Cm 01 02 İndir

Cm 01 02 İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Oyun İndir
 3. Cm 01 02 İndir

Cm 01 02 Nedir? Ne İşe Yarar?

Sports Interactive tarafından geliştirilen ve Windows , Mac OS , Xbox platformları için yayımlanan bir menajerlik oyunudur. 12 Ekim 2001 tarihinde bütün platformlarda yayınlanmıştır.

Bir menajerlik oyunu olarak bilinen Championship Manager oyuncuların, takım yönetme, oyuncu alıp satma, altyapıdan oyuncu çıkarma, şampiyon olma ve scout başarısı üzerine kurgulanmıştır. Bir futbol takımının başındayken gerçekte neler ile uğraşılıyorsa, CM oyunu bunu sanal ortama dökmüştür.

Championship Manager oyunun ilk versiyonlarından biri olan CM 01 02, tamamen akım yönetme kabiliyeti yeteneği ile bağlantılı olan bir oyundur. Oyunun ana teması, alınan takımın başarısına endekslidir.

Championship Manager ilk oyunundan son oyununa kadar her zaman güncel tutulmuş bir oyun olmuştur. Kulüplerin paraları, kadroları ve basın mensuplarına verdiği demeçler bile oyun içerisinde detaylı bir şekilde bulunmaktadır.

Championship Manager, transfer sezonunda veya antrenmanda oyuncuların karşılaştırılması gibi yeniliklerle oyuncuların ilgisini çekmiştir. 2d oyun motoru ile yapılan CM oyununda maçları canlı olarak izleme şansınız maalesef olmuyor. Ancak maç anlatım motoru ve basit görsel anlatım ile oyun sizlere keyifli zamanlar yaşatacaktır.

Oyun genel olarak eski menajerlik oyunlarına göre gelişmiş ve ayrıntılı bir hale gelmiştir. Tabi günümüz oyunlarına nazaran çok ayrıntılı olmasa da zamanın en iyi menajerlik oyunları arasında olduğunu bilmelisiniz.

Cm 01 02 İle Neler Yapılabilir?

Takım Gelişmesine Önem Verilmeli

Oyuna giriş anında bir takım seçilerek, menejerliği üstlenilmektedir.

Menejerlik görevi alındıktan sonra takımın maç analizleri ile dikkatli bir şekilde antreman programları uygulanması gerekmektedir.

Uygulanan antremanların ardından gelen transfer teklifleri değerlendirilerek takım gelişmesi ve harcamaları da kontrol altında tutulmaktadır.

Ulusal Ve Uluslararası Turnuvalar 

Öte yandan sıradan bir menejer oyunu olmayan CM’de takımlar finansal olarak da yönetilebilmektedir.

Finansal dengenin oluşturulabilmesi için oyuncu satımları oldukça önemlidir.

Menejer kariyerinin de ilerlenmesi için kupa vemaç başarıları şarttır.

Oyun seçilen bütün liglerin ve takımların ulusal ve uluslarası turnuvalarını içermektedir.

Cm 01 02 Nasıl Oynanır?

Oyunun  herkesin bildiği gibi oyuncuların bir takım seçmesi ve o takımın menajerliğini yapmaya başlaması ile başlamaktadır. Seçtiği takım ile resmi anlaşmalar sonrasında oyuncular sahip olduğu takımı inceleyerek eksiklikleri belirmektedir. Bu sayede takımın eksik bölgelerine transferler yapılarak iyi bir takım kurulmaktadır.

Transferler sonrasında takımın kondisyon ve taktik anlamında gelişmesi için menajerlerin maddi anlamda harcama yapması gerekmektedir. Finansal gücü kontrol ederek, mantıklı bir şekilde harcayarak takımın daha iyi yerlere gelmesi sağlanmaktadır.

Oyunun sadece maç yapmaktan ibaret olmadığını bilmelisiniz. Kulübün finansal durumu gibi menajerleri ilgilendiren bazı konularla da ilgilenmektesiniz. Genel ve ayrıntılı olan bir oyun olan Championship Manager’i klavye ve mause ile bilgisayarlar üzerinden rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Cm 01 02 İnceleme

 

Cm 01 02 KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Cm 01 02 İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşlemci : Celeron 700 MHz
 • Ram: 128 mb geçici bellek
 • Ekran kartı: 32 Mb grafikli ekran kartı
 • Boş alan:200 Mb boş alan
 • İşletim Sistemi: Windows Xp/98
Cm 01 02 İndir YAPILAN YORUMLAR

 • aziz
  1 sene önce

  çağdan soldan çalıp buraya oyun atıyosun. videolar bile çalıntı

  • tabletadam
   1 sene önce

   Merhabalar, siteniz var mı ?