Stronghold Crusader Hd İndir

Stronghold Crusader Hd İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Oyun İndir
 3. Stronghold Crusader Hd İndir

Stronghold Crusader Hd Nedir? Ne İşe Yarar?

Stronghold Crusader Hd, Firefly Studios Limited  firması tarafından 31 Tem 2002 tarihinde yayımlanmıştır. Windows işletim sistemine özel olarak çıkartılmış olup tek ve çok oyunculu oyun modları ile karşımıza çıkmaktadır. Stronghold Crusader Hd, hem Stronghold Crusader’ı hem de Stronghold Crusader Extreme oyunlarının birleşimi sonucunda ortaya çıkmıştır.

Stronghold Crusader Hd oyunu haçlı seferlerini konu alan ve orta doğuda geçen bir oyundur. Oyun içerisinde, oyuncular barbarca savaşan Richard the Lionheart haçlı ordusunu veya çölün puslu ortamında Selahaddin Eyyubi’yi kontrol edin .

Konsept oyunlarını sevenler için, önemli bir alternatif konumunda yer alan Stronghold Crusader Hd ortaçağ ve öncesi dönemleri konu almıştır. Bir hikayeye bağlı kalarak tasarlanan oyun, fetih yöntemi ile alan kazanma olarak da ifade edilebilir.

Sistematik Bir Oyun

Oyun ilk serisinin aksine bu kez Ortadoğu topraklarında geçiyor. Türünün örnekleri gibi sadece fetih amacı olmayan oyunda bir ülkenin tüm temel gereksinimlerini karşılamak da gerekmektedir. Oyunun asıl amacı sadece toprakları genişletmek değil, belirlenen alanın tüm ihtiyaçlarını sistematik bir şekilde karşılamaktır.

Toprak Özelliklerine Dikkat Edilmeli
​​​​​​​
Oyunu daha da zevkli ve stratejik zeka isteyen bölümleri ise dışarıdan gelecek olan tehlikelere karşı korumaktır. Oyunun en ince ayrıntısı ise toprakların savaşmak için bazı durumlarda zorlu şartları içerebiliyor olmasıdır. Toprak özellikleri savaş esnasında oyuncuları hayli zorlayabilmektedir.

Stronghold Crusader Hd Nasıl Oynanır?

Stronghold Crusader Hd, haçlı seferleri üzerine kurgulanmış bir oyundur. Oyun içerisinde iki taraf bulunmaktadır. Bunlardan birisi Richard the Lionheart haçlı ordusu diğeri ise Selahaddin Eyyubi’nin ordusudur. Oyuncular bu iki ordu ve komutan arasında seçim yaparak oyuna başlangıç yapmaktadır. Seçtikleri orduya göre oynayacakları bölge de değişiklik göstermektedir. Haçlı ordusu seçilirse oyun Avrupa da geçerken, diğer orduda ise orta doğuda geçmektedir.

Stronghold Crusader Hd, iki tarafada bakıldığında amaçları topraklarını genişletmek olarak bilinse de asıl amaçları topraklarını verimli kullanmaktadır. Oyuncular seçtikleri ordunun veya ırkın temel gereksinimlerini karşılamak zorundadırlar. Bu sayede sahip oldukları toprakları koruyabilir ve zamanı geldiğinde genişletebilirler.

Oyuncular, ülkelerinin gereksinimlerini düzgün bir şekilde karşıladıktan ve topraklarını geliştirdikten sonra savaşa girmektedir. Bu savaş haçlı ordusu ve Selahaddin Eyyubi arasında geçmektedir. Hangi taraf seçilirse seçilsin en sonunda savaş bu iki ordu tarafında geçecektir. Oyun haçlı seferleri ve Selahaddin Eyyubi zamanını konu alarak geliştirilmiştir. Bu sebeple iki ordu ve komutan üzerine kurgulanmıştır.

Stronghold Crusader Hd Nasıl Kurulur?

 • Sitemizde bulunan hemen indir butonuna tıklayarak oyunu indirin.
 • İndirilen oyun dosyasını rar’dan normal klasöre çıkartın.
 • Oyun klasöründe oyunun kurulum (exe) dosyası bulunuyor.
 • Bu dosyası çalıştırın ve kurulum işlemlerine başlayın.
 • Oyun bu adımlar sonrasında kurulmaktadır.
 • Oyunu kuramayan kullanıcılarımız, sitemizde bulunan kurulum videosunu izleyerek oyunu kurabilir.

Stronghold Crusader Hd İnceleme

 

Stronghold Crusader Hd KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Stronghold Crusader Hd İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşletim Sistemi:  Windows XP / Vista / 7/8/10
 • İşlemci: Intel Pentium 4 1.6Ghz veya eşdeğeri
 • Bellek: 512 MB RAM
 • Ekran Kartı: 64MB DirectX 8.1 Uyumlu
 • DirectX: Sürüm 8.1
 • Depolama: 850 MB temizleme alan
 • Ses Kartı: DirectX 8.1 Uyumlu
Stronghold Crusader Hd İndir YAPILAN YORUMLAR