Minecraft Olta Yapımı (Resim ve Videolu Anlatım) - Tablet Adam

Minecraft Olta Yapımı

Minecraft Olta Yapımı

Minecraft Olta Nasıl Yapılır ?

Minecraft dünyada olduğu gibi oyun içinde de balık tutmaya ihtiyacınız vardır.  Gerçek hayatta olduğu gibi herhangi bir mağazaya gidip olta alıyorsunuz fakat oyunda işler öyle yürümüyor. Oyun sizi doğaya bıraktığı için her şeyi kendiniz üretmeniz gerekiyor. Yani demek istediğim oltayı sıfırdan yapmak zorundasınız, böyle deyince zor duruyor olabilir ama göründüğü kadarda zor değil aslında oltayı yapmanız 10 saniyeden kısa sürecektir. Oltayı yapmak için bir tane çalışma masasına ihtiyacınız olacaktır. Çalışma masasını açtığınızda içine üç çubuk iki ip koyarak oltanızı yapabilirsiniz. İpleri zindanlardan ya da örümceklerden bulabilirsiniz. Aşağıda verdiğim gibi ipi ve çubuğu koyarsanız çalışma masası size olta verecektir.

 

Minecraft Balık Tutma

Oltanızı yaptıktan sonra denize ya da göle gidebilirsiniz. Olta ile denize gitmeniz daha yararlı olacaktır, çünkü denizde daha çok balık bulunuyor. Denize gittiğinizde balık dışında eşyalarda bulabilirsiniz. Oltayı sağ tık ile atıyoruz ardından balık geldiğinde tekrar sağ tık ile çekiyoruz. Tuttuğunuz balıkları satarak oyunda gelir elde edebilir veya pişirerek kendiniz için yemek yapabilirsiniz.

Minecraft Olta Yapımı Resimli Anlatım

İlk olarak bir tane çalışma masasına ihtiyacınız var, oltayı yapmak için çalışma masasına girip aşağıdaki resimde verdiğim dizilimi yapmanız gerekiyor. Dizilimi yaptığınız takdirde Çalışma masası size olta verecektir.

Minecraft olta nasıl yapılır

Minecraft olta yapımı

 "Minecraft Olta Yapımı" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Fortnite Kaç Gb Fortnite Kaç Gb Başlarda sadece GTA oyun modu olan Battle Royale (Ölüm oyunu)  çılgınlığı almış başını gidiyor. Şu aralar PUBG,h1z1,Arma derken şimdi de Yapımcı Şirketi..
Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden düşmez oldu bu terimlerden  biri ise “Lol” ilk olarak ..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG severler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan bir çok..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hakkında merak edilenler Nelerdir? LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? Bu içeriğimiz den LoL Skin Hilesinin nasıl..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb Sistemde PUBG Kaç Gb Yer Kaplıyor?   Bir çoğumuzun merak ettiği PUBG kaç gb yer  kaplıyor sorusunun cevabını hemen sizlere verelim. PUBG..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
208 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: