Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Online Spor Oyunları Dünyasında En Çok Bilinen ve Popüler Oyunlar Hangileri

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Spora olan ilgi artık oyun keyfiyle buluşabiliyor ve ortaya çıkan online spor oyunları çok sayıda kişinin favori eğlencesine dönüşebiliyor. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde onlarca farklı spor oyununun hatırı sayılır bir popülerlik kazandığını belirtmek lazım. Peki, en çok bilinen ve en popüler oyunların hangileri olduğunu merak ediyor musunuz? Sizler için araştırdık, hep birlikte göz atalım!

  • Dota 2 Heroes

Dünyanın pek çok ülkesinde her yaştan oyuncuyu adeta mest eden dota 2 heroes bu listenin de 1 numarasında yer alıyor. Çevrimiçi ve çok oyunculu bir savaş oyunu olan bu oyunda 110 karakterden birini seçerek kontrol etmek mümkün olabiliyor. seçilen bu kahraman en fazla 25. levele ulaşabiliyor. Oyunda level atladıkça karşınıza çıkacak olan karakterlerin sayısı da artıyor. Valve tarafından geliştirilen bu oyunun grafikleri ve animasyonları da elbette şahane! Özellikle geçtiğimiz günlerde oyuna kazandırılan geliştirmeler ile birlikte çok daha heyecanlı bir form kazandığı söylenebilir.

  • League of Legends

Ününü duymayan yoktur ancak bir yine de League of Legends nam-ı diğer LOL hakkında birkaç bilgi verelim. Dünyanın pek çok ülkesinde bu oyunun fanatikleri dahi var. Bu oyun Riot Games tarafından geliştirildi ve 2009 yılında oyuncularla tanıştı. Oyun içerisinde kabiliyetler ve aynı zamanda rünler sistemi bulunuyor. Oynadıkça çeşitli eşyalara sahip oluyor ve bu eşyalar ile kahramanın yeteneklerini arttırabiliyorsunuz. Efsaneler Ligi sürekli olarak geliştirilmeye ve güncellenmeye devam ediyor. Bu da yıllardır bu oyunla zaman geçirenlerin dahi oyundan vazgeçememesinin nedenleri arasında gösteriliyor.

  • Battlerite

2017 yılında oyuncularla tanışan bu oyun da kısa sürede popülerlik kazananlar sıralamasında yer alıyor. Ancak oyunu farklı kılan unsurlar var. Örneğin oyuncular bazı hedeflere ulaşmakla uğraşmıyor ve birbirleri ile bir mücadele içerisine giriyor. Oyunda her birinin yeteneği farklı olan 25 şampiyon mevcut. Oyunun ücretli olarak piyasaya sürülmesinin ardından ücretsiz hale getirilmesi de popülerliğinde belirleyici bir unsur olarak gösteriliyor. Bu arada oyunla ilgili yeni güncellemeler geleceği yönünde bir bilgi de geldi.

  • Heroes of Newerth

Türkiye’de oyunculardan tam not almasının hemen ardından ülkeden çekilmesiyle büyük hayal kırıklığı yaşayan bu oyunda dünyanın en popülerleri arasında yer alıyor. Oyun 2010 yılında piyasaya sürüldü ve toplamda 140 kahramana sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu oyunda oyuncular toplam iki takıma ayrılıyor. Her takımın amacı ise karşı takımın merkez binasını ortadan kaldırmak! Elbette heyecan oyundan asla eksik olmuyor.

  • Heroes of theStorm

2015 yılında oyun piyasasında taşların yerinden oynamasına neden olan bu oyun halen en popülerlerden biri olma özelliğini bünyesinde barındırıyor. 75 kahramanı olan bu oyunda oyuncular toplamda 5’er kişilik olan iki takıma ayrılıyor ve her iki takımın da amacı rakip takımın core adı verilen yapılanmasını yok etmek! Aklınıza gelen soruyu hemen yanıtlayalım, bu oyunda eşya itemi yok. Bu yönüyle listemizde yer alan ilk 2 oyundan ayrılıyor.

  • Paragon

2016 yılında çıkan ve rakiplerini kısa sürede geride bırakacak bir ilgi gören bu oyun Epic Games tarafından geliştirildi. Şirketin oyunda tüm hünerlerini sergilediği açıkça görülüyor. Çünkü bu oyunda unreal engine teknolojisi adeta sonuna kadar kullanılmış. Bu oyunda da 50 civarında kahraman yer alıyor. Görsel açıdan büyük beğeni toplayan oyunun mekaniklerini incelediğinizde diğerlerinden belirgin bir fark göremezsiniz. Ancak grafiklerdeki başarı oyuncuların çok daha keyifle zaman geçirmesi noktasında etkileyici olabiliyor. Bir anlamda görselinin çok iyi olmasıyla da rakiplerine fark ettiğini belirtebiliriz.

Online Spor Oyunları Dünyasında En Çok Bilinen ve Popüler Oyunlar Hangileri BENZER İÇERİKLER
Online Spor Oyunları Dünyasında En Çok Bilinen ve Popüler Oyunlar Hangileri YAPILAN YORUMLAR