Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Metin2 Oyunundaki Yenilikler

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Gelişen oyun teknolojileri ile birlikte, internet üzerinden oynan oyunları oynayan kullanıcı sayısı hızla artmaktadır. Bu konuda online oyunlar içerisinde ülkemizde en çok tercih edilen oyunlardan birisi Metin2′ dir. Metin2 oyunu 2008 yılı içerisinde üyelerine sunduğu pvp serverlerı sayesinde kalitesini iyice arttırmış ve oyun daha keyifli bir hal almıştır.

Pvp Serverlerın Çıkış Sebepleri

İlk çıktığı zamanlarda dünya çapında ilgi uyandıran bu oyun, kısa sürede büyük başarılar elde ettikten zamanla sonra kullanıcılarını yavaş yavaş sıkmaya başlamış, rekabet şartlarının da eşit olmaması yüzünden bazı kullanıcılar oyunu bırakmaya başlamışlardı. Metin2 ekibi bu yüzden oyun içerisindeki yenilikler ve ihtiyaç duyulan talepleri karşılayabilmek için çalışmalara başlamışlardır

Bu noktada oyun içerisindeki en önemli gelişme olarak metin2 pvp serverler piyasaya çıkmıştır. Bu pvp serverler oyuncu kitlesini daha da arttırmayı başarmış, oyundaki heyecanın tekrar yakalanmasını sağlamıştır. Serverler içerisinde her kesimden oyuncu kitlesine hitap edebilmek için, kendi arasında pek çok konuda ayrışmıştır ve çeşitli düzenlemelerde bulunulmuştur. oyundaki kişilerin farklık zevklerini ve şartlarını karşılayabilmek için, oyunda yapılan bu düzenlemeyle birlikte serverler içerisinde çok çeşitli kategoriler oluşmuştur. Oyuncular kendi imkanlarına, şartlarına, oyunda kalabilme sürelerine, maddi güçlerine ve zevklerine uygun olan şartlardaki serverlerı tercih ederek, kendilerine daha uygun rakiplerle oyun içerisinde rekabet edebilmektedirler.

 

Pvp Serverlerdan Başlıcaları

Örneğin “emek” isimli server seçenler, oyunda daha fazla vakit geçirmek zorunda olup, oyunda kaldığı süre miktarı kadar oyunda hızlı ilerlemektedir. Başka popüler bir server olan Wslik pvp serverlerda kısa süre içerisinde itemler sağlanarak hemen savaşa başlanabilinmektedir. Bu serverler, öğrenci hayatı ve iş hayatı içerisinde oyuna çok fazla vakit ayıramayan, ayırdıkları süre içerisinde de aksiyonu hemen yaşamak isteyen oyuncular için tasarlanmış serverlerdır. Bu tarz oyuncular server içerisinde çok fazla vakit geçiremedikleri için, uzun süre vakit geçiren oyuncularla mücadele edememekteydi. Fakat yeni düzenlemelerle birlikte bu serverda oyun içerisinde yer alan marketlerden, çok düşük fiyatlardan itemleri yani özellikleri alarak bir an önce oyuna hazır hale gelebilmektedirler.

Bu şekilde oyun içerisinde çok fazla geçiremeyen diğer kullanıcılar için de oyun içerisinde paralı ve hızlı yükselebilme seçenekleri eklenmiştir. Ticari amaçla kurulmuş olan bu serverlarda oyuncular, istedikleri özelliklere para harcayarak çok kısa sürede ulaşabilmektedirler.

Fakat bu durumda da maddi gücü olmayan kullanıcılar için mücadelede adaletsiz bir hal alacağı için ve oyundaki rekabet gücünü etkileyeceği için, bu tarz kendi emekleriyle oyunda yükselebilen ve oyunda uzun süre kalarak gelişebilen oyuncular için editsiz serverler oluşturulmuştur. Bu serverlerda eşit seviyedeki oyuncular birbirleriyle eşit şartlarda mücadele edebilmektedirler

Metin2 Oyunundaki Yenilikler YAPILAN YORUMLAR