Parmak İzi Teknolojisi Atatürk Hava Limanında Kullanılmaya Başlandı

Parmak İzi Teknolojisi

Merhaba tablet adama hoş geldiniz. Teknoloji Haberleri paylaşmaya devam ediyoruz. Parmak İzi Teknolojisi Atatürk Hava Limanında Kullanılmaya Başlandı Parmak izi ile artık geçiş yapabileceğiz işte o sistem olan Biyometrik Otomatik Geçiş Sistemi olarak adlandırılan sistem Atatürk Havalimanında kullanıma sunuldu. Dış Hatlar terminalinde ikisi gidiş katında, ikisi de geliş katında olmak üzere 4 pasaport kontrol noktasında kullanılacak sistem sayesinde yolcular parmak izleri sayesinde kontrol noktasından hızlı bir şekilde geçebilecek.

Parmak İzi Teknolojisi

Bu sistemle sahte pasaport kullanımı ve uzun kuyrukların tamamen ortadan kalkacağı pasaport polisi sayısında asgariye ineceği bildirildi. Yolcular özel hazırlanan bankolarda parmak izlerini taratacak Sistem parmak izini kontrol ettikten sonra eşleşmenin sağlanmasıyla kapıyı açarak geçişi sağlayacak Sistem başarılı olursa, gidiş ve geliş yönünde 4’er biyometrik kabin daha eklenecek, önümüzdeki yılsonunda ise sayı gidişte 12, gelişte de 12’ye çıkacak. Sistemin başarılı olmasıyla birlikte ikinci aşama olan yüz tanımaya geçilecek. Yolcunun parmak izinin yanı sıra farklı kamera açılarından çekilecek görüntü ile yüz tanıma sistemde eşleştirilecek

En güncel bilgileri Teknoloji Haberleri bölümümüzden takip edebilirsiniz."Parmak İzi Teknolojisi Atatürk Hava Limanında Kullanılmaya Başlandı" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Lol Ne demek ? Lol Kelimesinin Anlamı Nedir ? Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden..
Lol Oyunu Lol Oyunu Lol Oyunu Nedir ?  League of Legends yani  kısaltılmış terimi olarak “lol” rekabete dayalı  bir strateji oyunudur.  27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır.Oyun..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG severler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan bir çok..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? (Mod Skin LOL Pro) Hakkında merak edilenler Nelerdir? >> Lol Skin / Mod..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb PUBG Nedir ? Kelime anlamı  “PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS“un kısaltılmış hali olan  bir FPS oyunudur. Yapımcı şirketi Bluehole olan ve 23 MART 2017  tarihinde..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
20 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: