River Raid İndir

River Raid İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Arcade Oyunları İndir
 3. River Raid İndir

River Raid Nedir? Ne İşe Yarar?

River Raid Activision firması tarafından geliştirilen ve 1982 yılında yayınlanan atari oyunudur.  Türünün atası sayılabilecek kadar köklü bir oyun olan River Raid, basit kontrolü ile 90’ların en popüler tercihlerinden bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır. İlk oyun konsolu olarak da bilinen atarilerde oynanan oyun savaş konsepti taşımaktadır.

Günümüzde hala aranması ve oynanmaya çalışılması oyunun ne kadar efsane olduğunu bizlere göstermektedir. Oyun her ne kadar bilgisayarlara uyarlanmasa da java ile oynanabilmektedir.

Köprüleri ve Nehri Temizle

Oyunun amacı su üzerinde giden savaş gemilerini, köprüde var olan tankları ve havadaki helikopterleri vurmak ve son levele kadar gelerek birinci olmaktadır. Oyun son derece basit olmasına rağmen kontrol yeteneği gerektirmektedir.

Her Şeye Hazırlıklı Olunmalı 

Leveller geçtikçe oyunun zorluk derecesi de artmaktadır. Helikopterler, tanklar ve savaş gemileri daha da hızlanır ve karşı ateş başlar. Karşı ateşte refleksleri kullanarak kaçmak en mantıklı seçenektir. Öte yandan puanlarda kazanılan başarı ile endekslidir.

River Raid Nasıl Oynanır?

River raid 8 bitlik bir atari oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. 80 ve 90’lı yıllarında popüler oyunu olarak bilinmektedir. Ancak günümüzde hala seven ve oynayan bir kitle mevcuttur. Oyun ataride oynandığı gibi basit ve akıcıdır.

Öncelikle oyuna bir savaş uçağı ile düz bir yolda başlamaktasınız. Bu uçak düz yolda uçarken karşısına gelen düşmanları yok etmekle görevlidir. Uçak ile diğer düşman uçakları vurmadığınız veya vuramadığınız durumlarda rakiplerinizde kaçmalısınız. Aksi takdirde size ateş ederek, öldürmek isteyecektir.

Basit bir oyun olduğu için oynanışı da basittir. Yapmanız gereken tek şey kullandığını uçağa yön vermek ve ateş etmektedir. Bu sayede seviyeleri geçebilir ve oyunun zevkini çıkartabilirsiniz.

River Raid Nasıl Kurulur?

 • River Raid oyun sayfamızda yer alan indir butonu ile oyunu bilgisayarınıza indirin.
 • Oyun java özelinde uyarlandığı için direkt olarak oynanmaktadır.
 • Oyunu indirdikten sonra rar dosyasından çıkartın ve exe dosyasını çalışıtırın.
 • Bu adımlardan sonra oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

River Raid İnceleme

 


River Raid İndir Sistem Gereksinimleri


 • Boyut: 10M
 • Yükleme sayısı: 500.000+
 • İşletim sistemi: Win 98/ Me / 2000/ Xp
 • Mevcut Sürüm: 1.0
 • Sunan: highgames
River Raid İndir YAPILAN YORUMLAR