Pubg Mobile İndir

Pubg Mobile İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Aksiyon Oyunları İndir
 3. Pubg Mobile İndir

Pubg Mobile Oyunu Hakkında Ön Bilgi

 

Pubg Mobile yayımlandığından beri oyun listelerini alt üst etti, aynı şeyi pubg pc sürümü de yaptı bildiğiniz üzere Pubg Steam‘de 3 milyona yakın bir kullanıcı ile en çok oynanan online oyunlardan birisi durumunda. Pubg Tencent games ile bunu mobile taşımayı ve aynı başarıyı mobilde de yapabileceklerini söylediler.

Söylediklerini yaptılar hatta, Pubg Mobile yayınlanalı 4 ay oldu ve 4 aydır en çok indirilenler listesinden hiç düşmedi insanlar zaten böyle bir karmaşık oyunu mobile taşıdığı için Pubg Mobile İndirin tutacağını biliyorlardı. 4 aylık süreçte 50 milyonu geçen pubg mobile, git gide bünyesine yeni oyuncular katıyor.

Sistem gereksinimleri Pubg nin pc sürümünü karşılamayan bütün oyuncular Pubg Mobile PC sürümüne akın etmiş durumda galiba pc versiyonunu bu gidişle geçecek gibi duruyor diyebiliriz.

Bluehole şirketi tarafından yayımlanan Pubg Steam arayüzüne indirmeye açıldığından beri dünyada rekorlar kırmaya devam ediyordu. Steam’de 3 milyon kullanıcının indirip oynadığı oyun, en çok indirilen oyunlar listesindeydi. Yayınlandığı günden beri trend listelerinden inmeyen pubg bu sefer ise Mobil versiyonunu, Tencent Games ile yayınlamaya karar verdiler. Oyunu Tencent Games indirmeye açtığından beri  store’da (mağaza) yayınlanmaya başladığından beri yani yaklaşık 4 aydır en çok indirilenler listesinin en tepesinde bulunuyor.

Zaten böyle karmaşık bir oyunu mobile taşımak başarı getirirdi galiba :D. Pubg Mobile Pc’de oynamak için bilgisayara Tencent games uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Pubg Mobile Pc adlı içeriğimiz de nasıl bilgisayarda oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Pubg Mobile versiyonu Android ve İos için indirilmeye açıldı, açıldığı günden beri milyonları bünyesine katan Pubg Mobile pc üzerinden de oynanabiliyor.

Pubg Mobile canlı olarak 50 milyon barajını aşarak en çok indirilen oyunlar arasına adını yazdırdı.

Pubg Mobile İnceleme

PlayerUnknown’s Battlegrounds kısaca Pubg, bluehole şirketi tarafından geliştirilen ve yayımlanan  online FPS oyunudur.

Oyun içerisinde en fazla 100 olacak şekilde oyuncular ile rotası belirlenmiş uçağın içinde yolculuk ederek oyuna başlarlar.

Uçak içerisinde giderken kendilerine bir rota belirlerler amaçları bir adanın  herhangi bir yerine paraşüt ile atlamaktır.

Oyuncular eğer takım oyunu oynuyorlar ise takımı korumak adına adanın en güvenli yerine inmeleri ve takımlarını en sona kadar hiç ölmeden ayakta tutmaları gerekmektedir.

Paraşüt ile indiğinizde evlerin, okulların, binaların, hastanelerin içinde bulunan silahları ve diğer eşyaları toplamanız dır.

Pubg’nin mobile versiyonu olan Pubg Mobile‘de aynı görevleri gerçekleştiriyorsunuz.

Oyun içerisinde eşyalarınızı topladıktan sonra amacınız takımınız yada kendiniz gazın içerisinde kalmaktır, zaman geçtikçe gaz haritanın belli bir alanında küçülür ve oyuncuların (yaşayanları)hepsini küçük bir noktaya toplar.

Genellikle açık alana toplanırlar ki birbirlerini görüp öldürülebilsinler ki oyunun en sonunda hayatta kalan takım yada oyuncu, oyunu kazanabilsin diye.

Her iki platformdaki Pubg‘de aynı mantıkta dır. Pubg mobile bilgisayarda oynanmaya başladığı günden itibaren, Pubg mobile ilgi baya artmış durumdadır.

Sistem gereksinimleri pubg oyununu karşılamayan oyuncuların çoğu mobil versiyonu ilgi odakları olmuş durumdadır.

Böyle devam ederse Pubg mobile  bayağı bir oyuncu kitlesini bünyesine katacak gibi duruyor.

Pubg Mobile Online Nasıl Oynanır ?

Pubg Mobile 100 oyuncunun büyük bir ada haritasında  birbirlerini öldürerek hayatta kaldıkları Online Fps oyunudur.

Pubg mobile oyununa başlamadan önce oyuna  2, 4 veya tek başına ya da tek olarak başka takımlara girebilir.

Tek başına takım olarak girmeyi tercih eden oyuncular aynı şekilde diğer oyuncular ile eşleşir, ister takımla ister tek başınıza girin her oyuncu ölmeden sona kalmaya çalışırlar.

Takım olarak girdiyseniz tüm takımınız ölmeden oyuncularda ölmüyor yani oyun sizlere ikinci bir şans veriyor, tabi yere düştükten sonra rakipleriniz sizlere vurmaya devam ederse fazla bir şansınız kalmayacaktır.

Oyuna girdikten sonra her başlangıçta belirli bir rota ile uçakta gidiyor ve istediğiniz zaman paraşüt ile atlayabiliyor sunuz.

Oyuncular haritanın herhangi bir yerine indiklerinde diğer oyunculara üstünlük kuracak hiç bir eşyaları olmaz (sadece kıyafetleri vardır) haritaya inildiğinde bütün oyuncular eşit olarak başlıyor.

Pubg Mobile oyuncuları  zırh, kask, silah, bomba gibi eşyaları toplamak için hastane, okul gibi çeşitli binaları, evleri ya da alanları ararlar. Zırh, kask ve çanta 3 seviyeye aittir, 3. seviye en iyi özelliklere sahiptir.

Oyuncular buldukları silahları şarjör, susturucu tarzı eşyalar ile silahlarını geliştirebilirler.

Haritanın bazı bölgelerinde daha iyi eşya bulabilme ihtimaliniz fazladır, Ve eğer bu bölgeler daha tehlikelidir çünkü çoğu oyuncu o bölgelere giderek çatışma durumunu fazlalaştırıyor.

Uçaktan atladığınızda oyun ilk başta sizlere yaklaşık olarak 5 dakika veriyor,  bu süre içerisinde eşyalarını toplamanız ve güvenli bölgeye gitmeniz için yeterli bir süredir.

Süre bitiminde oyunun ileri zamanlarında her birkaç dakikada bir haritada rastgele bir bölgeye küçülmeye başlar.

Zamanında gazdan kurtulamadığınız takdirde gaz oyunculara zarar verir ve ölmelerini sağlar.

Bir oyun yaklaşık olarak 30 dakikadan fazla sürer her oyuncu öldürdüğü oyuncu sayısı, hayatta kaldığı süre ve toplam hasara göre ödüllendirilirler.

Ödülü sadece kazanan oyuncu değil bütün oyuncular kazanır, (tabi birinci olan daha fazla kazanıyor) kazanılan ödül ile kasalar açabilirsiniz, Hadi yine iyisiniz çorba parası çıktı :=)

Pubg Mobile Android telefonunuza yükleyebileceğiniz online Fps oyunudur.

Pc sürümünü yapan firma ile Pubg Mobile sürümünü yapan firma aynı değil diye kafanızda soru işareti olmasın çünkü tencent games  orjinal firma ile çalışmaktadır.

Pubg Pc sürümü ile neredeyse aynı olan oyunda sadece biraz daha kolay diyebiliriz.

Oyunu oynamış biri olarak Pubg Mobile ile tek farklılık ateş sistemi başka bir farklılık hissetmedim (grafik hariç)  Pubg Mobile telefonda oynandığı için diğer sürümüne göre kolay olması daha iyi olmuş.

Pubg Mobile diğer mobil oyunlara göre grafikleri çok çok iyi durumda tabi sadece grafikleri değil ses tarafında da kalite söz konusu Pubg pc sürümü ile birebir olmuş diyebiliriz.

Pubg Mobile Pc’de Nasıl Oynanır ?

Pubg  yayınlandığı her platformda trende giriyor.Bu inanılmaz bir olay,  yayınladığı günden beri popülerliğini koruyan ve Pubg Mobile Versiyonunu Android ve İos platformlarında yayınladığında Pubg oyuncu kitlesini sadece bilgisayar ile sınırlı kalmadığını bizlere resmen gösterdi diyebiliriz. Pubg Mobile canlı olarak 50 milyon kişi indirmiş durumda ve bunun neredeyse yarısı bilgisayardan oynuyor (bizde dahil).

Pubg  mobil versiyonunu yayınladığında, karmaşık bir oyunu mobil platforma taşıdığı için zaten fazlaca dikkat çekmişti. Pubg bir Shooter oyunu olduğu için yüksek beceri ve refleks gerektiriyor.

Shooter oyunu olduğu kadar battle royel oyunu da bu durum mobil bir platformda yapacağımız refleksler ile pc‘de yaptığımız ile arasında illa ki fark olacaktır. P

ubg Mobile oyuncuları da oyun yayınlandıktan hemen sonra klavye ve fare ile oynamaya başladılar. Bu durum aslında oynayan tayfa için kolay olsa da karşı taraf için biraz can sıkıcı bir durum, klavye ve fare kullanan oyuncular, dokunmatik ekran ile oynayan oyunculara kontrol ve hız avantajı ile üstünlük sağladılar.

Bu durum çoğu oyuncu arasında büyük bir haksızlığa neden olsa da Pubg mobile oyununu yayınlayan tencent çözümü Tencent Gaming Buddy emülatörü yayınlamak ile buldu. Bu emülatör ile Pubg Mobile‘e bilgisayardan giriş yapabiliyorsunuz.

Mobil oyunculara haksızlık olmasın diye Pubg mobile’e giriş yapan oyuncuları sadece emülatörü kullanan insanlar ile eşleştiriyor.  Yayınlanan emülatör ile söz konusu soruna çözüm olabilir mi? Çünkü telefona klavye ve fare takan oyuncuları nasıl belirleyecekler.

Tencent Gaming Buddy indirip facebook ya da twitter hesabınız ile giriş yapabilirsiniz. Hadi yine iyisin çorba parası çıktı 😀

Pubg Mobile Nasıl Oynanır ?

Pubg Mobile aslında iki platformda da oynama tarzı aynı diyebiliriz. Oyun bir kaç değişiklik dışında Pc Sürümü ile birebir aynı olması Pubg mobile‘in popülerliğini giderek arttırdı.

Oyuna giriş yaptıktan sonra hangi haritaya kaç kişi gireceğinizi seçiyorsunuz, Tekli 2 ve 4 olacak şekilde girebiliyorsunuz. Tek başınıza da  takım halinde girebiliyorsunuz oyun sizleri diğer oyuncular ile eşleştirerek bir takım oluşturuyor 100 kişi olmak üzere 25 takıma (4 kişi seçerseniz)  ayırıyor.

Takımınız ile her oyun başlangıcı rastgele bir rotada uçak ile gidiyorsunuz. Haritadan bir alan seçtiğinizde ve oraya yaklaştığınızda ya da istediğiniz atlayabiliyorsunuz.

Yere indiğiniz itibaren 100 oyuncunun hepsi eşit olarak oyuna başlıyor. Oyun içerisinde indiğiniz alanda zırh, kask, çanta, silah gibi eşyaları topluyorsunuz. Bulduğunuz silahları hızlı çekim şarjörü, susturucu, dürbün gibi eşyalar ile geliştirebiliyorsunuz.

Zırh, kask, çanta 3 seviyeye sahiptir, seviye yükseldikçe eşyaların özellikleri de yükseliyor. Uçaktan paraşüt ile alana indiğinizde oyun yaklaşık olarak size 5 dakika veriyor, bu süre içerisinde eşyalarınızı toplayıp güvenli bölgeye gitmeniz gerekmektedir.

Güvenli bölgenin dışında kaldığınız takdirde gaz oyunculara zarar veri ve onları öldürür. Güvenli bölge  bir kaç dakikada rastgele bir bölgeye doğru küçülür. Oyunlar ortalama 30 Dakika sürüyor, her oyuncu oyunda kaldığı süre, toplam katletme sayısı, toplam hasara göre ödüllendiriliyor. Ödülü sonuncu olan oyuncu bile kazanıyor, tabi herkes eşit şekilde kazanmıyor. Kazandığını ödül ile kasalar açabilir ve kasaların içerisinden eşyalar bulabilirsiniz.

Pubg Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynayabilirsiniz ?

Pubg Mobile 19 mart 2018 tarihinde dünyadaki tüm mağazalarda yayınlanarak baya büyük sükse yaptı. Bildiğiniz üzere şuan ki sayılara göre 50 milyon üzeri bir indirilme gerçekleştirilen oyun son 1 aydır bilgisayarlarda da yerini aldı diyebiliriz. Neden mobil oyunu bilgisayar taşıdılar zaten Pubg Pc sürümü var, 2 tane pubg oyununu bilgisayarda ne yapacağız ? Öncelikle oyun yayınlandıktan sonra bazı oyuncular telefonlara klavye ve fare takarak diğer kullanıcılara üstünlük sağlayarak haksızlık yapılmasıydı.

Klavye ve fare takan kullanıcı sayısı giderek artıyordu ve bunun önlenmesi içi yapımcı şirket tencent games  Pubg Mobile Gaming Buddy adlı emulatorü yayınlandılar. Amaç tamamen oyunda klavye ve fare takan kitlenin diğer kullanıcılara hız avantajlarını kullanarak haksızlık yapmasıydı. Pubg Mobile‘i bilgisayara taşıyarak, telefonlara klavye ve fare takan kullanıcıların çoğunu bilgisayara çeken Tencent Games oyunun bilgisayarda çok tutmasından dolayı neredeyse birkaç günde bir güncelleme yaparak oyunu güncel, kullanıcıları canlı tutuyorlar.

Pubg Mobile Bilgisayarda Oynamak İçin Yapmanız Gerekenler

Pubg Mobile bilgisayarda oynayabilmeniz için gereken Pubg Mobile Pc Sistem Gereksinimlerine bakmanızı tavsiye ederim. Pubg Mobile bilgisayarda oynamak için Pubg Mobile Pc içeriğimize göz atarak öğrenebilirsiniz.

 

Pubg Mobile Sistem Gereksinimleri

Boyut: 45M
Yükleme sayısı: 100.000.000+
Gereken Android sürümü: 4.3 ve sonrası
Mevcut Sürüm: 0.15.0
Sunan: Tencent Games

Pubg Mobile İnceleme

 

Pubg Mobile Tanıtım

 


Pubg Mobile İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşletim Sistemi: Windows Xp/ Vista/ 7 / 8 / 8.1 / 10
 • Lisans: Ücretsiz
 • Boyut: 597.01 Mb
 • Arayüz: Türkçe
 • Yayımcı: Tencent Games
Pubg Mobile İndir YAPILAN YORUMLAR

 • Kerem
  2 sene önce

  Nerden indiriliyor