WordPress Hosting Nedir?

WordPress Hosting Nedir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
 1. Ana Sayfa
 2. Tanıtım ve Reklamlar
 3. WordPress Hosting Nedir?
Wordpress Hosting Nedir

WordPress hosting; web siteleri için WordPress alt yapısıyla uyumlu barındırma türüdür.  WordPress alt yapısına sahip web siteleri için özel olarak optimize edilen hosting çeşididir.  WordPress sistemi Linux işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışır.  Bu yüzden WordPress tabanlı web siteleri için en pratik hosting türü olarak karşımıza çıkar.

WordPress, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan ücretsiz içerik yönetim sistemidir. Özellikle blog siteleri tarafından en yoğun kullanılan alt yapıdır. Ülkemizde Sözcü gibi büyük trafiğe sahip web siteleri dahi bu alt yapıyı tercih ediyor.  Bu yazılım sistemi sunucu kaynaklarını yoğun olarak kullanıyor. Ancak bu problem WordPress hosting tercih ettiğinizde daha az sunucu kaynağı tüketerek çözülebilir. 

WordPress ile kişisel ve günlük siteleri kurabileceğiniz gibi firmanıza ait kurumsal bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca haber sitesi için de özel temalar bulabilirsiniz.  E ticaret firmaları da yoğun olarak WordPress içerik yönetim sistemini tercih ediyor. Kısacası birçok alanda bu alt yapıyı tercih edebilirsiniz. Web sitenizin yönetiminde sorun yaşamamak adına da WordPress Hosting paketlerini tercih edebilirsiniz.

WordPress Hosting Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress hosting kullanın web siteleri, web sitelerinin yönetimi sırasında büyük kolaylıklar yaşar. Bu sunucu paketinin size sunacağı avantajlar şu şekildedir;

 • Php, geniş bir kitleye hitap edecek farklı yapıda web siteleri kurmanızı sağlayan bir programlama dilidir. Kendini sürekli geliştiren php dilinin en son sürüm versiyonunu kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Web sitenize WordPress alt yapısını kurmak için tek bir tuşa tıklamanız yeterlidir Otomatik WordPress kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
 • WordPress tarafından getirilen güncellemeleri otomatik olarak yapabilirsiniz. Böylece her zaman son güncellemeleri takip etmek zorunda kalmazsınız.
 • WordPress sistemi web sitelerine yüz binlerce tasarım hizmeti sağlar.  Yani sistemde yer alan yüz binlerce tema arasından seçim yapabilirsiniz. Web sitenizi istediğiniz şekilde tasarlama şansınız var.
 • Web siteniz için hızlı performans alabilirsiniz.
 • WordPress açık kaynak kodlu bir sistemdir. Yani eklentilerle sürekli olarak gelişmektedir. WordPress ile  yüz binlerce eklentiyi kullanma şansına sahip olabilirsiniz.
 • Sahip olduğunuz web sitesi mutlaka SEO’ya uygun tasarıma sahip olmalıdır. WordPress hosting ile arama motoru dostu bir web sitesine sahip olabilirsiniz.
 • Web sitenizin yönetimi ve kurulumu konusunda teknik bilgi sahibi olmadan WordPress’le hedeflerinize ulaşabilirsiniz.
 • Türkçe kontrol paneli  ve kolay yönetim özelliğiyle web sitenizde istediğiniz değişiklikleri zorlanmadan yerine getirebilirsiniz.

Bahsettiğimiz tüm özellikle LimonHost tarafından sağlanan WordPress hosting sisteminin size sunacağı avantajlardır.  WordPress sistemiyle web sitenizi çok pratik şekilde yönetmeye başlayabilirsiniz. 

LimonHost WordPress Hosting  Farkı Ne?

Web Hosting satın alma hizmeti veren birçok firmadan WordPress hosting desteği alabilirsiniz. Ancak paket satın alacağınız firmayı seçerken dikkatli olmalısınız. Kurumsal firmalar her zaman size kazandıracaktır. LimonHost ile çalıştığınızda birçok avantaj sizleri bekliyor;

 • Web siteniz için en uygun temayı seçebilirsiniz. Ardından yazı fontları, marka renkleri ve marka logonuzu oluşturarak kurumsal yapıya sahip bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Web sitenizi kolayca kişiselleştirebilirsiniz.
 • Seçeceğiniz temalar mobil cihazlar ve birçok internet tarayıcısıyla uyumludur. Cep telefonunuzdan da kolayca web sitenizin kurulumunu ve yönetimini gerçekleştirebilirsiniz.
 • E ticaret hedefli web sitesi için sipariş alma sistemi, ödeme sistemi  ve ödeme alma sistemi gibi hayati özelliklerin entegrasyonunu sağlayabilirsiniz. 
 • Yıllık Temel, Kurumsal ya da Extra Hosting paketlerini tercih ederseniz domain kaydınız ilk yıl ücretsiz olarak yapılabilir.
 • Hangi WordPress hosting paketini alırsanız alın SSL sertifikasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 • Cloud teknolojisi ile web siteniz belirli aralıklarla otomatik olarak yedeklenir. 
 • Yedekleme işlemi için müşteri destek servisine istediğiniz an talepte bulunabilirsiniz.
 • Kullandığınız paketten memnun kalmazsanız ya da taleplerinizi karşılamazsa 15 gün içinde hiçbir koşul belirtmeden iade edebilirsiniz.
 • %99.9 uptime oranı sayesinde web siteniz ziyaretçilerinizin erişimine kesintisiz açık olur.
 • Web siteniz için hosting desteğini başka bir firmadaysa LimonHost’a taşıma işlemleriniz için destek ekiplerinden yararlanabilirsiniz.

LimonHost tarafından sağlanan WordPress hosting paketleriyle alan adınızı belirledikten sonra temanızı seçebilir,  sitenizi kolayca kurabilirsiniz. WordPress sisteminde hem kişisel blog siteleri hem de kurumsal işletmelere ait web siteleri için uygun bir tema bulunabilir.  Aşırı kaynak kullanımının getirdiği WordPress dezavantajlarını özel bir hosting paketiyle ortadan kaldırabilirsiniz.

WordPress Hosting Nedir?YAPILAN YORUMLAR