Taahhütsüz Fiber İnternet Özellikleri

Taahhütsüz Fiber İnternet Özellikleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım ve Reklamlar
  3. Taahhütsüz Fiber İnternet Özellikleri
türknet

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ve internet abonelerinin yüzünü güldüren taahhütsüz internet bu yazının konusu olacak. İnternet aboneliklerinde var olan sözleşme şartları ve taahhütsüz internetin detaylarına bu yazıyı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Taahhüt Nedir?

Taahhütün kelime anlamı; bir şeyi üstüne almak, söz vermek, onu sorumluluk olarak kabul etmektir.

Bir taahhütname ya da sözleşmede iki tarafın birbirlerine sundukları şartlar ve sözlerin tamamı taahhüttür. Örneğin: İnternet abonelik sözleşmenizde verdiğiniz 12 ay (ya da  24 ay ) abonelikte kalma sözü bir taahhüttür.

Abonelik Sözleşmelerinde 12-24 Ay Kalma Sözü

Uzun yıllardır telekomünikasyon şirketleri internet-sunucu hizmeti sağlarken kullanıcılardan abonelikte kalma sözü alıyor. Yapılan bu uygulamada aboneliğin başladığı ay itibariyle 12 ya da 24 ay boyunca aynı telekomünikasyon şirketinde, aynı internet paketini kullanarak ve sabit fiyat ödeyerek kalma sözü veriliyor.

Taahhütname yani abonelikte kalma sözünün avantajı ise internet kampanyaları oluyor. Dezavantajı ise aboneliği taahhüt ettiğiniz süre öncesinde sonlandırma ya da ara vermek gibi bir seçeneğin olmaması oluyor.

Yapılan sözleşme gereği abonelik erkenden sonlandırılmak istendiğinde ya cayma bedeli ya da yapılan tüm indirimlerin iadesi talep ediliyor. Ya da internet kullanılmayacak olsa da faturalandırılmaya devam ediyor.

Taahhütsüz İnternet Nedir?

Taahhütsüz internet ile başlatılan aboneliklere herhangi bir süre boyunca sadık kalma sözü verilmiyor. Böylelikle abonelikten çıkmak istediğinizde ya da ara vermek istediğinizde herhangi bir cayma bedeli ödenmesi ya da indirim iadesi yapılması gerekmiyor.

Mevcut internet paketinizi değiştirmek, daha uygun bir pakete geçmek istediğinizde bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yazlık, köy evi, dağ evi gibi dönemsel olarak yaşadığınız evlerinize internet bağlattığınızda yıl boyu fatura ödemek zorunda kalmazsınız. Taşınma durumunda ya da evde internet aboneliğine gerek duymadığınız durumlarda kolaylıkla herhangi bir bedel ödemeden sonlandırabilirsiniz.

Hem Taahhütsüz İnternet Hem de Kampanyalı Fiyat

Her telekomünikasyon şirketi kendi fiyatlandırmasını kendi yapmaktadır. Onlarca internet paketine kampanyalı ve kampanyasız olmak üzere farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır. Günümüzde 60 TL ve 330 TL arasında değişkenlik gösteren internet paketi fiyatları internet bağlantı hızı, internet kullanım kotası ve taahhütname şartı ile belirlenmektedir. Çoğu zaman internet kampanyaları taahhütlü olmak koşuluyla sunuluyor.

Haliyle uygun fiyatlı ve taahhütsüz internet almak istediğinizde düşük kotalar ya da düşük bağlantı hızı ile hizmet almanız da gerekebilir.

Fakat bu durum her telekomünikasyon şirketinde aynı değildir. Yüksek kotalı ya da sınırsız, fiber internet bağlantısı veren paketler de taahhütsüz ve uygun fiyatlı olabiliyor. TurkNet GigaFiber, firmanın tamamen kendi altyapısında sunduğu, taahhüt ve kotanın olmadığı bir hizmet. Bu hizmet dahilinde sadece Türkiye’nin değil dünyanın en hızlı internetlerinden birini kullanıcılarına sunuyor.

1000 mbps hızında bir internet ile kullanıcıların karşısına çıkan TurkNet sadece download değil upload hızlarında da neredeyse devrim yaparak 1000 mbps download olan pakette 150 mbps upload hızı alabiliyorsunuz. Farklı hız seçenekleri de olmasına rağmen sunulan fiyatlar sayesinde dünya standartlarında bir hızı VDSL internet fiyatına kullanabiliyorsunuz. Bu hizmet şimdilik sadece İstanbul ve İzmir ile sınırlı olsa da hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.

Fiber İnternet Her Yerde Var mı?

Çağımızın en hızlı bağlantı hızını sağlayan fiber internet Türkiye’nin her yerinde bulunmamaktadır. Kullanıcıların fiber internet kullanabilmesi için bölgelerinde fiber altyapı olmalıdır. Türkiye’nin her yerinde geleneksel internet bağlantı altyapısı bulunsa da yeni bir altyapı çalışması gerektiren Fiber altyapı henüz her yere ulaşabilmiş değil.

Evinizin bulunduğu bölgede fiber altyapı olup olmadığını internetten kolaylıkla öğrenebilirsiniz. TurkNet GigaFiber kullanmak isteyenlerin TurkNet’in altyapı sorgulama sayfasını ziyaret edebilir. Ayrıca TurkNet GigaFiber bulunmayan bölgelerde 100 mbps fiber ve 100 mbps’e kadar VDSL seçenekleri de mevcut. Yine bu altyapı sorgulama sayfasından diğer yüksek hızlı hizmetlerin de detaylarına ulaşabilirsiniz.

TurkNet GigaFiber

TurkNet altyapısının bir hizmeti olan GigaFiber, download’da minimum 100 mbps’den başlayan bir hız sunuyor. Ayrıca upload hızında da en düşük pakette 50 mbps hız sunuluyor. Ücretsiz modem de sağlayan GigaFiber taahhüt şartı da koymuyor. Eğer kullanıcı ilk 30 gün içinde iptal talebinde bulunursa %100 para iadesi alabiliyor. Müşteri odaklı yaklaşımı ile de her türlü sorununuz da rahat ulaşabilmeniz için fiber müşterilerine özel 7×24 müşteri desteği sunan bir hattı da bulunuyor. Eğer başka bir operatörden hizmet alıyorsanız da TurkNet, 480 TL’ye kadar cayma bedelinizi karşılıyor.

Taahhütsüz Fiber İnternet ÖzellikleriYAPILAN YORUMLAR