Lol Ne Zaman Çıktı ?

league of legends ne zaman çıktı

Lol Ne Zaman Çıktı

 

League Of Legends Ne Zaman Çıktı ?

Efsaneler ligi  Yani League Of Legends,  Riot Games tarafından geliştirilmiş çevrimiçi video oyunudur. 27 Ekim 2009’da indirilmek üzere yayınlanmıştır. Oyun Defense of the Ancients haritasından örnek alınarak yapılmıştır. Lol gerçek zamanlı, rekabete dayalı, strateji oyunudur. Lol temel olarak  5 vs 5 olarak oynanan çevrimiçi oyundur. 139 tane karakter bulunmaktadır ve Riot 1-2 ayda bir yani şampiyon çıkartıyor.

Şampiyonları seviye atladıkça, gelen hediyeleri kullanarak mavi öze dönüştürerek alabilirsiniz. O kadar uzun süre oynamak istemiyorum derseniz kısa yoldan sadece sunuculara göre ücretlendirmesi ile riot puan alarak karakter ve kıyafet alabilirsiniz. Zorunlu musunuz? Tabi ki hayır Lol kesinlikle ücretsiz bir oyundur ve her seviye atladığınızda size kıyafetler atabiliyor. 139 karakter var ve bu karakterlerin hepsi aynı işimi yapıyor derseniz? Hayır, yapmıyorlar hepsinin farklı yetenekleri ve güçleri vardır.

Karakterler  temel güç olarak 3 bölüme ayrılıyor Bunlar AD(Attack Damage), AP(Ability Power), Hybrid (her iki gücü kullanan). Bunların dışında karakterler bölgesine ve gücüne göre 5e ayrılır sıralama yaparsam oyundaki haritaya göre yukarıdan aşağı şekilde şöyle Solo (Top Lane) haritanın yukarısına gider  ve koridorda tek başına karşıdaki kuleyi yıkmaya ve takımına altın kazandırmaya çalışır. Jungler (Jungle) Ormancı, ormanına gidip canavarları keserek güçlenir ve koridorlara attığı baskınlar ile takımını öne geçirir.

Mid (Mid Lane) daha çok suikastçı karakterler tercih edilir amaçları karşıdaki taşıyıcıyı takım savaşlarında çıkarmaktır böylece takım savaşını kazanabilirsiniz. ADC (Bot Lane) saldırı gücü taşıyıcısı genel olarak oyunu ileri zamanlarda taşır takımca korursanız harikalar yaratabilir. Ve son olarak Support (Bot Lane)  nişancıyı ölümüne korursa oyunu bot koridorundan taşıyıp bitirebilirler."Lol Ne Zaman Çıktı ?" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Lol Ne demek ? Lol Kelimesinin Anlamı Nedir ? Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden..
Lol Oyunu Lol Oyunu Lol Oyunu Nedir ?  League of Legends yani  kısaltılmış terimi olarak “lol” rekabete dayalı  bir strateji oyunudur.  27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır.Oyun..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG severler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan bir çok..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? (Mod Skin LOL Pro) Hakkında merak edilenler Nelerdir? >> Lol Skin / Mod..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb PUBG Nedir ? Kelime anlamı  “PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS“un kısaltılmış hali olan  bir FPS oyunudur. Yapımcı şirketi Bluehole olan ve 23 MART 2017  tarihinde..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
56 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: