Parmak İzi Teknolojisi Atatürk Hava Limanında Kullanılmaya Başlandı - Tablet Adam

Parmak İzi Teknolojisi Atatürk Hava Limanında Kullanılmaya Başlandı

Parmak İzi Teknolojisi

Merhaba tablet adama hoş geldiniz. Teknoloji Haberleri paylaşmaya devam ediyoruz. Parmak İzi Teknolojisi Atatürk Hava Limanında Kullanılmaya Başlandı Parmak izi ile artık geçiş yapabileceğiz işte o sistem olan Biyometrik Otomatik Geçiş Sistemi olarak adlandırılan sistem Atatürk Havalimanında kullanıma sunuldu. Dış Hatlar terminalinde ikisi gidiş katında, ikisi de geliş katında olmak üzere 4 pasaport kontrol noktasında kullanılacak sistem sayesinde yolcular parmak izleri sayesinde kontrol noktasından hızlı bir şekilde geçebilecek.

Parmak İzi Teknolojisi

Bu sistemle sahte pasaport kullanımı ve uzun kuyrukların tamamen ortadan kalkacağı pasaport polisi sayısında asgariye ineceği bildirildi. Yolcular özel hazırlanan bankolarda parmak izlerini taratacak Sistem parmak izini kontrol ettikten sonra eşleşmenin sağlanmasıyla kapıyı açarak geçişi sağlayacak Sistem başarılı olursa, gidiş ve geliş yönünde 4’er biyometrik kabin daha eklenecek, önümüzdeki yılsonunda ise sayı gidişte 12, gelişte de 12’ye çıkacak. Sistemin başarılı olmasıyla birlikte ikinci aşama olan yüz tanımaya geçilecek. Yolcunun parmak izinin yanı sıra farklı kamera açılarından çekilecek görüntü ile yüz tanıma sistemde eşleştirilecek

En güncel bilgileri Teknoloji Haberleri bölümümüzden takip edebilirsiniz."Parmak İzi Teknolojisi Atatürk Hava Limanında Kullanılmaya Başlandı" İçeriğimize Göz Atanlar Bunlara da Baktı :)

Fortnite Kaç Gb Fortnite Kaç Gb Başlarda sadece GTA oyun modu olan Battle Royale (Ölüm oyunu)  çılgınlığı almış başını gidiyor. Şu aralar PUBG,h1z1,Arma derken şimdi de Yapımcı Şirketi..
Cs Go Cs Go Cs Go Nedir ? Counter Strike Global Offensive  (Cs Go)  Valve tarafından geliştirilen, aksiyon oyunudur. Çıktığı ilk günden beri milyonlarca kişinin oynadığı..
Lol Ne Demek Lol Ne Demek Hayatımıza teknoloji ve  İnternet in girmesiyle birlikte pek çok terim gün içerisinde dilimizden düşmez oldu bu terimlerden  biri ise “Lol” ilk olarak ..
Pubg Fps Arttırma Pubg Fps Arttırma   PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Fps Yükseltme   Merhaba sayın PUBG severler, ocak ayındaki makalemde sizlere geçtiğimiz aralık ayında tam sürümü çıkan bir çok..
LoL Skin LoL Skin LoL Skin Hakkında merak edilenler Nelerdir? LoL Skin Hilesi Nedir ? Ne İşe Yarar ? Bu içeriğimiz den LoL Skin Hilesinin nasıl..
PUBG Kaç Gb PUBG Kaç Gb Sistemde PUBG Kaç Gb Yer Kaplıyor?   Bir çoğumuzun merak ettiği PUBG kaç gb yer  kaplıyor sorusunun cevabını hemen sizlere verelim. PUBG..
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
31 kez okundu
Yorumlarınızı Bekliyoruz :)
İsim: E-Mail: