Fortnite Kaç Gb

Fortnite Kaç Gb

Başlarda sadece GTA oyun modu olan Battle Royale (Ölüm oyunu)  çılgınlığı almış başını gidiyor.

Şu aralar PUBG,h1z1,Arma derken şimdi de Yapımcı Şirketi Epic Games olan Fortnite Battle Royale kısa sürede popüler oyunlar arasına girmeyi başardı.

Sizinde merak ettiğiniz Fortnite Sistem Gereksinimleri ve diğer merak ettiklerinizi  makalemizde inceleyebilirsiniz.

Fortnite Kaç Gb Yer Kaplıyor  ?

Fortnite sistem gereksinimleri olarak pek fazla kullanıcılarına yüklenmese de fortnite kaç gb 2020 diye sorulduğunda hdd sahibi oyuncular için sorun olmamakla beraber  ssd kullanıcılarını üzerek sistemde dosya boyutu olarak 20 gb yer kapladığını belirtmeliyiz.

Bir çok kullanıcının rahatsız olduğu bir başka durum ise oyun ücretsiz değildir,Xbox Gold üyelik sistemi istemektedir.

Fortnite Battle Royale nedir ?

25 Temmuz 2017 tarihinde ilk olarak  Erken erişim (Beta Sürümü) oyuncuların beğenisine sunulan Fortnite Battle Royale bir hayatta kalma oyunudur.

Yayımlanmasının ardından oyuncuların ilgisini üstünde toplamayı başaran sayılı oyunlar arasında yerini aldı.

Bir Aksiyon-İnşa oyunu olan fortnite sistem gereksinimleri, grafik,akış biçimi yönünden diğer battle royale oyunlarından farklı olsada erken erişim süreci için gayet iyi bir konumda, diğer yandan oyunun eksikleri,hataları giderilip tam sürüm çıktığında bir çok rakibini aşağı çekebilir.

Steam kullanıcılarının üzüldüğü bir nokta da oyunun steam üzerinden değilde,Microsoft oyun platformu olan Xbox Live üzerinden oynanmasıdır.

Ne yazık ki oyunun steam platformu üzerine ne zaman geçeceği bilinmemektedir.

Sisteminizi yorumda belirterek oyunun kaldırıp,kaldırmayacağını kaç fps alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Unlostv’nin fortnite ilk bakış videosunu izleyerek oyun hakkında ön bilgiye sahip olabilirsiniz.

Fortnite Kaç Gb Telefon (Android)

Apk dosyası 15 mb, fortnite kaç gb indiriyor? Ortalama olarak 1.2 Gb indirme yapmaktadır fakat oyunun her güncelleme aldıktan sonra dosya boyutunun genişlediğini unutmayınız.

Fortnite Kaç Gb İnternet Yer?

Bilgisayarda ortalama olarak 100-300 Mb arası İnternet harcamaktadır. Mobil cihazlarda ise 30-50 Mb arası harcama yapmaktadır.


Fortnite Kaç Gb Pc?

Bilgisayar sürümünü kullanan oyuncular için ortalama olarak 30 Gb depolama alanınız olması gerekmektedir. Bunun dışında oyunun her güncelleme sonrası boyutunun arttığını bilmenizde fayda var.

Fortnite İçin Kaç Gb Ram Kullanır?

Oyunu bilgisayar üzerinden oynayan oyuncular için 4 veya 8 Gb ram yeterli olmaktadır. Ancak mobil sürüm için 2 Gb ve üzeri ram'e ihtiyacınız vardır.

Apex Kaç Gb?

Gündeme bomba gibi düşerek, hayatta kalma türünde ki oyunlara çağ atlatan Apex Legends ortalama olarak bilgisayarlarda 20 Gb yer kaplamaktadır.

Paladins Kaç Gb Ram Kullanır?

17 Kasım 2015 tarihinde Realm hi rez studios tarafından piyasaya sürülen Paladins oyunu bilgisayar sistemlerinde 4 veya 8 Gb ram kullanmaktadır.

Fortine Kaç Gb Yer Kaplar?

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite oyunu 2018 yılında piyasaya çıkarılmıştır. Bir hayatta kalma oyunu olan Fortine günümüzde 20 Gb yer kaplamaktadır. Ancak oyunun her zaman güncelleme aldığını ve bu sebeple boyutunun arttığını unutmayınız.

Fortnite Kaç Gb?

Hayatta kalma online oyunu olarak çıkarılan Fortine bir çok oyun moduyla adını duyurmuştur. Fortine oyunu bilgisayarlarda ortalama olarak 20 Gb yer kaplamaktadır. Tabii buna yeni gelen güncellemeler dâhil değildir.

Fortine Kaç Mb Yer?

Bildiğiniz üzere Fornite oyunu 100 kişi ve ortalama büyüklükte bir harita ile oynanmaktadır. Buda oyuncuların internetine direk olarak etki etmektedir. Epic games’in açıklamasına göre 1 saatlik bir oyun ortalama olarak 50-150 Mb internet yemektedir.

Fortine Kaç TL?

Fortnite oyunu piyasaya ücretsiz olarak epic games tarafından çıkarılmıştır. Günümüzde 50 milyon oyuncuya sahip fortnite oyunu tamamen ücretsizdir. Ancak oyun içinde skinler, eşyalar satın alınmaktadır.

Fortnite Kaç Gb Sistem Gereksinimleri


 • Fortnite Sistem Gereksinimleri (Minimum)
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 - 64bit sürümleri
 • İşlemci: Intel Core i3-4330TE 2.4GHz veya AMD Phenom II X4 805
 • RAM: 4 GB
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GT 520 V2 veya Intel HD Graphics 4000
 • DirectX: DX 11 / Versiyon 11
 • Depolama Alanı: 30 GB
 • Fortnite Sistem Gereksinimleri (Önerilen)
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 - 64bit sürümleri
 • İşlemci: Intel Core i5-4690K 3.50GHz veya AMD FX-8370  3.4 GHz
 • RAM: 8 GB
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ve ya AMD Radeon HD 7870
 • DirectX: DX 11
 • Depolama Alanı: 30 GB
Fortnite Kaç Gb YAPILAN YORUMLAR

 • Bilal
  2 sene önce

  İşlemci İntel Celeron Cpu 1000M @ 1.80GHz (2cpu) Ram:4096 Mb DirectX Sürümü:DirectX 11 Ekran Kartı : İntel Hd Grapisch Familiy Ekran Kartı Bellegi : 1792 MB