Roblox İndir

Roblox İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Oyun İndir
 3. Roblox İndir

Roblox Nedir? Ne İşe Yarar?

Roblox, Roblox Corporation tarafından geliştirilen ve 1 Eylül 2006 tarihinde yayımlanan online oyundur. Windows, Linux, macOS, Android, iOS platformları için çıkartılmış olup 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Minecraft grafiklerine sahip olarak bilinmektedir ancak oyunların işleyişleri tamamen farklıdır. Minecraft daha çok açık dünya ve hayatta kalma oyunu olarak bilinir. Roblox ise rol yapma, yarış, engelleri aşma ve simülasyon çeşitleri ile ön plana çıkmaktadır.

Dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından oynanan Roblox, oyuncunun sanal olarak kendi dünyasını yaratmasına imkan sağlayan bir oyun sistemidir. Roblox Corporation, Roblox oyununun geliştiricisidir. Oyun, özellikle 8-18 yaş aralığındaki kişilere yönelik olan, bir MMOG tarzı oyundur. “Online building toy” yani, “çevrimiçi inşa oyuncağı” olarak tanımlanan ve internet ortamına aktarılan bir lego oyunudur.

Oyuncular, oyuna giriş yaptığında ilk olarak bir harita seçmeleri ve ardından oyun yapmaları istenmektedir. Bu sebeple minecraft tarzı oyunlara göre çok farklı bir oyundur. Oyuncular arkadaşlarıyla bir oyun tasarlayarak beraber zaman geçirebilir veya rekabet içerisine girebilir. Genel anlamda oyun, oyunculardan hayal etmelerini ve hayal ettikleri oyunu 2 boyutlu bir şekilde tasarlamalarını istemektedir.

Arkadaşlarınızla oluşturabileceğiniz engelleri aşma, yarış, simülasyon veya rol yapma oyunları ile eğlenebilirsiniz. Zaman geçirmek ve hayal dünyanızı genişletmek adına oynanabilecek en iyi oyunlar arasındadır. Güncel olarak 100 milyon üzeri kullanıcıya ulaşan Roblox oyununu sitemizden indirebilir ve ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Roblox Ne Zaman Çıktı?

Roblox Corporation tarafından geliştirilen roblox oyunu David Baszucki ve Erik Casse tarafından beğenildikten sonra yayımlanmıştır. Farklı oyun türlerinin oluşturulmasına olanak sağlayan bir oyun olarak bilinmektedir. İçerisinde engelleri aşma, yarışma ve rol yapma gibi birçok oyun çeşidi vardır. 1 Eylül 2006 tarihinde Windows, Linux, macOS için piyasaya sürülürken ileriki zamanlarda ise Android, iOS işletim sistemli mobil cihazlar için çıkartılmıştır. Güncel olarak 100 milyon kullanıcıyı geçen bir kitlesi vardır, dünya genelinde popüler olan roblox oyununu sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Roblox Oyunu Nasıl Oynanır? 

Roblox, oyunu dışarıdan bütün oyunculara garip ve basit gelse de çok karmaşık bir oyundur. Öncelikle oyuna giriş yaptığımızda bizleri basit bir arayüz karşılamaktadır. Bu arayüz üzerinden arkadaşlarımızla veya tek olarak oyuna giriş yapmaktayız. Oyun dediğimize bakmayın, genel olarak oyunları, oyuncular oluşturmaktadır. Oyuna giriş yapıldığında oyuncuları birçok harita ve eşyalar beklemektedir.

Roblox oyununda kullanıcılar; çeşitli şekillerdeki blokları kullanarak, blokların renklerini ve boyutlarını değiştirerek, kendi sanal dünyalarını oluşturabilirler. Oyunlarda efekt verme, kodlama vb. yapılabilir. Roblox’ta kendi içinde bölümlere ayrılan oyunlar vardır ve bu oyunların oynanmasında da farklılıklar olabilmektedir. Fakat Roblox genel itibariyle; yaratıcılığın ön planda olduğu, sanal bir lego oyunudur.

Roblox, milyonlarca oyuncunun bir araya gelip hayal güçlerini kullanarak bir oyun yaratmalarını sağlamaktadır. Genel tabiriyle oyunu yap sonra oyunu oyna metoduyla oyun işlemektedir. Dünya genelinde popüler olarak kullanılmakta olan bütün platformlarda bulunan roblox oyununu sitemizden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Roblox İle Neler Yapılabilir?

Roblox, çok oyunculu bir oyun olmakla beraber bir yaratıcılık oyunudur. Oyun yaratıcılık, iş birliği ve hayal gücü metodları üzerine kurgulanmıştır. Oyuncular, arkadaşları ile girdiğinde birçok oyun tasarlayabilmektedir. Simülasyon, engelleri aşma ve yarış gibi çeşitli oyunları, oyun içerisinde tasarlayabilirsiniz.

Oyuncular, oyun içerisinde arkadaşları ile bir haritaya girdiklerinde onları tamamen boş bir alan beklemektedir. Bu alan üzerinde oyuncular onlara verilen eşyalar ve araçlar ile oyun inşaa etmektedir. Oyuncular inşa ederken hayal güçlerini kullanmaktadırlar. Yani hayal gücünü kullanarak bir oyun yaratıyorlar.

Oyun içerisinde birçok oyun çeşidi oluşturabilirsiniz, bu tamamen size ve hayal gücünüze kalmış bir durumdur. Oluşturduğunuz oyunları arkadaşlarınızla oynayabilir ve zaman geçirebilirsiniz. Diğer oyunlara nazaran daha farklı ve çeşitli bir işleyişi vardır. Bu sebeple oyunu almadan veya oynamadan hemen önce inceleme yapmanızı önerebiliriz.

Roblox Nasıl Kurulur?

 • Roblox, oyununu oynamak için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor.
 • Kayıt olduktan sonra sitemizde bulunan hemen indir butonu aracılığı ile oyunu indirin.
 • Oyun bilgisayarınıza rar dosyası olarak inecektir. İndirilen bu rar dosyasını normal bir klasöre çıkartın.
 • Klasöre içerisinde bulunan setup (kurulum) dosyasını çalıştırın.
 • Setup çalıştıktan sonra kurulum adımlarını takip ederek oyunu kurun.
 • Kurulum işlemleri bittiğinde oyuna giriş yapabilirsiniz.
 • Crack vb. herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ücretsiz olarak oyunu oynayabilirsiniz.
 • Kurulum ve kayıt işlemlerini yapmayan kullanıcılar için sitemizde bir video mevcuttur.
 • Bu video sayesinde oyuna nasıl kayıt olunduğunu öğrenebilir ve oyunun kurulumunu görebilirsiniz.

Roblox Kaç Gb Veya Mb Yer Kaplar?

Roblox 2006 yılında çıktığından beri birçok güncelleme almıştır. Bu kadar çok güncelleme almasını oyuncular anlamasa da aslında yaratıcılık ve hayal gücüne dayanan bir oyun olduğu için normal diyebiliriz. Oyun güncel olarak 1.5 Gb’lık bir yer kaplamaktadır. Ancak yeni güncellemeler ve modlar buna dahil değildir.

 

Roblox İnceleme

 

Roblox KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Roblox İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşletim Sistemi: Windows XP
 • İşletim Sistemi Mimarisi: 32 Bit veya 64 Bit
 • İşlemci: 1,6 GHz
 • Bellek: 1 GB
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce FX 5500 veya ATI Radeon 9500
 • Disk Alanı: 1 GB
Roblox İndir YAPILAN YORUMLAR