E-Ticaret Satışlarını Artırma Teknikleri SEO:101 Kitabında! 

E-Ticaret Satışlarını Artırma Teknikleri SEO:101 Kitabında! 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
seo 101

Dünyanın büyük bir kısmı teknoloji çağına uygun bir yaşam sürmektedir. Günlük hayatımızda dışarı çıkarak yaptığımız çoğu etkinliği artık internet üzerinden yapabiliyoruz. Evden çalışma imkanı sunan meslekler 10 yıl önceye göre çok daha fazla, e- ticarette bunlardan birisi. Yeni çağın değişikliklerine ayak uydurabilmek ve işletme kurabilmek ya da var olan işletmeleri ayakta tutabilmek için teknolojiyi takip etmemiz gerekmektedir Eğer e-ticaretle ilgileniyorsanız, SEO hakkında bilgi sahibi olmanız ve internet sitenizi buna göre şekillendirmeniz gerekmektedir. SEO, sitenizin arama sayfalarında üst kısımlarda yer almasını ve site trafiğinin artmasını sağlayan bir uygulamadır. SEO, rakiplerinizin önüne geçmenizde büyük ölçüde katkı sağlar. Bu noktada gerçekten profesyonel hizmet alacak kadar rahat bütçeye sahip olana kadar, Atalay Sıdar’ın yazmış olduğu SEO 101 – Adım Adım SEO kitabı’nı mutlaka incelemelisiniz. 

E-ticaret satışı yapan bir işletmeci, işletmesini yaşatmak için sadece ürünlerini satmanın yeterli olmadığını, rekabete girmesi gerektiğini ve dijital dünyada var olmasının kaçınılmaz olduğunu anladığından beri SEO’nun değeri ön plana çıktı. Sadece basit arz-talep ilişkisinin e-ticarette yeterli olmadığının farkına varan işletmeci, internetin uçsuz bucaksız dünyasında varlığını sürdürmek için bu dünyanın teknik bilgilerinin önemli olduğunu kavradı. SEO taktikleriyle e-ticaret satışlarını artırabileceğini bilen işletmeciler, SEO hakkında daha çok bilgi edinmeye başladılar.

Oldukça rekabetçi bir dünya olan e-ticaret endüstrisi, internet alışverişlerindeki popülerliğin artmasıyla önemini daha da katladı.

E-ticaret Satışlarını Artırmak için SEO Taktikleri 

Şu bir gerçektir ki tüketiciler e-ticaret sitelerinden ürün almaya devam edecekler. Peki rakiplerinin çok fazla olduğu platformda ayakta kalabilmek için ne yapmak gerekir? Bu sorunun cevabı aslında çok basit, cevabın uygulanması da doğru kaynaktan öğrenilirse aynı basitlikte. İşletmenizin satışlarını yükseltmek ve rakiplerinizi geride bırakmak istiyorsanız SEO konusunda güvenilir bir kaynaktan yararlanmanız gerekmektedir. Bu aşamada Atalay Sıdar’ın SEO101 – Adım Adım SEO Uygulamaları kitabından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. SEO hakkında edinebileceğiniz tüm bilgilerin açık ve anlaşılır olarak aktarıldığı bu kitapta e-ticaret sitenizin onlarca rakibinin arasında sıyrılarak görünür hale gelmesi için ihtiyacınız olan tüm taktikler mevcut.  Atalaya Sıdar’ın sunmuş olduğu bilgilerin önderliğinde doğru SEO taktikleriyle işletmenizin satış grafiği yükselişe geçecektir.

Birçok internet kullanıcısı internet üzerinden alışveriş yapmadan önce Google’ı kullanır. Almak istenen ürün önce Google’da aratılarak satın alınacak ürüne bakılır. Google üzerinden yapılan bu aramaların oranı bir hayli büyüktür. Aramaların çoğu %85’i bulur. Tüketicilerin yapmış oldukları tüm tıklamaların yaklaşık %80’i arama sonucunun ilk sayfasına yapılır. Buradan şu sonucu çıkarabiliriz; internet kullanıcısı ürün arattığı zaman e-ticaret siteniz en iyi sonuçlar arasında yoksa arama sıralamanız düşüktür demektir. Bunun için arama sıralamalarınızı yükseltmeniz gerekmektedir. SEO101 – Adım Adım SEO Uygulamaları kitabında verilen ipuçlarını izleyerek SEO taktikleriyle e-ticaret satışlarınızı arttırabileceksiniz.

SEO 101 – Adım Adım SEO Kitabı’ndan Birkaç Püf Noktası

Atalay Sıdar’ın sade anlatımı ile SEO çalışmaları hakkında oldukça değerli bilgiler elde edebileceğiniz kitapta en temel SEO bilgilerini kolayca bulabilirsiniz. Bu bilgileri nasıl kullanacağınızı ve elde edeceğiniz sonuçları nasıl analiz edeceğinize dair bilgilere de kitabı okuduğunuz zaman öğrenmiş olacaksınız.

Anahtar Kelime Araştırması

Başarılı bir SEO stratejisine sahip olmanın anahtar kelime araştırması yapılarak başlanacağını kitabında anlatan Atalay Sıdar, anahtar kelime araştırmasının tüketicilere sattığınız ürünler için yazılan arama terimlerini anlama konusunda yardımcı olacağını belirtiyor. Doğru anahtar kelime çalışmalarıyla e-ticaret sitenizi en popüler arama terimleriyle eşleşecek şekilde düzenlerseniz, sayfalarınızın en iyi arama sonucu olarak görünme şansını artıracaktır. Başarılı bir anahtar kelime çalışması satışları artırmanıza yardımcı olacak sitenize daha fazla organik arama trafiği alacaksınız.

seo kitabı

Sayfa Yükleme Hızınızı Arttırın 

Web sitenizin sayfalarının yüklenmesi çok uzun sürerse, arama motorları sıralamanız bu durumdan olumsuz etkileyecektir. Uyguladığınız SEO stratejinize ek olarak, sayfa yükleme hızınız ve site tasarımınız ziyaretçilerin göz atma davranışını etkileyen unsurlar olacaktır. Öncelikle e-ticaret sitenizin tasarımını basitleştirerek işe başlayın. Karmaşık, gözü yoran ve kullanımı zor olan bir tasarım, sitenizdeki ziyaretçilerin çabuk ayrılmasına neden olabilir. Sitenin karmaşık tasarımı da sayfaların hızlı yüklenmemesinin nedeni olabilir. E-ticaret sitenizin sayfaları dağınıksa bu gezinmeyi zorlaştırır ve neticede siteniz arama motorlarında üst sıralarda yer almaz. Bu sorunlarla baş edebilmek için SEO’nuzu geliştirmek durumundasınız. Bunun için SEO 101 – Adım Adım SEO Uygulamaları kitabı referansınız olacaktır. 

Sonuç olarak, yeni potansiyel müşteriler oluşturmak ve e-ticaret web sitenizin erişimini en üst düzeye çıkarmak için SEO stratejinizi bilmek ve ona odaklanmanız gerekir. Nihayetinde bu e-ticaret satışlarını artırmanıza yardımcı olacaktır. Anahtar kelime araştırması yapın. Ürün açıklamalarınıza ve başlıklarınıza anahtar kelimeler ekleyin. Web sitenizin mimarisini, sayfalarınızın tasarımını basitleştirin. Site hatalarını belirlemenize yardımcı olacak araçları kullanın.

Mobil Uyumluluk 

Sitenizi mobil cihazlar için optimize edin. Bu, sadece arama sıralamanızı iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda sitenize geri dönüşümleri artırmanıza da yardımcı olacaktır. E-ticaret sitenizin geliştirmek ve SEO hakkında bilgi sahibi olmak için birçok kaynak ve eğitim mevcuttur. Başarılı olmak için, konusunda uzman olan kişilerden bilgi almanız gerekir. Özellikle sadece internet üzerinden hizmet veren işletmeler için mecburi bir hizmet olan SEO dışarıdan bir hizmet olarak da alınabilir. Fakat en iyi şekilde öğrenmek sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır. Nereden başlayacağınızı ve hangi adımları takip edebileceğinizi detaylı ve doğru bilgilerle öğrenmek için Atalay Sıdar’ın SEO101 – Adım Adım SEO Uygulama kitabına sahip olmanız yeterli olacaktır.

Seo 101 kitabı hakkında detaylı bilgi almak için: https://seo101kitabi.com/

 

E-Ticaret Satışlarını Artırma Teknikleri SEO:101 Kitabında! YAPILAN YORUMLAR