Süper Mario Bros İndir

Süper Mario Bros İndir

Süper Mario Bros Nedir? Ne İşe Yarar?

Super Mario Bros, Nintendo tarafından13 Eylül, 1985 tarihinde piyasaya çıkartılan efsanevi atari oyunudur. Günümüzde atari oyun konsollarının yerine bilgisayarlarda oynanmakta olan bir oyun olarak bilinir. Dünya genelinde yarattığı popülerlik nedeniyle her zaman oynanan bir oyun olmuştur.

Klasik ve efsaneleşmiş oyunlardan bir tanesi olan Süper Mario’nun farklı bir versiyonu olan oyunda yine iki seçenek bulunmaktadır. Su tesisatçısı olan kardeşler Mario ve Luigi’den birini seçerek başlanılan oyunda farklı zorlukları aşarak prensesi kurtarmak gerekmektedir.

Super Mario Bros, atari için çıktığı zamanlarda ki senaryoyla neredeyse aynı hikayeye sahip bir oyundur. Başkahramanımız mario ile oyuna başlangıç yapmaktayız. Oyun genelinde diğer eski oyunlarına nazaran 30 seviye bulunmaktadır. Bu seviyeler gittikçe zorlaşarak oyuncuların kafa patlatmasına sebep olur.

Super Mario, oyunumuzda 30. Seviyeye geldiğimizde her zaman yaptığımız şeyi yapıyoruz, yani prensesi kurtarıyoruz. Mario oyunlarında Prenses Peach’i kurtarmak artık herkes tarafından bilinmektedir. Oyuncular 30 bölümün sonunda kötü karakteri yenerek sevdiği prensese kavuşmak ister.

Amaç: Prensesi Kurtartmak

Dünya tarihinde oyunundan filmi yapılan ender klasiklerden biri olan Süper Mario Bros, hikayenin başlaması ile birlikte farklı zorlukları barındırmaktadır. Parkurların geçilmesinin ardından prenses kurtarılarak oyunun finali yapılır. Ancak prensesi kurtarmakta kolay bir durum değildir.

Altın Toplama Can Getiriyor

Oyunda önemli olan ekstra üç veren yıldızın saklı olduğu yerlerin es geçilmemesidir. Kendiliğinden silahları olan Mario ve Luigi’nin ise bu özelliklerinin ortaya çıkması için mantarlara ihtiyacı vardır. Ayrıca Mario oyununda toplanılan altınlar ekstra can anlamına gelmektedir.

Süper Mario Bros Nasıl Oynanır?

Super Mario Bros oyunu atari ve diğer nintendo konsolları için çıkartılmış bir oyundur. Ancak günümüzde bazı yazılımcılar tarafından bilgisayara kurgulanmıştır. Oyun başlangıcında bizleri basit bir arayüz beklemektedir. Bu arayüz üzerinden oyuna kolaylıkla giriş yapmaktayız. Oyun genelinde efsanevi karakterimiz Mario’yu oynamaktayız.

Oyunda toplam 30 adet seviye bulunmaktadır, her seviye giderek zorlaşmaktadır. Oyuncular her seviye geçtiğinde başka haritada, başka özelliklerle karşılaşmaktadır. Oyuncular zorlaşan her seviye de bölümü geçmeleri gerekiyor. Oyunda toplam 3 bazı zamanlarda 5 canımız olmakta, bu canlar bittiğinde oyuna tekrar başlangıç yapmaktayız.

Super Mario Bros, oyununda her zaman olduğu gibi Prenses Peach’i kurtarmaya çalışmaktayız. Ancak Prenses Peach oyunun son bölümünde kötü karakter ile birlikte gözükmektedir. Oyuncular, oyunda bulunan bütün bölümleri geçtikten sonra Prenses Peach’i kurtarmak için savaşmaktadır. Super Mario Bros , Prenses Peach yani karakterimiz mario’nun sevgilisini kurtarmak için uğraş verdiğimiz bir oyundur.

Süper Mario Bros Nasıl Kurulur?

  • Sitemizde bulunan hemen indir butonu ile oyunu ücretsiz olarak indirmeniz gerekiyor.
  • Super Mario Bros, küçük boyutlarda bir oyundur bu sebeple kurulum gerektirmez.
  • Oyun indirildikten sonra klasörüne giderek çalıştırmanız gerekiyor.
  • Bu adımlar sonrasında oyun çalışmaktadır.

Süper Mario Bros İnceleme

 

Süper Mario Bros KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Süper Mario Bros İndir Sistem Gereksinimleri


  • İşletim Sistemi : Windows 2000/XP/Vista/7
  • İşlemci : 800 MHz
  • Ram : 256 MB
  • Harddisk Alanı : 15 MB
  • Ekran Kartı : 32 MB
  • DirectX : DirectX 7
Süper Mario Bros İndir YAPILAN YORUMLAR