Pubg Mobile Nasıl oyananır ?

Pubg Mobile Pc

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Pubg Mobile Nasıl oyananır ?

Pubg Mobile Pc

Pubg Mobile Pc’de Nasıl Oynanır ?

Pubg  yayınlandığı her platformda trende giriyor.Bu inanılmaz bir olay,  yayınladığı günden beri popülerliğini koruyan ve Pubg Mobile Versiyonunu Android ve İos platformlarında yayınladığında Pubg oyuncu kitlesini sadece bilgisayar ile sınırlı kalmadığını bizlere resmen gösterdi diyebiliriz. Pubg Mobile canlı olarak 50 milyon kişi indirmiş durumda ve bunun neredeyse yarısı bilgisayardan oynuyor (bizde dahil).

Pubg  mobil versiyonunu yayınladığında, karmaşık bir oyunu mobil platforma taşıdığı için zaten fazlaca dikkat çekmişti. Pubg bir Shooter oyunu olduğu için yüksek beceri ve refleks gerektiriyor.

Shooter oyunu olduğu kadar battle royel oyunu da bu durum mobil bir platformda yapacağımız refleksler ile pc‘de yaptığımız ile arasında illa ki fark olacaktır. P

ubg Mobile oyuncuları da oyun yayınlandıktan hemen sonra klavye ve fare ile oynamaya başladılar. Bu durum aslında oynayan tayfa için kolay olsa da karşı taraf için biraz can sıkıcı bir durum, klavye ve fare kullanan oyuncular, dokunmatik ekran ile oynayan oyunculara kontrol ve hız avantajı ile üstünlük sağladılar.

Bu durum çoğu oyuncu arasında büyük bir haksızlığa neden olsa da Pubg mobile oyununu yayınlayan tencent çözümü Tencent Gaming Buddy emülatörü yayınlamak ile buldu. Bu emülatör ile Pubg Mobile‘e bilgisayardan giriş yapabiliyorsunuz.

Mobil oyunculara haksızlık olmasın diye Pubg mobile’e giriş yapan oyuncuları sadece emülatörü kullanan insanlar ile eşleştiriyor.  Yayınlanan emülatör ile söz konusu soruna çözüm olabilir mi? Çünkü telefona klavye ve fare takan oyuncuları nasıl belirleyecekler.

Tencent Gaming Buddy indirip facebook ya da twitter hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. Hadi yine iyisin çorba parası çıktı 😀

Pubg mobile nasıl oynanır

Pubg Mobile Pc’de Nasıl Oynanır

Pubg Mobile Nasıl Oynanır ?

Pubg Mobile aslında iki platformda da oynama tarzı aynı diyebiliriz. Oyun bir kaç değişiklik dışında Pc Sürümü ile birebir aynı olması Pubg mobile‘in popülerliğini giderek arttırdı.

Oyuna giriş yaptıktan sonra hangi haritaya kaç kişi gireceğinizi seçiyorsunuz, Tekli 2 ve 4 olacak şekilde girebiliyorsunuz. Tek başınıza da  takım halinde girebiliyorsunuz oyun sizleri diğer oyuncular ile eşleştirerek bir takım oluşturuyor 100 kişi olmak üzere 25 takıma (4 kişi seçerseniz)  ayırıyor.

Takımınız ile her oyun başlangıcı rastgele bir rotada uçak ile gidiyorsunuz. Haritadan bir alan seçtiğinizde ve oraya yaklaştığınızda ya da istediğiniz atlayabiliyorsunuz.

Yere indiğiniz itibaren 100 oyuncunun hepsi eşit olarak oyuna başlıyor. Oyun içerisinde indiğiniz alanda zırh, kask, çanta, silah gibi eşyaları topluyorsunuz. Bulduğunuz silahları hızlı çekim şarjörü, susturucu, dürbün gibi eşyalar ile geliştirebiliyorsunuz.

Zırh, kask, çanta 3 seviyeye sahiptir, seviye yükseldikçe eşyaların özellikleri de yükseliyor. Uçaktan paraşüt ile alana indiğinizde oyun yaklaşık olarak size 5 dakika veriyor, bu süre içerisinde eşyalarınızı toplayıp güvenli bölgeye gitmeniz gerekmektedir.

Güvenli bölgenin dışında kaldığınız takdirde gaz oyunculara zarar veri ve onları öldürür. Güvenli bölge  bir kaç dakikada rastgele bir bölgeye doğru küçülür. Oyunlar ortalama 30 Dakika sürüyor, her oyuncu oyunda kaldığı süre, toplam katletme sayısı, toplam hasara göre ödüllendiriliyor. Ödülü sonuncu olan oyuncu bile kazanıyor, tabi herkes eşit şekilde kazanmıyor. Kazandığını ödül ile kasalar açabilir ve kasaların içerisinden eşyalar bulabilirsiniz.

Pubg Mobile Pc YAPILAN YORUMLAR