Vmware Workstation İndir

Vmware Workstation İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Oyun İndir
 3. Vmware Workstation İndir

Vmware Workstation Nedir? Ne İşe Yarar?

Tek bir bilgisayarda onlarca işletim sistemi çalıştırabilsek ne hoş olurdu değil mi? Mac OS ya da Linux ve ya Windows XP tek bir bilgisayarda. Vmware Workstation tam olarak bu işi yapıyor. Bilgisayarınız içerisinde sanal makinalar üretip onları çalıştırabiliyorsunuz. Bu sanal bilgisayar inanın o kadar çok işinize yarayacak yapacaklarınıza sizde inanamayacaksınız.

Vmware Workstation, bilgisayarların üzerinde birden fazla işletim sistemi kurmaya izin veren sanallaştırma programıdır. Sanallaştırma programı sayesinde bilgisayarınıza aynı anda Windows, Linux ve MacOS kurulumu yapabilirsiniz. Vmware Workstation, sayesinde bilgisayarınızda iki adet işletim sistemi kullanabilirsiniz. Bunu açıklamak gerekirse; Windows kullanan bir kullanıcı, ikinci bir işletim sistemi kurmak için, oturum açıp kapamak zorunda kalmaktadır. Ancak Vmware Workstation kurulumu yaparak, bilgisayarınız üzerinde sanal makine yardımıyla başka işletim sistemi kurabilirsiniz.

Mesela IOS platformu için bir aplikasyon geliştirmek istiyorsunuz ve ya öğrenmek işitiyorsunuz ama Macintosh sisteminiz yok. Yapacağınız iş çok basit. Vmware Workstation indir linkine tıklayın. Programı kurarken yapmanız gereken ayarlar olacaktır. Bu ayarlar ile ilgili youtube’den çok fazla Türkçe ve İngilizce kaynak bulabilirsiniz. Yaptığınız ayarlar sonrasında Windows’unuzun içerisinde çalışan bir Macintosh sistemine sahip olacak ve çalışmalarınıza devam edebileceksiniz.

Vmware Workstation Nasıl Kullanılır?

Vmware Workstation, bir işletim sistemi kurulumu gibi kurularak çalışmaktadır. Tek farkı kullanacağı boş alanlar ve diğer özellikleri bizlerin belirlemesidir. Bilgisayarınıza kurduğunuz, Vmware Workstation uygulamasını açtıktan sonra bir işletim sistemi kurmanız gerekiyor. Burada ki işletim sistemi tamamen sizin belirlediğiniz özelliklerle çalışacak, bir işletim sistemi olacaktır. MacOS, Linux veya Windows arasından birini seçerek kurulumunu sanal bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Hepsini bir arada da kullanabilir veya tek bir işletim sistemi üzerinden de gidebilirsiniz. Bu işlemlerin sonrasında kurduğunuz işletim sistemlerini kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Vmware Workstation Nasıl Kurulur?

 • Vmware Workstation sanallaştırma programını sitemiz aracılığı ile bilgisayarınıza indirin.
 • İndirdiğiniz rar dosyasını normal klasöre çıkartın.
 • Klasörün içerisinde programın setup yani kurulum dosyası bulunmakta onu çalıştırarak kurulum işlemlerine başlayın.
 • Program kurulum aşamasında sizlerden, işletim sistemine ait bootable dosyası istemektedir.
 • İstediğiniz işletim sistemini seçerek ve gerekli alanları işaretleyerek kurulumu tamamlayın.
 • Bu adımları sonrasında kurulum tamamlanıyor, eğer kurulumu yapamadıysanız sitemizde ki kurulum videosunuz izleyebilirsiniz.

Vmware Workstation İnceleme

Vmware Workstation KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )


Vmware Workstation İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşletim Sistemi: Windows Vista / 7 / 8 / 10
 • Bellek: 2 Gb RAM gerekli.
 • Sabit Disk Alanı: 1 GB boş alan gerekir.
 • İşlemci: 1.3 Ghz işlemci
 • Yayımcı: Vmware
Vmware Workstation İndir YAPILAN YORUMLAR