Minecraft inceleme - Minecraft yasaklanıyor mu ? - Tablet Adam

Minecraft inceleme – Minecraft yasaklanıyor mu ?

Merhaba güzel bir Minecraft incelemesi ile karşınızdayız.Minecraft dünyası hakkında gelin birazcık elimizden geldiğince bilgilerimizi aydınlatalım.Merhabalar bugün çoğu kişinin bildiği bazılarının “Abi bu ne biçim oyun ya” dediğini ama kendi yorumumca çok ayrı bir dünya olan minecraft hakkında biraz aydınlatıp inceleme yapalım.Öncelikle ilk başta oyunun beğenmeyen arkadaşlara da hitap etmesi için 3 şahıs olarak değerlendireceğim.

minecraft

minecraft

Gelelim son zamanlarda çok sorulan ve anlamadığımız bir şekilde ilginç olan minecraft şiddet içerikli yasaklanıyor, yasaklanmalı mı konularına.Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2009 dan bu yana 100 milyon gibi çok ciddi bir kullanıcıya ulaşan ve Türkiye’de oldukça hızlı yayılmakta olan bu oyunu şiddet içerikli olduğuna dair karar verdi ve yasal sürecin başlatılması için gereken işlemleri yaptı anlamadığımız bir şekilde oyunun ana başlığında bile yaratıcılık teması ön plandayken şiddet içerikli deyip yasaklanma talebini zaten anlamamış durumdayız. Minecraft grafiksel içeriğin ön plana koyulmadığı onun yerine Survival Türkçesiyle hayatta kalma ve creative yaratıcılık temasını ön planda tutan ve bize bu 2 konuyu eğlenceli hale getiren bir oyundur.Çoklu oynama seçeneği olan minecraft yaş farketmeden oldukça büyük talep ve ilgi almaya devam ediyor.
Kendimin de uzun zamandır oynadığımı ortaya koyarak, bu oyunda sadece yaratıcılık ve survival modlarının olmadığını anladık mesela hepimizin filminden bildiği gibi açlık oyunları(hunger games) minecrafta modlar olarak tan daha bir sürü
eklenti paketi halinde piyasaya sunuluyor.Tabi çoğu orjinal minecraftlar da lisanslılar da çalışmıyor.

En beğendiğimiz tarafları minecraft’in inanılmaz büyük haritası gerçekten kaybolmak çokta zor değil.Bu haritada ve açıkçası ezberlenebilmesi de imkansız olan bir haritadır.Oyun içindeki pusula ve geçtiğimiz yerlere işaret koyarak yolumuzu bulmakta mümkün tabi ki yaratıcılık ön planda olduğu için her zaman yapacak bir şeyimiz var oyunda en başta ne kadar küçük barıncak bir ev yeterli gözükse de burada işlerimiz bitmiyor.İstediğimiz kadar yapıt inşa edebilir şehir, saray, çiftlik artık sizin hayal gücünüze kalmış madenden değerli taşlar çıkarıp bunlarla inşa blokları ve diğer şeyleri yapabiliyoruz.Doğal olarak sınırsız bir map ve yapılacak şeylerin bitmemesi bizi bu oyuna bağlıyor.

Minecraft indir

Minecraft indir

Minecraft yasaklanıyor mu ? Değerlendirmesi

Minecraft yasaklanma kararları ve görüşleri öncesinde, oyun hakkında yapılan incelemede dikkatimizi çeken yorumlardan biri oyunda yapıt ve inşa yapılıyor.Ama geri yıkmak kırmak mümkün bunları denmesi gerçekten şaşırtıcı değil mi?

Düşünsenize kendi evinizin yanına tahta masa yapıyorsunuz diyelim.Beğenmediniz için onu gerçek hayatta alıp çöpe atabilirsiniz.Oda bir şekilde imha ediliyor.Ama böyle bir görüşün Türkiye’den çıkması bizi üzdümü ? ” evet üzdü ” şu anda minecraft kadar kullanıcıya sahip bazı yasaklanması gereken oyunlar piyasada halen cirit atmasıyla birlikte yaptığımız araştırmaya göre bu oyunu yasaklayan tek ülke “Türkiye” oyunun yasaklanma incelemeleri yapılırken, 9 yaşındaki bir çocuğa da soruluyor.
-Minecraft şiddet içerikli mi ? çocukta ” enderman diye bir adam var önce benim öldürmem gerekiyor çünkü Gözlerine bakarsam beni öldürüyor, bazende koyun öldürüyorum yemek yemek için “diyor.Keşke gerçek Dünya’da ölümler böyle olsa sonuç olarak şu an yasal işlemi başlatmış bulunuyorlar.Fakat en son gelişmelerle ilgili kesin bir haber yok erişmek isteyenlerin konsoldan ve hatta sahte oyun olarak erişebileceği de açık bir gerçek bakalım savcılıktan gelen cevaplar ve süreç ile ilgili neler ile karşılaşacağız.Umarım güzel bir Minecraft inceleme olmuştur.Bizi takipte kalınız güzel yorumlarınızı bekliyoruz."Minecraft inceleme – Minecraft yasaklanıyor mu ?" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Fortnite Kaç Gb Fortnite Kaç Gb Başlarda sadece GTA oyun modu olan Battle Royale (Ölüm oyunu)  çılgınlığı almış başını gidiyor. Şu aralar PUBG,h1z1,Arma derken şimdi de Yapımcı Şirketi..
Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden düşmez oldu bu terimlerden  biri ise “Lol” ilk olarak ..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG severler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan bir çok..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hakkında merak edilenler Nelerdir? LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? Bu içeriğimiz den LoL Skin Hilesinin nasıl..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb Sistemde PUBG Kaç Gb Yer Kaplıyor?   Bir çoğumuzun merak ettiği PUBG kaç gb yer  kaplıyor sorusunun cevabını hemen sizlere verelim. PUBG..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
60 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: