Ballance İndir

Ballance İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Küçük Oyunları İndir
 3. Ballance İndir

Ballance Nedir? Ne İşe Yarar?

Ballance, atari tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows için yayımlanan denge oyunudur. 2004 yılında piyasaya sadece Windows işletim sistemi için çıkartılmıştır. Bunun dışında olan platformlarda maalesef oynanmamaktadır. Japonların, oyun dünyasına en büyük hediyeleri olarak değerlendirilen Ballance oyunu tamamen dengelerin korunması üzerine oluşturulmuştur. Atari olarak bilinen ilk oyun konsollarının vazgeçilmez eğlencelerinden biri olan oyun topların labirentlerden düzgün bir şekilde geçirilerek hedefe oturtturulması üzerine kurgulanmıştır.

Oyunda bulunan 13 seviyede, zorluk hat safhadadır. Her seviye atlanıldığında zorluğun giderek artması oyunu daha eğlenceli hale getirmektedir. Oyuncular, oyun içerisinde bulunan topu fare ve klavye ile kontrol eder. Klavye üzerinden yönlendirilme yapılırken, mause ile de takip etme işlemleri yapılır.^Kontrol ettiğimiz topun ilgili bölgelerde hiç düşmeden gitmesi gerekiyor. Top düştüğü anda yeniden başlamaktasınız.

Kullanılabilir Arayüz

Basit arayüzü ve anlaşılabilir grafikleri ile oynayanlar üzerinde büyük bir keyif hissi bırakan oyunun normal hayata da kazanımları oldukça büyüktür. Her yaşta insanın rahatlıkla oynayabileceği bir oyun olduğu için ise bir kısıtlaması bulunmamaktadır.

PC Sürümü De Mevcut

Oyun her ne kadar kaset döneminde Atari oyun konsolu için geliştirilse de popülerliğini kaybetmediği ve uzun yıllardır tercih edildiği için PC sürümleri de bulunmaktadır. Oyunun PC sürümü her versiyon için olduğu gibi indirilmesi ve kurulumu da oldukça basittir.

Ballance Nasıl Oynanır?

Ballance oyununa giriş yaptığımızda bizleri çok basit bir arayüz karşılıyor. Bu arayüz üzerinden hızlı bir şekilde oyuna giriş yapıyoruz. Oyuna giriş yaptığımızda karşımıza ilk bölüm ve top gelmektedir. Oyun boyunca kontrol edeceğimiz topu mantıklı bir şekilde kullanmamız gerekiyor.

Oyunda 13 seviye bulunuyor, bu seviyeler gittikçe zorlaşmaktadır. Ancak oyun genel olarak oynanması zor olan bir oyundur. Bu sebeple bu gibi durumlara takılmayın. Oyunda kullandığımız top tahta, taş ve demire dönüşebilmektedir. Her topun kendine has özelliği vardır. Örnek vermek gerekirse, demir top aralarında hasar almayan en hızlı toptur. Oyuncular bu top sayesinde bölümleri hızlı bir şekilde bitirme imkânı yakalayabilir.

Oyun 13 seviyeden oluştuğu için hızlı bir şekilde bitiyor diyebilirsiniz. Ancak sanıldığı gibi hızlı biten bir oyun değil malesef. Başta da dediğimiz gibi gittikçe zorlaşan bir oyundur. Zaman geçirmek ve beyin jimnastiği yapmak için oynayabileceğiniz oyunlardandır.

Ballance Nasıl Kurulur?

 • Ballace ücretsiz bir oyundur, bu yüzden crack vs gibi işlemler yapılmamaktadır.
 • Öncellikle oyunu sitemiz aracılığı ile indirin.
 • İndirdiğiniz rar klasörünü normal bir klasöre çıkartın.
 • Çıkartılan oyun dosyası içerisinde setup yani kurulum dosyası vardır. Bu dosyayı çalıştırark oyunun kurulumunu yapın.
 • Bu işlemler sonrasında oyun otomatik olarak kurulacaktır.
 • Kurulum yapamayan kullanıcılar sitemizde bulunan kurulum videosunu izleyebilir ve bu sayede oyunun kurulumunu video ile beraber yapabilir.

Ballance İnceleme

 

Ballance KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Ballance İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1
 • İşlemci: Pentium III
 • Bellek: 128 MB
 • Ekran Kartı: 64 MB
Ballance İndir YAPILAN YORUMLAR