Age Of Empires 1 İndir

Age Of Empires 1 İndir

Age Of Empires 1 Nedir? Ne İşe Yarar?

Strateji oyunu denilince akla gelen ilk oyunlardan bir tanesi olan Age of Empires serisi uzun yıllardan itibaren sürekli olarak geliştirilen bir oyundur. Oyunun ilk çıkış tarihi 1997 yılı olmakla birlikte Age of Empires 1 olarak piyasaya sürülmüştür. Ensemble Studios tarafından geliştirilen ve Microsoft firması tarafından piyasaya çıkartılan gerçek zamanlı strateji oyunudur. Agre of empires tarihi gerçeklerden yola çıkarak hazırladığı bir oyun senaryosuna dayanmaktadır. Senaryo taş devrinden demir çağına kadar geçen bir zamanı ele almaktadır.

Oyuncuların bu zaman diliminde sahip oldukları bölgeleri veya ülkeyi tarım, hayvancılık, askeriye, silahlar, evler ve birçok yapı yaparak geliştirmek zorundadır. Bu geliştirmeler sonrasında ülkenin sahip olduğu askeri güç ile birlikte rakip olarak görülen düşmanları yenmek ve kaynaklarına sahip olmak büyük önem teşkil etmektedir.

Az öncede bahsettiğim gibi oyuncuların ülkelerini geliştirmek adına birçok yapı inşaa etmektedir. Bunlardan biriside ordu binasıdır, bu bina sayesinde askerlerinizi yetiştirebiliyor ve güçlü bir ordu kuruyorsunuz.  Age of Empires 1 İndir Eski bir oyun olmasına karşın çok kaliteli bir senaryoya sahip olması oyunun uzun soluklu hale gelmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesidir.

Age Of Empires 1 Nasıl Oynanır?

Oyun başlangıcında karşımıza gelen; Choson, Shang, Yamato, Babylonians, Hittites, Persians, Assyrians, Egyptians, Sumerians, Greeks, Minoans, Phoenicans  12 millet bulunmaktadır. Bu milletler arasında oyuncular istediğini seçerek oyuna başlangıç yapmaktadır. Her seçilen milletin kendine öz bina ve askeri yapısı olduğu için seçim azda olsa önem arz etmektedir.

Oyuncular oyuna küçük bir bölgede başlamaktadır. Oyun, oyuncuların bulunduğu bölgeyi geliştirmesi ve onu korumasını istemektedir. Özellikle verimli toprakları seçen oyuncuların bi nebze oyuna artı bir puanla başlıyor diyebiliriz. Bildiğiniz üzere oyun taş devrinden demir çağına kadar olan zaman diliminde geçmektedir. Çağ atladıkça ve gelişen teknoloji ile oyunda bulunan yapıların fiyatları artmaktadır. Bu fiyat artışı karşısında verimli toprak üzerinde olmak ciddi anlamda önemlidir.

Verimli topraklar üzerinde bulunan altın, demir, odun ve birçok özellikler ile oyuncu bulunduğu şehri, insanları ve ordusunu geliştirmektedir. Geliştirilen ordu sayesinde düşmanların şehirlerini yağmalarken, gelişen şehir ile de gelecek saldırıları savunmaktasınız.

Oyunun Özellikleri

Oyuna farklı uygarlıklardan istediğinizi seçerek başlayabiliyorsunuz.

12 adet uygarlık bulunmakla birlikte hepsinin farklı ve benzer özellikleri sizin tercihinize göre ilerlemekte.

Hem kaynak toplayarak hem de bunları kullanıp teknolojinizi geliştirerek ilerlediğiniz oyunda farklı türden askerler ve savaş aletleri üretmek mümkün.

Grafik olarak günümüze nazaran eskide kalsa da zamanının en kaliteli grafiğine sahip oyunlarından denilebilir.

Age Of Empires 1 Nasıl İndirilir?

  • İlk olarak  Age of empires 1 hileleri falan kullanacaksanız mutlaka korsan oyun indirmeniz gerekiyor.
  • Orijinal aldığınız oyunlarda, hile kullandığınız takdirde ban yiyebilirsiniz.
  • Age of empires 1 oynamak için steam üzerinden oyunu satın almanız gerekiyor.
  • Satın almak istemiyorsanız sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  • Ayrıca age of empires indir windows 10 işletim sisteminde oynamak için özel bir yama kullanmanız gerekiyor.

Age Of Empires 1 İnceleme

 

Age Of Empires 1 KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Age Of Empires 1 İndir Sistem Gereksinimleri


  • İşletim Sistemi : Windows NT 4.0 (SP3) / Windows 95 / Windows 98 / Windows 2000
  • Ekran Kartı : 2D Grafik Kartı / 1024×768 Çözünürlük ve Üzeri / 2 MB vRAM
  • İşlemci : Intel Pentium 90 P133 / Veya Eşdeğeri
  • Ram : 16 MB
  • Boş alan : 1 GB
Age Of Empires 1 İndir YAPILAN YORUMLAR