Cs Go Kan Silme Kodu

Cs Go İç İçe Geçme Kodu

  1. Ana Sayfa
  2. Cs Go Kodları
  3. Cs Go İç İçe Geçme Kodu

Cs Go oyunu içerisinde karakterlerin bloklanmasını kaldıran, iç içe geçme kodu günümüzde pek çok sunucuda kullanılmaktadır. İç içe geçme kodu ile hem karşı takım hem de kendi takımınız içerisinde bloklama gibi sorunlar olmamaktadır.

Kod kullanıldığında takım arkadaşlarınızın içinden geçmekte ve herhangi bir bloklama yaşamamaktasınız.

Ayrıca isterseniz iç içe geçme aktif ise bunu kapatarak takımların birbirini bloklama yapma özelliğini açabilirsiniz. Bu kod valve tarafından profesyonel oyuncular istediği için çıkarılmıştır. Cs oyununun eski sürümlerinde karakterler iç içe geçebiliyordu. Bu sorun oyun içerisinde oyuncuların aynı anda ölmesi gibi hatalara neden olmaktaydı. Ancak valve özellikle profesyonel arena ad oyunun kalitesini arttırmak için oyunculara kulak verdi.

Peki nasıl oluyor da oyun kalitesini arttırıyor? Şöyle söyleyeyim oyuncular bazen iç içe geçtiğinde farkında olmadan vurulabiliyor yani iki oyuncu iç içe geçtiğinde aynı anda vurulabilir duruma geliyor. Bu yüzden profesyonel oyuncular bloklama kodu ile bunun önüne geçiyor. Bazı oyuncular ise bloklama olayı  yüzünden cs go birbirine çarpma kodunu aktif ediyor.

Cs Go İç İçe Geçme Kodu Nedir?

İç içe geçme kodu bilinenin aksine bir hile değildir. Oyuncular, oyun içerisinde ister rakip isterse takım arkadaşlarını bloklamak yerine bu kodu kullanarak, iç içe geçebilmektedir. Yani harita da karşı karşıya geldiğiniz arkadaşınızın içerisinden geçerek, zaman anlamında avantaj sağlayabiliyorsunuz.

Ancak iç içe geçme sadece özel sunucularda çalışan bir koddur. Rekabetçi veya özel oyun modlarında maalesef çalışmamaktadır.

İç İçe Geçme Kodu Nasıl Yapılır ?

  1. Cs go iç içe geçme özelliğini aktif etmek için konsol yardımıyla “sm_noblock 1” kodunu ve ayrıca “mp_solid_teammates 1” kodunu kullanmalısınız.
  2. İsterseniz bu özelliği kapatmak için verilen 1 değerini 0 yaparak kapatabilirsiniz.
  3. Yani “sm_noblock 0” ve “mp_solid_teammates 0” kullanmalısınız.
  4. Bu kodları kullandığınızda iç içe geçme özelliği aktif veya pasif duruma gelecektir.

 

İç İçe Geçme Kodu İnceleme


Cs Go İç İçe Geçme Kodu YAPILAN YORUMLAR