Half Life İndir

Half Life İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Aksiyon Oyunları İndir
 3. Half Life İndir

Half Life Nedir? Ne İşe Yarar?

Half-Life oyunu Valve tarafından geliştirilip birinci kişi nişancı çeşitlerinden olmaktadır. Bunun yanı sıra bilim kurgu video oyun serileri arasında yer almaktadır. Oyunun simgesi ise Yunanca lambda harfidir. Ayrıca birinci half life oyununda Lambda Core isimli bölüm de adını buradan almaktadır. En fazla satılan oyunlar arasında yer almasından dolayı popüler oyunlardandır.

Half life oyunu hikaye ve online olarak oynanabilmektedir. Hikaye modu ile ünlü olsa da temelde online sürümü de iyi işler çıkarmıştır. Half life hikaye modunda oyuncular bir patlamayla karşı karşıya kalıyorlar. Bu patlama half life dünyasına birçok türde uzaylıyı getiriyor. Dünyaya gelen uzaylıların elinde bazı bilim adamları bulunuyor, oyuncular bu bilim adamlarını ilk başta kurtarmaktadır.

Kurtarma işleminden sonra oyunda bulunan uzaylıların dünyayı ele geçirmek için kurdukları alanı keşfetmeniz gerekiyor. Alanın keşfini yaparken birden çok uzaylılarla karşılaşarak onları öldürmektesiniz. Uzaylıların kurduğu alana giderek, onların kurduğu bölgeyi talan etmekte ve onların dünyasına ışınlanmaktasınız. Buradan sonra dünyalarını yok ederek, half life dünyasını uzaylılardan temizlemektesiniz.

Half-Life Nedir?

Half-life oyunu türünün en iyi temsilcileri arasında yer alırken yanı sıra serileri de çıkmıştır. Oyun dünyasını sarsan hailf-life oyunu Single Player modu ile uzun ve tatmin edici olması sebebiyle  çok fazla tercih edilmektedir. Oyunun gerçek oğlanı ise Gordon Freeman olmaktadır. Freeman Black Mesa tesislerinde araştırmacı bilim adamlığı yapmaktadır. Oyun içeriğinde çeşitli yaratıklarla mücadele etmek gerekmesinden dolayı sadece oyuna odaklanmakta yarar vardır.

Half Life Nasıl Oynanır?

Half Life oyununda Gordon freeman adında bir karakteri kullanmaktayız. Karakterimiz bir bilim üssüne giderek, uzaylılar ile ilgili inceleme yapan üssü ayrıntılı bir şekilde gezmektedir. Gordon uzaylılar üzerine yapılan incelemeler sırasında oluşan bir hata sonucunda patlayan üstte yer almaktadır.

Patlayan üste dünya, bir başka dünyaya açılarak orada ki uzaylılar dünyaya getirmiştir. Karakterimiz bu bölümde uzaylıları öldürerek bölümleri geçmeye çalışmaktadır. Bölümleri her geçtiğinde farklı uzaylılarla karşılaşmaktadır. Oyun içerisinde uzaylılar yakından yakalanan, bilim adamlarını da yine aynı şekilde karakterimiz kurtarmaktadır.

Oyun içerisinde uzaylılar tarafından kurulan, üs bölgesini bularak, orayı yok etmeyi planlamaktasınız. Bu görevleri yerine getirmek için oyun genelinde birçok bölümü geçmek zorundasınız.

Half Life Nasıl Kurulur?

 • Sitemiz üzerinden Half Life oyununu ücretsiz olarak indirmeniz gerekiyor.
 • İndirdiğiniz oyun dosyası bilgisayarınıza rar olarak inecektir, bu nedenle oyunu rardan normal bir klasöre çıkartın.
 • Çıkartılan oyun klasörünü açarak, içerisinde bulunan kurulum dosyasını çalıştırın.
 • Kurulum adımlarını bilgisayarınıza yaptıktan sonra oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Half Life İnceleme

Half Life KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )


Half Life İndir Sistem Gereksinimleri


 • En Düşük:
 • 500 mhz işlemci
 • 96mb ram
 • 16mb ekran kartı
 • Windows XP
 • Önerilen:
 • 800 mhz işlemci
 • 128mb ram, 32mb+ ekran kartı
 • Windows XP
Half Life İndir YAPILAN YORUMLAR