Messenger İndir

Messenger İndireceğim

Messenger Nedir? Ne İşe Yarar?

Messenger İndir, bilinen adıyla Facebook Messenger, facebook tarafından geliştirilen ve 9 Ağustos 2011 tarihinde yayımlanan mesajlaşma uygulamasıdır. Facebook sosyal medya uygulamasının mesajlaşma uygulaması olarak yayın hayatına başlamıştır. Facebook’un yarattığı en iyi mesajlaşma uygulaması diyebiliriz. 1 milyar üzeri indirme ile mağazalarda en çok indirilen mesajlaşma uygulamaları arasında kendisine yer bulmuştur.

Geliştirilen uygulama facebook uygulamasından bağımsız olmamakla birlikte yazılı, sesli ve görüntülü görüşme sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Facebook’un web-tabanlı sohbetine entegre olarak geliştirilmiştir. Bilindiği üzere önceden facebook üzerinden mesajlaşmak için harici bir uygulama kullanılmamaktaydı. Bu durum üzerine facebook, Messenger uygulamasını geliştirdi ve yayınladı. Bu sayede kullanıcılar artık facebook üzerinden mesajlaşmak yerine harici bir uygulama ile sohbet etmektedir.

Whatsapp, bipp ve benzeri uygulamalarla aynı özelliklere sahip olan messenger uygulamasının tek farkı sosyal medya için kullanılmasıdır.  Facebook hesabı olan bütün kullanıcılar, messenger üzerinden ücretsiz olarak sohbet edebilmektedir. Bunun dışında olan kullanıcılar maalesef uygulamadan yararlanamıyorlar.

Dünya genelinde sohbet uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamadır. Bunun sebebi facebook’un milyarlarca kişi tarafından kullanılması diyebiliriz. Ülkemizde ve dünya da birçok kişi tarafından kullanılmakta olan messenger programını sitemizde bulunan hemen indir butonu ile indirebilirsiniz.

Messenger Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler

 • Messenger mobil cihazlarda kullanıldığı gibi aslında internet erişimi olan masa üstü bilgisayarlarda dahil olmak üzere tüm akıllı cihazlarda kullanılabilmektedir.
 • Messenger Facebook için geliştirilen bir uygulama olsa da messenger uygulamasının kullanılabilmesi için facebook hesabının bulunması ya da kullanılması gerekmemektedir.
 • Messenger uygulaması üzerinden tek bir kişiyle iletişim kurulabileceği gibi grup oluşturularak birden fazla kişiyle aynı anda sohbet etme imkanı da sunmaktadır.
 • Uygulama içerisinde mesaj atılabileceği gibi video, fotoğraf, link, emoji ya da gif paylaşabilme kolaylığı da sağlanmaktadır.

Messenger Nasıl Kullanılır?

Facebook messenger olarak da bilinen messenger uygulaması Facebook tarafından oluşturulan ve geliştirilen bir uygulamadır. Online mesajlaşma uygulaması olan messenger uygulaması akıllı cihazı bulunan herkes tarafından kolay bir şekilde kullanılabilmektedir.

Messenger mobil cihazlar üzerinden kullanılan bir uygulamadır. Bilgisayar ve bir diğer cihazlar üzerinden maalesef kullanılmamaktadır. Messenger uygulamasını kullanan kişilerin mutlaka bir adet facebook hesabı olmak zorundadır. Facebook hesabı olan kullanıcılar aynı hesapla Messenger uygulamasına giriş yaparak uygulamayı kullanmaya başlayabilirler.

Kullanımı bildiğiniz bir mesajlaşma uygulaması gibidir, tek farkı sosyal medya için düzenlenmiş olmasıdır. Sosyal medya üzerinden gelen mesajlar, kullanıcılara sohbet balonu olarak gözükmektedir. Bu balona tıklayarak uygulama üzerinden arkadaşlarınızla kolaylıkla mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca görüntülü ve sesli konuşmak için öncelikle konuşacağınız kişinin üzerine tıklamalı ve ardından arama butonuna basmalısınız.

Messenger İle Neler Yapılabilir?

Messenger, faceebok’a entegre olarak geliştirilmiş ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Facebook uygulamasını mobil cihazlar üzerinden kullanan herkes Messenger uygulamasını kullanmaktadır. Facebook arkadaşlarınızla konuşmak veya yazışmak için mükemmel bir uygulamadır. Sesli, görüntülü ve yazılı olarak konuşabileceğiniz nadir uygulamalardan birisidir.

Messenger Nasıl İndirilir?

 • Messenger uygulaması Google mağazalarında ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.
 • Kullanıcılar bu mağazalara girerek uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir.
 • Sitemizde bulunan hemen indir butonuna tıklayarak uygulamanın en güncel sürümünü indirebilirsiniz.
 • Sitemizde bulunan Messenger uygulaması her zaman güncel tutulmaktadır.

Messsenger Nasıl Kurulur?

 • Messenger uygulamasını sitemizde bulunan hemen indir butonu ile indirmeniz gerekiyor.
 • İndirilen apk dosyasını mobil cihazlar üzerinden indirmediyseniz. Mutlaka mobil cihazlarınıza atın.
 • Uygulamanın kurulum işlemlerine başlamadan önce, bilinmeyen kaynaklara izin verin.
 • Son olarak messenger uygulamasının kurulumuna başlayın.
 • Kurulum işlemleri otomatik olarak yapılacak ve ana ekrana uygulamanın iconu görünecektir.
 • Messenger iconuna tıklayarak, uygulamaya giriş yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Messenger İnceleme

Messenger Tanıtım


Messenger İndireceğim Sistem Gereksinimleri


 • Boyut: Cihaza göre değişir
 • Yükleme sayısı: 1.000.000.000+
 • Gereken Android sürümü: Cihaza göre değişir
 • Mevcut Sürüm: Cihaza göre değişir
 • Sunan: Facebook
Messenger İndireceğim YAPILAN YORUMLAR