Half Life 2 Episode 1 İndir

Half Life 2 Episode 1 İndir

Half Life 2 Episode 1 Nedir? Ne İşe Yarar?

Half life; 2009 yılından itibaren oynatılan, genellikle internet kafelerde takımca oynanan, bazen de botlar ile oyunun içinde bazı kodlar aracılığıyla oynadığımız, içerisinde fantastik ve gerçeklerine benzetilmiş silah çeşitleri yer alan bir silahlı çatışma oyunudur. Half Life 2 episode 1, Valve Corporation tarafından geliştirilmiş ve 1 Haziran 2006 yılında yayımlanmıştır. Windows, Xbox 360, PlayStation 3, OS X ve Linux platformları için tek oyunculu oyun modu olarak çıkartılmıştır. Günümüzde birçok kişi tarafından oynanmakta olan Episode One, half life 2 oyununun devamı niteliğindedir.

Genel yaş kitlesi 10 sene öncesinde 12-18 yaş iken günümüzde genelde nostaljik amaç ile yaş kitlesinin arttığı, ancak oynanma sayısının azaldığı, yerini daha çok multi player oyunların terci edildiği için hasılatı düşmüş bir dijital oyundur.

Half life 2 episode 1 internet kafelerde genelde sürenin uzatılmasının istendiği oyundur.Yan sanayisi olan Counter Strike’ın yerini ise günümüzde CS:GO almıştır.Steam platformu bu oyunların yeri tutan uygulama ve oyunların hasılatının düşmesinde genel sebeptir.

Oyun senaryosu half life 2 oyunundan sonra kaldığı yerden devam etmektedir. Oyun başlangıcında Citadel tepesinde patlamaya neden olduğumuz tepede karakterimizi göçük altına buluyoruz ve akıllı robot dog’ın bizi buradan çıkartması ile devam ediyoruz. Oyunda oynayacağımız hikâye tam olarak buradan başlamakta ve devam etmektedir.

İlk iki oyunda olduğu gibi bu oyunda da kontrol ettiğimiz karakter Gordon freeman adlı bilim adamıdır. Karakterimiz ile şehir 17 adlı bölgeden kaçmaya başlıyoruz. Kaçmaya çalıştığımızda karakterimize yardım eden Alyx Vance oyun boyunca bizimle oluyor.

Half Life 2 Episode 1 Nasıl Oynanır?

Oyun başlangıcında bizleri Türkçe bir arayüz karşılamaktadır. Bu arayüz üzerinden hikaye moduna giriş yapıyoruz. Oyun içerisinde diğer sürümlerinden alışık olduğumuz Gordon freeman adlı karakterini kullanmaktayız. Half life 2 serisinde patlattığımız Citadel adlı bölgeden başlangıç yapıyoruz. Bu bölgede kendimizi bir göçük altında bulmaktayız. Akıllı robot dog’ın karakterimizi göçük altından çıkartması ile oyuna direkt olarak giriş yapmaktayız.

Oyun başlangıcında diğer oyundan tanıdığımız Alyx Vance adlı karakter bize oyun boyunca yardım etmektedir. Buna ilk başlarda bize silah vermek dahil. Oyunda içerisinde klasik half life bulmacaları ile karşılaşıyoruz. Genel olarak bir yeri açmak adına bu bulmacaları çözmekteyiz. Episode one’da bizi yine takip eden bir asker grubumuz oluyor. Bu grup ile birçok sıcak çatışmaya girmekteyiz. Özellikle zombilerden kurtulmak adına bir sürü savaş vermekteyiz.

Half Life 2 Episode 1 Nasıl Kurulur?

 • Half Life 2 Episode One oyununu ilk olarak sitemizde bulunan hemen indir butonu aracılığı ile indirmeniz gerekiyor.
 • İndirilen oyun dosyasını, rar klasöründen normal bir klasöre çıkartmanız gerekiyor.
 • Çıkartılan klasörde kurulum (Setup) dosyasını çalıştırarak oyunun kurulumuna başlıyoruz.
 • Oyunun kurulumunu adımları takip ederek kurmanız gerekiyor.
 • Oyun kurulduktan sonra crack dosyamızı oyunun kurulu olduğu bölgeye atıyoruz.
 • Bu işlemler sonrasında oyun ücretsiz ve hiçbir sorun olamadan açılacaktır.
 • Kurulum işlemlerini yapamayan kullanıcılar için sitemizde kurulum videosu bulunmaktadır. Bu videoyu izleyerek oyunu kurabilirsiniz.

Half Life 2 Episode 1 İnceleme

 

Half Life 2 Episode 1 KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Half Life 2 Episode 1 İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşletim Sistemi : Windows XP / Windows Vista / Windows 7
 • Ekran Kartı : DirectX8.1 Destekli / SSE Destekli
 • İşlemci : Intel Pentium IV 1.3 GHz / AMD Athlon XP 1600
 • DirectX : DirectX8.1
 • Ram : 512 MB
 • Boş alan : 13 GB
Half Life 2 Episode 1 İndir YAPILAN YORUMLAR