Cs Go El Değiştirme Kodu

Cs Go El Değiştirme Kodu

 1. Ana Sayfa
 2. Cs Go Kodları
 3. Cs Go El Değiştirme Kodu

Cs go oyunu oynarken elinizdeki silahın sol veya sağda kullanımını değiştirmek isteyebilirsiniz. İstediğiniz yönde silah tutabilir ve oyununuzu bu şekilde daha rahat oynayabilirsiniz. CS GO oyununda silah tuttuğunuz eli değiştirmek, rakiplerinize göre bazı durumlarda avantajlı olmaktadır. Özellikle  Cs 1.6 oynayanlar bilir ki sol el daha avantajlı oluyor, bu sebeple oyuncular sol ele almak isteyebilir. Önceki oyunlardan alışanlar Cs Go’nun oto olarak sağ ele almasından dolayı zorluk çekebilirler.

CS Go’nun rekabetçi modlarda diğer oyuncular avantaj sağlamamak için, silah tutan elinizi değiştirmeniz yasaktır. Hatta sizlere verdiğimiz kodu kullandığınızda, kod genellikle çalışmamaktadır.

Normal oyun modlarında silah tutan elinizi değiştirebilirsiniz. Ancak rekabetçi modlarda CS GO ekibi izin vermemektedir. Bunun tek nedeni oyun içerisinde bulunan bütün oyuncuların, birbirlerine üstünlük sağlamaması içindir.

Cs Go El Değiştirme Kodu Nasıl Yapılır ?

 1. Steam üzerinden cs go oynamak için giriş yaptığınızda oyun içerisinde konsolu açmanız (esc altındaki tuş ile) gereklidir. Konsolu açtığınızda cl_righthand 0 kodu ile silahı sağ elinize, cl_righthand 1 kodu ile silahı sol elinize alabilirsiniz.
 2. Oyunu oynarken arada rahatlıkla silahı elinizde sol ve sağ olarak değiştirmek istiyorsanız bind kodu ile bir tuşa el değiştirme kodunu atayabilirsiniz. Örneğin bind atanacak tuş cl_righthand 1 yazarsanız atadığınız tuşa bastığınızda silahı sola alırsınız.
 3. Sağ el içinde tuş atarsanız iki tuşu kullanarak sağ ve sola rahatlıkla geçirebilirsiniz.

 Cs Go Tek Tuşla Hızlıca El Değiştirme

Oyun içerisinde hızlı bir şekilde değiştirmek için yapmanız gerekenleri videoda bulabilirsiniz. Vereceğim kodda olan “p” tuşunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kodu konsolunuza yapıştırın ve tek tuşla el değiştirin.

Kod : bindtoggle p cl_righthand

Burada bulunan kod ile oyun içerisinde silah tutan kolunuzu sadece bir tuş ile anlık olarak değiştirebilirsiniz. Bazı haritalarda sağ bazı haritalarda sol kol daha avantajlı olabilir, bu nedenle bu kodu konsola eklemek sizi avantajlı duruma sokabilir.

 


Cs Go El Değiştirme Kodu YAPILAN YORUMLAR

 • emre çer
  6 ay önce

  işime yaradı biraz solla oynamak istiodum