Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Minecraft Olta Yapımı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Minecraft Olta Yapımı

Minecraft Olta Nasıl Yapılır ?

Minecraft dünyada olduğu gibi oyun içinde de balık tutmaya ihtiyacınız vardır.  Gerçek hayatta olduğu gibi herhangi bir mağazaya gidip olta alıyorsunuz fakat oyunda işler öyle yürümüyor. Oyun sizi doğaya bıraktığı için her şeyi kendiniz üretmeniz gerekiyor. Yani demek istediğim oltayı sıfırdan yapmak zorundasınız, böyle deyince zor duruyor olabilir ama göründüğü kadarda zor değil aslında oltayı yapmanız 10 saniyeden kısa sürecektir. Oltayı yapmak için bir tane çalışma masasına ihtiyacınız olacaktır. Çalışma masasını açtığınızda içine üç çubuk iki ip koyarak oltanızı yapabilirsiniz. İpleri zindanlardan ya da örümceklerden bulabilirsiniz. Aşağıda verdiğim gibi ipi ve çubuğu koyarsanız çalışma masası size olta verecektir.

 

Minecraft Balık Tutma

Oltanızı yaptıktan sonra denize ya da göle gidebilirsiniz. Olta ile denize gitmeniz daha yararlı olacaktır, çünkü denizde daha çok balık bulunuyor. Denize gittiğinizde balık dışında eşyalarda bulabilirsiniz. Oltayı sağ tık ile atıyoruz ardından balık geldiğinde tekrar sağ tık ile çekiyoruz. Tuttuğunuz balıkları satarak oyunda gelir elde edebilir veya pişirerek kendiniz için yemek yapabilirsiniz.

Minecraft Olta Yapımı Resimli Anlatım

İlk olarak bir tane çalışma masasına ihtiyacınız var, oltayı yapmak için çalışma masasına girip aşağıdaki resimde verdiğim dizilimi yapmanız gerekiyor. Dizilimi yaptığınız takdirde Çalışma masası size olta verecektir.

Minecraft olta nasıl yapılır

Minecraft olta yapımı

 

Minecraft Olta Yapımı YAPILAN YORUMLAR