İndesign İndir

İndesign İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Tablet Uygulamaları İndir
 3. İndesign İndir

İndesign Nedir? Ne İşe Yarar?

Adobe programları neredeyse bilgisayar üzerinde yapılabilecek tüm işlemleri yerine getirebilecek kadar geniş bir alanda hizmet vermektedir. Bunlarda bir tanesi olan indesign yayıncılıkta kullanılan ve çoklu sayfa desteği bulunan bir tasarlama programıdır. Masaüstü yayıncılık alanında ilk sıralarda bulunan program ara yüzü ve kolay kullanılabilir olmasından dolayı da tercih edilmektedir.

İndesign, adobe firması tarafından üretilen ve 2011 yılında yayımlanan tasarım programıdır. İndesign yazılımı, kullanıcıların hayal gücüne dayalı olarak tasarım yapılmasını sağlamaktadır. Çok sayfaları tasarımlardan tutun, normal tasarımlara kadar bütün tasarım işlemlerinizi indesign üzerinden yapabilmektesiniz.

Özellikle dergi, gazete ve katalog gibi çok sayfa isteyen tasarımlar için kullanılabilecek en iyi araçtır. Bu türde tasarımlar oluşturmak istiyorsanız, kullanmanız gereken en iyi araçlardan birisidir. Normal photoshop yazılımlarının aksine daha kolay bir kullanımı vardır, bu sebeple kurumsal markalar indesign tasarım programını tercih etmektedir.

İndesign, temelde bir sayfa oluşturma aracı olarak bilinir, ancak bunun yanında oluşturulan sayfalara tasarım yapabilen nadir araçlardandır. Az öncede bahsettiğimiz gibi dergi ve katalog tarzı çok sayfa ve tasarım isteyen işlemler için, indesign aracı kullanılabilir.

Programın Özellikleri

Program birçok formatı desteklediği için Adobe programlarının diğerleri ile de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Böylece farklı özellikler katmak çok kolay bir hal alır. Bunun yanı sıra program ile katalog, broşür, dergi gibi çoklu sayfa içeriğine sahip olan alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca afiş veya poster tasarımı ile kartvizit tasarımı da yapılan programda sürekli geliştirmeler devam etmektedir.

İndesign Nasıl Kullanılır?

İndesign aracının kullanılabilmesi için, İndesign programının nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını anlamak lazım. İndesign aracını profesyonel anlamda kullanabilmek için deneye deneye veya ders alarak öğrenmeniz gerekmektedir. İndesign çok basit bir araç olmadığından dolayı ilk başlarda biraz zorlanabilirsiniz.

İndesign aracını iyice öğrenmeniz için youtube ve udemy gibi platformlarda yayınlanan ücretli ve ücretsiz dersler bulunmaktadır. Bilirkişilerde alacağınız derseler sayesinde programı kısa sürede kavrayabilir ve bu sayede kendinizi geliştirebilirsiniz. Bizler burada size şöyle veya böyle kullanın diyebiliriz, ancak tam olarak kullanımını anlatamayız. Bu yüzden harici platformlara giderek derslere katılım sağlayabilirsiniz.

İndesign Nasıl Kurulur?

 • İndesign programının kurulumuna başlamadan önce, aracı sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Sitemizden indirdiğiniz İndesign kurulum dosyası, rar olarak bilgisayarınızda gözükecektir. Rar dosyasından program dosyalarını normal bir klasöre çıkartın.
 • Kurulum adımlarına geçmeden önce internetinizin kapalı olduğundan emin olun.
 • Ardından İndesign setup adlı kurulum dosyasını çalıştırın ve kurulum adımlarını halledin. Kurulum adımlarından kastımız ileri butonları, dosya konumu seçme ve bitirme gibi işlemlerdir. Bu işlemleri kendinize göre halletmelisiniz.
 • Son olarak programın kurulu olduğu klasöre giderek, crack dosyalarını atmalısınız.
 • Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İndesign İnceleme

 

İndesign KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


İndesign İndir Sistem Gereksinimleri


 • İntel Pentium 4 veya AMD Athlon 64 işlemci
 • Microsoft Windows 7 Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1 veya Windows 10 ile birlikte
 • 2 GB RAM (8 GB önerilir)
 • Yükleme için 2,6 GB kullanılabilir sabit disk alanı
İndesign İndir YAPILAN YORUMLAR

 • Cihan yılmaz
  4 ay önce

  Merhaba. Hizmetiniz için teşekkürler. Son olarak crack dosyalarını atmalısınız, demişsiniz ya, onu nasıl yapıyoruz tam olarak. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

  • tabletadam
   4 ay önce

   İndirdiğiniz kurulum dosyaları içerisinde crack dosyası var mı