Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
league of legends ne zaman çıktı

Lol Ne Zaman Çıktı ?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
league of legends ne zaman çıktı

Lol Ne Zaman Çıktı

 

League Of Legends Ne Zaman Çıktı ?

 

Efsaneler ligi  Yani League Of Legends,  Riot Games tarafından geliştirilmiş çevrimiçi video oyunudur. 27 Ekim 2009’da indirilmek üzere yayınlanmıştır.

Oyun Defense of the Ancients haritasından örnek alınarak yapılmıştır. Lol gerçek zamanlı, rekabete dayalı, strateji oyunudur. Lol temel olarak  5 vs 5 olarak oynanan çevrimiçi oyundur.

139 tane karakter bulunmaktadır ve Riot 1-2 ayda bir yani şampiyon çıkartıyor.

Şampiyonları seviye atladıkça, gelen hediyeleri kullanarak mavi öze dönüştürerek alabilirsiniz.

O kadar uzun süre oynamak istemiyorum derseniz kısa yoldan sadece sunuculara göre ücretlendirmesi ile riot puan alarak karakter ve kıyafet alabilirsiniz.

Zorunlu musunuz? Tabi ki hayır Lol kesinlikle ücretsiz bir oyundur ve her seviye atladığınızda size kıyafetler atabiliyor.

139 karakter var ve bu karakterlerin hepsi aynı işimi yapıyor derseniz? Hayır, yapmıyorlar hepsinin farklı yetenekleri ve güçleri vardır.

Karakterler  temel güç olarak 3 bölüme ayrılıyor Bunlar AD(Attack Damage), AP(Ability Power), Hybrid (her iki gücü kullanan).

Bunların dışında karakterler bölgesine ve gücüne göre 5e ayrılır sıralama yaparsam oyundaki haritaya göre yukarıdan aşağı şekilde şöyle Solo (Top Lane) haritanın yukarısına gider  ve koridorda tek başına karşıdaki kuleyi yıkmaya ve takımına altın kazandırmaya çalışır.

Jungler (Jungle) Ormancı, ormanına gidip canavarları keserek güçlenir ve koridorlara attığı baskınlar ile takımını öne geçirir.

Mid (Mid Lane) daha çok suikastçı karakterler tercih edilir amaçları karşıdaki taşıyıcıyı takım savaşlarında çıkarmaktır böylece takım savaşını kazanabilirsiniz.

ADC (Bot Lane) saldırı gücü taşıyıcısı genel olarak oyunu ileri zamanlarda taşır takımca korursanız harikalar yaratabilir.

Ve son olarak Support (Bot Lane)  nişancıyı ölümüne korursa oyunu bot koridorundan taşıyıp bitirebilirler.

Lol Ne Zaman Çıktı ? YAPILAN YORUMLAR