Command Conquer Generals İndir

Command & Conquer Generals İndir

  1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon Oyunları İndir
  3. Command & Conquer Generals İndir

Command & Conquer Generals Nedir? Ne İşe Yarar?

Strateji ve savaş oyunları arasında adından sıklıkla bahsettiren command & conquer, Red Alert ve Tiberian Sun gibi oyunlardan sonra Westwood, command & conquer generals oyununu çıkarmıştı. Command & conquer generals, EA games tarafından 10 Şubat 2003 yılında piyasa sürülmüştür. Gerçek zamanlı strateji oyunu olarak çıkartılan command & conquer generals Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemleri üzerinden oynanmaktadır.

Oyunun konusu aslında bilindiği üzere strateji üzerinden gitmektedir. 2013 yılında  Çin ve Amerika birleşik devlet genarelleri her zaman olduğu gibi orta doğuda kurulan terörist grup olan Küresel Özgürlük Ordusu karşı mücadele etmektedir. Bu üç grup oyun içerisinde oyuncular tarafından kontrol edilmektedir. Yani oyuncular bu üç ordu arasından seçim yaparak oyuna başlamaktadır.

USA(Amerika Birleşik Devletleri)

Amerika’nın amacı dünyaya hâkim olarak demokrasi yaymak olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu amacını gerçekleştirmek için karşısında iki tane büyük güç vardır. Bu güçleri yenmek için üstün hava gücü ile teknolojisini kullanmaktadır. Diğer ordulara göre daha üstün teknolojiye sahip olduğu için ordu giderleri fazladır. Bu üstün silah teknolojisi ile orta doğuda bulunan Gla adlı grubu yok etmektedir.

GLA (Küresel Özgürlük Ordusu)

Oyun içerisinde orta doğuda kurulan terörist grubu olarak bilinmektedir. Amaçları orta doğu bölgesinde özgür ve bağımsız bir ülke kurmaktır. İlk başlarda çinin desteklediği bir politika izlerler fakat zamanla çinin çıkarları dışında bazı işler yaparlar. Çin’de bu durum sonrasında ABD’ye yardım eder. Çin ve Amerika’ya göre silahları fazla güçlü değildir, ancak silah masrafları çok azdır.

PRC (Çin Halk Cumhuriyeti)

Çin ülkesinin amacı, dünyayı kapitalizm düzeninden kurtarmak ve dünyaya komünizmi yaymaktır. Çin diğer iki orduya nazaran kara ordusu en güçlü ülkedir, kara ordusunun silahları ve tankları ile fark yaratmaktadır. Ancak çin ordusu beraber savaştığında güçlü olmaktadır. Silahlarını çalıştırabilmek için nükleer enerji kullanmaktadırlar, Çin dünyada ki tek nükleer güçtür.

Command & Conquer Generals Nasıl Oynanır?

Günümüz tarihini anlatan bu oyunda karşımızda 3 farklı güç duruyor. Bunlar, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve orta doğudan çıktığı bilinen Global Liberation Army(Küresel Kurtuluş Ordusu) olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin diğer oyunlarına nazaran single player modu yetersiz gibi görünüyor. Bunun yanında oldukça gelişmiş bir LAN desteğini verdiğini söylemek gerekir. ABD envanterindeki A-10 tipi bombardıman uçakları ile hava gücünde, Çin tanklarıyla kara gücünde ve GLA gücü yüksek olmayan ama enerji sorunu yaşamayan birlikleri ile ilgileri üzerine çekiyor. Ayrıca GLA kimyasal silahlarla geliştirilmiş araçlarıyla düşman üzerinde fazlasıyla etki kurabiliyor.

Oyunda kısaca 3 farklı ordu veya güç bulunuyor. Oyuncular bu üç güçten birini seçerek, o ordunun amaçlarını gerçekleştirmektedir. Her ordunun farklı özellikleri bulunmaktadır Çin kara ordusu ve nükleer enerji anlamında iyidir. ABD ise silah ve hava teknoloji anlamında dünyada tek güçtür. Diğer terörist grup ise tamamen toplama silahlar ile çatışmaktadır. Oyuncular hangi grubu seçerse seçsin hepsinden keyif alacağını düşünüyorum.

Command & Conquer Generals İnceleme

 

Command & Conquer Generals KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 

 


Command & Conquer Generals İndir Sistem Gereksinimleri


  • İşletim Sistemi : Win 98 / Win ME / Win 2000 / Win XP / Win Vista / Win 7
  • Ekran Kartı : Nvidia GeForce 2 – 32 MB / ATI Mobility Radeon 7500 – 32 MB
  • İşlemci : Intel Pentium III 800 Mhz / AMD Athlon 800 Mhz
  • DirectX : DX8.1
  • Ram : 128 MB
  • Boş alan : 3 GB
Command & Conquer Generals İndir YAPILAN YORUMLAR