Spider Solitaire İndir

Spider Solitaire İndir

 1. Ana Sayfa
 2. Kağıt Oyunları İndir
 3. Spider Solitaire İndir

Spider Solitaire Nedir? Ne İşe Yarar?

Spider Solitaire ilk önce bilgisayarlarda karşımıza çıkmıştır. Şimdi de tabletlere, akıllı telefonlara uyarlanmış yeni haliyle oyun uygulaması olarak kart oyunu severlerle buluşmaktadır. Solitaire’nin bu versiyonun da amaç Papaz’dan As’a kadar aynı  seride olanları sıralamaktır.

Spider Solitaire Özellikleri 

Görsel olarak HD kalitesindedir. Spider solitaire kişiselleştirilebilir kartlar sunmaktadır.

Yani kart desen, renk seçimi oyuncuya aittir ve arka plan oyuncu tarafından seçilebilir.

Ayrıca istatistik panosu bulunmakla beraber boş deste doldurulabilmektedir.

Spider Solitaire Kuralları 

İki deste kart ile oynanmaktadır. 54 kart 4’ü 6’lı 6’sı 5’lı olacak şekilde yan yana 10 sıra olarak dizilir. Elde de 50 kart kalmaktadır. Sıralanmış kartların en altındaki kartlar sırasıyla açılır. Açık kartlarda seri yapılacak durumdakiler alt alta getirilir. Seçenek kalmayana kadar yer değiştiren kartın altı açılır. Seçenek kalmadığında 10 sıranın altına elde kartlardan birer tane açılır.

Aynı şekilde işlem devam eder. Tam seriler tamamlanana kadar bu şekilde oynanır. Eldeki kartlar seriler tamamlanmadan biter ve seçenek kalmaz ise oyun kaybedilir. 8 seri tamamlandığında oyun kazanılmış olur. Önemli olan ise en erken sürede serileri tamamlamaktır.

Spider Solitaire Nasıl Oynanır?

Spider Solitaire her Windows kullanıcısının en az bir kere oynadığı veya oynamak istediği bir oyundur. İnternetin olmadığı zamanlarda oynanması zevkli oyunlardan birisidir. Günümüzde hala birçok kullanıcı tarafından oynana Spider Solitaire basit bir kart oyunudur.

Kart oyunları arasında hem mobil hemde masaüstü olarak ençok oynanan oyun Spider Solitaire olarak bilinir. Spider Solitaire 52 karttan oluşan, istenirse renge bağlı olarak fazla kart ile oynanan bir oyundur.

Oyuna başlangıç yaptığınızda sizlere oyun, kolay, orta ve zor olarak sunduğu seçeneklerden birisini seçmeniz gerekiyor. Zor olan oyunda 3 farklı renkte kart destesiyle oynarken, kolay bölümde tek deste ile oynamaktasınız. Oyuna yeni başlıyorsanız, kolaydan başlamalı ve zora doğru gitmelisiniz.

Oyunun amacı dağıtılan 52 adet kartı masadan çıkarmanızdır. Daha önce kart oyunu oynadıysanız, kâğıtları masadan çıkartmak için öncelikle dizmeniz gerekir.

Spider Solitaire Nasıl Kurulur?

 • Spider Solitaire genel olarak ücretsiz sunulan bir oyundur Önceden Windows işletim sitemlerinde yer alsa da yeni işletim sistemlerinin çıkmasıyla oyun artık bilgisayarlarda bulunamamaktadır.
 • Öncelikle sitemizde bulunan hemen indir butonu aracılığı ile oyunu bilgisayarınıza indirin.
 • Ardından indirdiğiniz dosya içerisinde setup yani kurulum dosyasını bulun ve çalıştırın.
 • Kurulum işlemlerini yaptıktan sonra Spider Solitaire oyununu ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Spider Solitaire İnceleme

 

Spider Solitaire KURULUM + TÜRKÇE YAMA ( SORUNSUZ KURULUM )

 


Spider Solitaire İndir Sistem Gereksinimleri


 • İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7/8
 • İşlemci : 1.0 GHz
 • Ram : 256 MB
 • Harddisk Alanı : 20 MB
 • Ekran Kartı : 16 MB 3D
 • DirectX : DirectX 9
Spider Solitaire İndir YAPILAN YORUMLAR