Oyun İndir

Oyun İndir

Oyun İndir KATEGORİSİ

Oyun Nasıl Oynanır?

 

Oyun, günümüzde genellikle boş zamanları değerlendirmek amacı ile bilgisayar veya diğer platformlar üzerinden oynanan eğitici veya eğlendirici faaliyetlerdir. Teknoloji çağının gelişmesi ve neredeyse her eve bilgisayar girmesi ile birlikte oyuna ayrılan zaman artmıştır.

Oyun oynamak için birçok platform bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Bilgisayar, telefon, Xbox ve playstation olarak bilinmektedir. Bu platformlar arasında en çok tercih edilenler bilgisayar ve telefonlardır.

Bilgisayar ve telefon platformları üzerinden oyun oynamak için öncelikle beğenilen oyunlar indirilmeli veya satın alınmalıdır. Bildiğiniz üzere bu platformlarda oyuncular genellikle ücretsiz oyunları tercih etmektedir. Bu sebeple ücretsiz oyunlar, oyuncuların gözünde daha fazla önem arz etmektedir.

İndirilen veya satın alınan oyunları bu platformlarda oynamak sanıldığından daha kolaydır. Oyunun nasıl işlediğini idrak eden her oyuncu, günümüzde bulunan bütün oyunları kötü veya iyi olarak oynamaktadır.

 

Oyunları Nereden İndirebilirim?

 

Ülkemizde bulunan oyuncular genellikle ya orijinal ya da korsan sürüm olarak oyunlarını indirmektedir. Oyunlara para harcamak istemeyen birçok kullanıcı oyunları muhalif siteler aracılığı ile korsan bir şekilde indirmektedir. Hele ki oyunların kur yüzünden bu kadar fiyatlarının yükselmesi bazı oyuncuları korsan oyunlara yönlendirmektedir. Tabii bu sadece ülkemiz için değil dünya genelinde oyuna para vermek istemeyen her oyuncu korsan oyunları tercih etmektedir. Orijinal oyunları belli başlı platformlar aracılığı ile alabilir ve bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Tablet Adam sitemizde dünya genelinde paylaşılan ve popüler olan bütün oyunları bulundurmaktayız. Mobil ve masaüstü cihazların yanı sıra playstation oyunlarının en güncel sürümünü ilgili oyun sayfasında bulunmaktayız. Oyunların nasıl yüklendiği, sistem özellikleri ve inceleme videolar ile oyunculara, oyun hakkında ayrıntılar vermekteyiz.

 

Pc İçin Oyun Nasıl İndirilir?

 

Pc yani bilgisayar için oyun indirilecek birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlar aracılığı ile oyuncular bilgisayarlarına korsan veya orijinal bir şekilde oyun indirme işlemlerini yapmaktadır.

Orijinal oyunları kullanıcılar steam, origin ve uplay platformları üzerinden bir ücret karşılığında temin etmektedir. Temin edilen oyunlar her zaman güncelleme alarak oyunculara iyi bir deneyim yaşatmaktadır.

Korsan oyunlarda ise durum tamamen farklıdır. Oyun indirmek için kullanıcılar öncelikli olarak internet ortamında bulunan oyun sitelerini tercih etmektedir. Ülkemizde orijinal oyunların kur farkından dolayı fiyatlarının artması sebebiyle Türk oyuncular korsan oyunları tercih etmektedir.

Bu sebeple Sitemizde bulunan oyunların hepsini Hemen indir butonu aracılığı ile bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Bilgisayara Oyun Nasıl Yüklenir?

 

Oyun yükleme işlemlerin her platformda ve her oyunda farklı yöntemleri olduğu bilinmektedir. Bu platformlar dışında dünya genelinde çoğunlukla korsan oyunlar tercih edilmektedir. Bu sebeple her oyunun ve türün farklı bir yükleme işlemi bulunmaktadır.

Steam, uplay ve epic games benzeri platformlarda üyelik açıldıktan sonra oyunlar satın alınmaktadır. Bu adımlar dışında oyunun sadece indirilmesi gerekiyor. Orijinal oyunlar olduğu için herhangi bir dış dosyaya veya etkene ihtiyaç duymamaktadır.

Korsan oyunlar için bu durum tam tersi diyebiliriz. Oyunları ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcılar ilk olarak oyunun korsan sürümünü bulmalı ardından oyunu indirmelidir. İndirme işlemleri tamamlanınca oyunun setup yani kurulum dosyasını çalıştırmalıdır. Oyunun kurulum işlemleri tamamlandığında son olarak crack yapılmalıdır. Tabii her oyun crack adı altında çalışmamaktadır, crack olmadan çalışan oyunlarda mevcuttur.

 

Bilgisayara Oyun Nasıl İndirilir Ve Kurulur?

 

Bilgisayara oyun indirmek için iki farklı oyun türü vardır bunlar; Orijinal ve crack ile çalışan oyunlardır. Bu iki tür oyunların indirilmesi ve kurulması birbirinden tamamen farklıdır.

Orijinal oyunların bulunduğu platformlarda oyunlar tamamen satın alma üzerine kurulmuştur. Satın alınan her oyun, platform tarafından kullanıcıların bilgisayarlarına otomatik olarak kurulmaktadır.

Dünyada ve ülkemizde crack oyunlar orijinal oyunlara nazaran daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi herkesin bildiği gibi ücretsiz olmasıdır. Bu türde kullanılan oyunlar bilgisayarlara kurulması için öncelikle muhalif sitelerden indirilmelidir. Ardından kurulum dosyası çalıştırılmalı ve oyunun kurulumu tamamlanmalıdır. Son olarak oyunun crack dosyası, oyunun kurulu olduğu klasöre atılmalıdır. Ancak crack dosyaları her oyuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. 

 

Telefona Oyun Nasıl İndirilir?

 

Telefon sektörünün her geçen gün gelişmesi aynı şekilde mobil oyun sektörünü de etkilemiştir. Mobil oyunların milyonlarca kişiler tarafından indirilmesi ve online bir şekilde oynanması bunun habercisi diyebiliriz. Mobil oyunların telefonlara indirilmesi aslında kolay bir durumdur.

İos ve Android işletim sistemli telefonlarda genellikle mağaza yani store uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde kullanıcılar istedikleri oyunları veya uygulamaları mobil cihazlarına yüklemektedir.

Ayrıca internet ortamında bulunan muhalif siteler aracılığı ile kullanıcılar mobil telefonlarına oyun dosyaları indirebilir. Dünya genelinde büyük oyunların bilgisayar ortamı ile indirilmesi ve ardından mobil cihazlara yüklenmesi popüler bir olay olarak bilinmektedir.

Tablet Adam sitemizde bulunan mobil oyunlar ve uygulamalar arasından ilgili oyunları indirerek mobil cihazlarınıza rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

 

Bilgisayardan Oyun Nasıl Silinir?

 

Bilgisayardan oyun silmek sanıldığından daha kolay bir işlemdir. Öncelikle oyun silmek için temelde oyunun nasıl indirildiği ve yüklenildiği bilinmesi gerekir. Orijinal olarak yüklenen oyunlar sadece yüklendiği platformlar üzerinden kaldırılma işlemleri yapılmakta.

Normal ve crackli bir şekilde yüklenen oyunlar ise diğer orijinal oyunlara nazaran daha farklı bir şekilde bilgisayar üzerinden silinmektedir. Normal ve crack dosyasına sahip oyunlar genellikle, oyunun kurulu olduğu klasörlerde bulunan uninstall dosyası ile silinse de bazı durumlarda bu olay işe yaramıyor. Bu durumlarda denetim masasında bulunan program ekle kaldır seçenekleri ile oyunlar rahatlıkla kaldırılmaktadır. 

 

Apk Oyun Nasıl İndirilir?

 

Android işletim sistemine sahip her cihaza APK dosyaları ile dışarıdan uygulama veya oyun yüklenmektedir. Store(mağaza) içinde ücretli veya bulunmayan uygulamaları kullanıcılar muhalif siteler aracılığı ile mobil cihazlarına yüklemektedir.

APK dosyaları virüs ve zararlı yazılım taşıdığı düşünüldüğü için her ne kadar Google ve diğer telefon firmaları tarafından onaylanmasa da kullanıcılar tarafından her geçen gün artarak kullanılmaktadır.

APK oyunları mobil cihazlara indirmek için öncelikle kullanıcıların ilgili oyunları veya uygulamaları belirlemesi gerekiyor. Belirlenen oyunların Tablet Adam sitemiz üzerinden aratılması ve hemen ardından “hemen indir” butonu aracılığı ile indirilmesi gerekiyor. Sitemiz üzerinden indirilen her oyunu mobil cihazlarınıza atarak rahatlıkla kurabilirsiniz.

 

Bilgisayara Araba Oyunu Nasıl İndirilir?

 

Günümüzde oyuncuların ve çoğunlukla çocukların en çok tercih ettiği oyun türü araba oyunlarıdır. Araba oyunlarını bilgisayara indirmek için öncelikle oyun seçilmeli ve hangi platform/site üzerinden indirileceğine karar verilmelidir.

Bir oyun sağlayıcı platform üzerinden oyunu indirmek isteyen oyuncular, öncelikle oyunu satın almalı ardından oyunu indirmelidir. 

Bildiğiniz üzere oyuncuları oyunları ücretsiz olarak indirmek için genellikle korsan türünde oyunları tercih etmektedir. Bu sebeple oyun indirmek isteyen kullanıcılar oyunları ücretsiz olarak yükleyen internet sitelere yönelmektedir. Bu sayede oyuncular, istedikleri oyunları internet siteler sayesinde ücretsiz olarak kullanabilmektedir.

Tablet Adam sitesinde bulunan oyun indir kategorisi ile araba oyunlarını ücretsiz olarak indirebilir ve bilgisayarlarınıza yükleyebilirsiniz. 

 

Kelime Oyunları Nasıl İndirilir?

 

Bilişim sektörünün bu kadar gelişmesi, aynı oranda bilgisayar ve mobil oyunlarında gelişmesini pozitif yönde etkiledi. Neredeyse her evde bilgisayar ve mobil cihazların olması, kullanıcıları boş zamanları değerlendirmesi amacıyla oyunlara yöneltti.

Özellikle zekâ ve bilmece tarzı oyunları tercih eden kullanıcılar çoğunlukla kelime oyunlarını oynamaktadır. Kelime oyunları hem bilgisayar hem de mobil cihazlar için vazgeçilmez ve çok tercih edilen oyun türleridir.

Kullanıcıların mobil cihazlarına kelime oyunlarını indirmesi için telefonlarında bulunan store(mağaza) uygulamalarını kullanması gerekir. Bunun dışında Tablet Adam sitesi üzerinden APK dosyalarını indirerek kelime oyunlarını mobil cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Bilgisayara yüklemek içinse aynı şekilde sitemiz üzerinde bulunan kelime oyunları kategorisine girerek ilgili oyunları “hemen indir” butonuna basarak indirebilirsiniz.

 

Zekâ Oyunları Nasıl Oynanır?

 

Zekâ oyunları her platformda çokça tercih edilmekte olan oyun türüdür. Birçok tarzda zekâ oyunu vardır ancak en çok tercih edileni bulmaca tarzında olan oyunlardır. Bu tarz oyunların oynanması gelişim çağında olan çocukların pozitif yönde gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bu sebeple ebeveynler genellikle çocuklarına zekâ oyunlarını oynatmaktadır.

Zekâ oyunları bilgisayar veya mobil cihazlara indirildikten sonra oynanması sanıldığından daha kolaydır. Zekâ oyunları genellikle kişilerin beynini zorlamak amacı ile yapılmıştır. Bu sebeple oynanışı giderek zorlaşmakla beraber oyuncuların hızlı düşünmesini sağlamaktadır.

Zeka oyunlarını oynamak ve hızlı düşünmenizi geliştirmek için sitemizde bulunan oyun indir kategorisine gitmeniz ardından bulunan oyunları indirmeniz yeterli olacaktır.

 

Arcade Oyun Ne Demek?

 

Arcade Oyunu, geçmişte oyun salonlarında veya atarilerde bulunan oyun türlerine denmektedir. Fazla detaya sahip olmayan ve Fps tarzı özellikler istemeyen eski oyunlara Arcade olarak hitap edilmektedir.

Oyuncular eskiden jeton veya atari kartı takarak arcade oyunları oynamaktaydı.Jeton atılarak kullanılan makineler Arcade oyunların bu kadar popüler olmasını sağlamıştır. Bu tarz makinelerde oynanan oyunlarda oynanış çok önemlidir çünkü kaydetme ve tekrar yükleme seçenekleri bulunmamaktadır.

Günümüzde arcade oyunları, yazılımcılar tarafından flash teknolojisi ile geliştirerek kullanıcılara servis edilmektedir. Bazı arcade oyunlar flash programı ile bazıları ise online olarak oynanmaktadır.

Ayrıca birçok Arcade oyunun mobil cihazlar özelinde çıkarılmış ve dünyaca ünlü hale gelerek oyuncular tarafından hoş bir şekilde karşılanmıştır. Bu tarz oyunları Tablet adamda dâhil olmak üzere birçok site yayınlamaktadır. Çocuklar için eğitici ve geliştirici olarak kabul edilen bu tür oyunları Tablet Adam aracılığı ile kullanabilirsiniz.

 

Fps Oyun Ne Demek?

 

Dünya genelinde FPS için kullanılan iki tabir vardır bunlar; First Person Shooter ve Frame Per Second olarak bilinmektedir. Frame Per Second Türkçe karşılığı “Saniyelik Görüntü Sayısı” olarak bilinmektedir. Gerçek grafiklere sahip oyunların veya uygulamaların bilgisayar ekranında 1 saniyede kaç kare ile gösterildiğini ifade ediyor. Günümüzde neredeyse bütün oyuncuların dikkatle takip ettiği değerlerdir, düşük olması oyunun çekilmez bir hal almasını sağlarken yüksek olması da ters orantılı olarak çok iyi olmaktadır.

First Person Shooter ise “Birinci Şahıs Nişancı” olarak tanımlanan oyunlara denmektedir. Oyunda kullanılan karakterin gözünden oyun dünyasını görebilmesini sağlayan bakış açısı olarak bilinmektedir. Bu sayede oyuncular kendilerini oynadıkları oyununun evreninde zannedebilir ve oyuna daha gerçekçi bir şekilde oynayabilmektedir. Oyundaki karakterlerin silahlarını, kollarını, çantasını ve benzerini oyuncular görmektedir. Bunun dışında olan görüntüleri ise kullanıcılar sadece oyunun fragmanlarında görebilmektedir.

Ücretsiz Oyun Nasıl İndirilir Ve Kurulur?

Sitemizdeki oyun kategorilerine göz atabilir ve istediğiniz oyunu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Oyunların nasıl kurulacağını ise videolu bir şekilde içeriklerimizde anlatmaktayız.

Hangi Pc Oyunlarını Ücretsiz İndirebilirim?

Oyun sektöründe tanınmış veya güncel yeni çıkan birçok bilgisayar oyununun ücretsiz halini sitemizden indirebilirsiniz.

Oyun İndirirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle yüklemek istediğiniz oyunun sistem gereksinimlerini karşılayabilecek bir telefona veya bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. Eğer cihazlarınız kötü özelliklere sahip ise her oyunu kaldırmayabilir. Oyun indirmeden önce mutlaka oyunun sistem gereksinimlerine bakmanızı öneririz.

Oyun İndirmek Kaç Gb Veya Mb Harcar?

Tabi ki bu genellikle indireceğiniz oyuna göre değişmektedir. Ama günümüzde bir bilgisayar oyunu ortalama 10 Gb yer kaplamaktadır. Mobil oyunlar ise ortalama 500 mb veya 1 gb arası telefonunuzda yer harcamaktadır.

Tablet Adam'ın Diğer Oyun İndirme Sitelerinden Farkı Nedir?

Tabletadam.com 2014 yılından beri oyun sektöründe yer almaktadır. Binlerce oyun ve uygulamayı bir arada barındırmaktadır. Rakiplerine göre daha güncel içerikler paylaşmakta olup, Youtube, İnstagram ve Facebook’da aktif bir takipçi kitlesine sahiptir.