon çıkmış olabilir bu sayıya takılmayın lütfen.

Ücretli bir oyun değildir kesinlikle kayıt olup, oyunu indirdikten sonra direk oyuna başlayabilirsiniz. Oyun içerisinde satın alma mevcuttur, RP (Riot Puan) ile karakter satın alabilir ya da karakterlere kostüm alabilirsiniz. Şampiyonları yeni sisteme göre mavi öz ile alıyoruz, mavi öz kazanabilmek için seviye atlamanız gerekiyor.

Kesin olarak oyuna para yatırmak zorunda değilsiniz sadece RP ile daha hızlı işinizi halledebilirsiniz. Oyunda 139 karakter var ve bu karakterlerin  hepsinin farklı farklı yeteneği var yeteneklerini anlatmaya girersem  anlatamam çünkü oynamadığım karakterler var.  Karakterlerin 2 temel gücü var biri AD (Attack Damage ) Diğeri AP (Ability Power). Bunların dışında karakter 5e ayrılır haritaya göre yukarıdan başlarsak Solo, Jungler, Mid, Adc, Support dur.

Oyunda 200 seviye sınırı geldi önceden 30. seviyeydi, Oyun içi en fazla 18 seviye olabiliyoruz 18 bir karakterin çıkabileceği son seviyedir ve en güçlü olduğu zamandır buradan sonra iş size ve seçtiğiniz builde kalır. Solo haritada en yukardadır ve amacı yukarıdan kuleleri almaktır yukarda tek başına kalır ve en fazla kasılan o ve middir.

Jungle  yani orman koridorlara baskın atarak takımını öne geçirmeye çalışır çok önemli bir roldür. Adc yani nişancı oyunun taşıyıcısıdır takım halinde korunursa fazlaca hasar çıkartabilir. Support nişancıyı korur ölmesini en aza indirmesini sağlar. Koridorlarınızı kazandıktan sonra rakibinizin merkezini eğer yıkarsanız oyunu kazanırsınız.

Lol Nasıl Bir Oyun ?

League of Legends 5 vs 5 oynanan strateji oyunudur. Haritada 3 koridor bir tane orman bulunuyor. Koridorlara giderek rakip takımın üssünü yıkmaya çalışıyorsunuz. 139 tane karakter var güncel olarak,  oyun tamamen ücretsiz kayıt olmanız yeterlidir.

Lol Nasıl Oynanır ? Yeni Başlayanlar İçin Taktikler ?

  • Oyuna yeni başlayanlar için 30. seviyeye geldikten sonra direk dereceli girmeyin biraz alışın oyuna
  • Bilmediğiniz karakterleri ilk olarak normal oyunda deneyin
  • Oyun içi kimseye küfür etmeyin kimseyi aşağılamayın sonuçta oda bir insan
  • Yasuo ve Teemo oynayıp insanları kanser etmeyin
  • Farm odaklı oynayın
  • jungle oynuyorsanız mutlaka baskın atın ormanda takılı kalmayın

 

 

Lol Nasıl Oynanır ? YAPILAN YORUMLAR