Minecraft Okullarda Ders Olarak Gösterilmeye Başlandı

Popüler oyunlardan olan “Minecraft” bizim ülkemizde olduğu gibi tüm Dünya’da popüler oyunlar arasında. Kuzey İrlanda’da bir okul “Minecraft” oyunun derste oynatıyor, İnavasyon festivali altında bu proje gerçekleşiyor. Okulda “Minecraft” oyunun özel olarak yapılmış “MinecraftEdu” versiyonu kullanılıyor. Oyunun bu versiyonu eğitici ve öğretici olmasıyla göze çarpıyor.

Bu projenin hayata geçirilmesinde rol oynayan CultureTech şirketinin başkanı Mark Nagurski, bu fikrin geçen seneki festivalde bir anda akıllarına geldiğini söylüyor..

Mark Nagurski ayrıca şunlarıda söyledi:

Bize MinecraftEdu’yu getiren adamlarla 1 aylık çalışma sonrasında, bu projeyi yürürlüğü koymaya karar verdik. Eğer geleceğe yatırım yapmak istiyorsak bilim, teknoloji, mühendislik, matemetik ve kodlama üzerine gelişmeler yapabilecek daha çok çocuğa ihtiyacımız var."Minecraft Okullarda Ders Olarak Gösterilmeye Başlandı" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Lol Ne demek ? Lol Kelimesinin Anlamı Nedir ? Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden..
Lol Oyunu Lol Oyunu Lol Oyunu Nedir ?  League of Legends yani  kısaltılmış terimi olarak “lol” rekabete dayalı  bir strateji oyunudur.  27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır.Oyun..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG severler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan bir çok..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? (Mod Skin LOL Pro) Hakkında merak edilenler Nelerdir? >> Lol Skin / Mod..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb PUBG Nedir ? Kelime anlamı  “PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS“un kısaltılmış hali olan  bir FPS oyunudur. Yapımcı şirketi Bluehole olan ve 23 MART 2017  tarihinde..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
29 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: